Imperia Online България  
Май 21, 2024, 01:00:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАДЯСАЛИ БЪГОВЕ 3  (Прочетена 2670 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« -: Февруари 14, 2008, 18:56:22 »

БРАДЯСАЛИ БЪГОВЕ 3  Wink




Неверни твърдения в ръководството:
1.  Активните съюзи могат да обявяват една война на 24 часа .... не е съвсем така ... заради изчакването на Активирането на войната може да се обявява война на 32 часа  Wink
 (Дотолкова съм свикнал с този бъг, че го приемах за нещо нормално благодаря на МРАК за напомнянето)

2. Един играч може да бъде в 4-ри съюза по време на една ера ... (оправен)
Да ама не ... Този бъг беше тестван преди много време от Skeletan ...

http://www4.imperiaonline.org/smf/index.php/topic,23859.msg272385.html#msg272385

Аз също си играх един ден с един асс .... вкарах го в 7 действащи съюза, направих го междувременно лидер 2 пъти и в момента пак е лидер на свой съюз .

3. Бъг с придружаващата армия .. или по известен като бъг MC_MISHO

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=3949.msg31850#msg31850

Това, че определения брой обсадна искат точно определен брой придружаващи войници .. не е съвсем така  Wink Предполагам, че това се е получило като страничен ефект от оправянето на друг предходен такъв Бъг ... където трябваха 1001 войника за 10 требушета .

Бъгове свързани със “страничните” ефекти при лагването на играта и разликите на “часовниците” на сървара и личния ти ПС .

1.   Може да “върнеш” атака след като е минала, и си правиш двойно набутване, хем губиш -1 доблест .... хем (щом си решил да връщаш обикновено е да си спасиш армията от разбиване) битката се провежда  Wink (оправен)



Бъгове, отразяващи се на крайния резултат в точките или доблестта от проведена битка:

1.   49 Стрелеца (или друга армия) – при нападение;) (Оправен)
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/1/2008_2_9/237708_163922_227804

   Започвам с чисто козметичен проблем (дали) точките които губи нападателя за
--1 ? ( в математиката едно време - - даваше + ама това е друга тема )


Тука възникват няколко въпроса: Защо една нетна точка (-1) се равнява на една военна точка (-1) ?. Нали според ръководството армия на стойност от 5000 злато (5 нетни точки) се равнява на 1 военна точка .
 Нападателя връща 15 стрелци, това значи 90 желязо и 225 дърво, което прави 292,5 злато, по 3, защото са войничета, прави 0,8775 нетни точки. Второ - 0,8775 нетни точки дават 0,8775/15=0,0585 военни точки, което е доста по-различно от една военна точка.Ако приемем, че всяка стойност различна от 0-ла (извинявам се на Мрак) в ИО се закръглява на 1 то пак влизаме в противоречие с ръководството понеже за  крепост първи левъл дава 0,5 военни точки, което противоречи на горния извод.
 Освен това защо противникът печели две военни точки от атаката? На доклада, крепостта ,която се атакува е левъл две? Според ръководството разрушаването на крепост две дава 1 военна точка. Но при тази атака се получава 2 военни точки за нападателя и – 1 за защитника .. и на финала от крепост 2 се взимат 3 точки за войната .. което е меко казано странно поне за мен  Shocked

И един Бъг, който поне мен много ме забавлява .... но има хора които могат да получат инфаркт от него  ;D

ИЗЧЕЗВАЩА АРМИЯ .....

Когато нападнеш Касичка, която бива изтрита по време на похода ти ..... армията ти изчезва от екран  ;D На текущи мисии няма никой .... златото си се харчи, купона си върви .... ама информацията я няма  *xxx* Армията се появява, когато й е времето да се върне в действителност ... с парите, които си заграбил ... така че в крайна сметка проблеми няма ..само 2-3 валидола и малко стрес.  *beer*


Това е последната Тема която пускам от тази поредица ..... първо понеже се оказа, че дразня доста хора с това и второ понеже се поизчерпах .

Искам да благодаря на всички, които отделиха от ценното си време да ми съдействат .  *beer*

Р.Р. Има поправени бъгове от  БРАДЯСАЛИ БЪГОВЕ 1 и 2 ... но ... след като Модераторите не смятат за нужно да ги обявят и аз няма да го направя.

Приятна игра на всички   *beer*

« Последна редакция: Юни 12, 2008, 00:27:17 от Krokodil » Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2008, 19:11:31 »

hahahh  Кро ....за поправени бъгове ...може и да има ,но след като никой не ме е уведомил ,аз как да кажа кое е оправено и кое не Smiley)) ...а не виждам кой може да се дразни от подобни теми ...които и доста помагат на някои от новите хора:)))
Активен

iliikata
Капитан
****

Karma: +27/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 266



Профил
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2008, 20:50:47 »

да ама забрави най великия бъг
http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=4276.0
Активен

Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2008, 20:58:53 »

щото темата е брадясали,тоест новопоявилите се не се броят...
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2008, 21:43:01 »

да ама забрави най великия бъг
http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=4276.0

Темата е за Брадясали Бъгове ...а не за Бъгясали Модератори  ;D
А и за последното Аз не мога да се изказвам преалено пристрастен съм  *beer*
Но поне имам доблестта да си го призная, и да се опитам максимално да не злоупотребявам с възможностите на форума Wink
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2008, 17:15:06 »

Вземане на доходите докато си в МОД ОПРАВЕНО Smiley Кро благодаря че си кръстил бъг на мое име сега и кръсник ще ставам  *beer*
Активен

realm 3
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2008, 17:21:42 »

Вземане на доходите докато си в МОД ОПРАВЕНО Smiley Кро благодаря че си кръстил бъг на мое име сега и кръсник ще ставам  *beer*
Ще черпиш, пък аз по стар български обичай ще те даря с хавлиена кърпа  ;D

Оправен е и бъга с вкаравне на интервали преди името на съюз и на "слуайни" символи което прави намирането му невъзможно  *beer*

Но тестването на толкова бъгове отнема доста време .. така, че вече казах .. няма да се занимавам с това  - ако някой Модератор реши може пък да драсне 2-3 реда  ;D
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2008, 17:26:04 »

Ще черпиш, пък аз по стар български обичай ще те даря с хавлиена кърпа  ;D

Оправен е и бъга с вкаравне на интервали преди името на съюз и на "слуайни" символи което прави намирането му невъзможно  *beer*

Но тестването на толкова бъгове отнема доста време .. така, че вече казах .. няма да се занимавам с това  - ако някой Модератор реши може пък да драсне 2-3 реда  ;D
Ще пием по едно като дойда другия месец във Варна Wink
Активен

realm 3
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2008, 14:11:38 »

Цитат
Вземане на доходите докато си в МОД ОПРАВЕНО Smiley Кро благодаря че си кръстил бъг на мое име сега и кръсник ще ставам  *beer*
Не е оправено .. можеш да го вземеш пак само, че еднократно до 24h след излизането ти в МОД-а.
Активен

enjoy the silece
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2008, 15:54:44 »

Не е оправено .. можеш да го вземеш пак само, че еднократно до 24h след излизането ти в МОД-а.
Кога за последно го тества Huh? че не ми се влиза в играта да го пробвам Smiley
Активен

realm 3
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2008, 15:56:17 »

току що взех 4-часовия .. даже са минали повече от 24ч. т.е. взех го за 2-ри път
Активен

enjoy the silece
Цезар
Гост
« Отговор #11 -: Февруари 16, 2008, 17:16:10 »

Обърнете внимание на бъг номер 2 .Мисля, че на негова основа може да се измислят доста печеливши тактики.Този бъг може да окаже огромна влияние върху играта ,стига да има повече хора ,които ,недай си боже,се възползват от него.Да използвам случая да поздравя създателите за хубавата идея,ама cамо дотука.
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 17:34:06 от Цезар » Активен
Spiridon
Сержант
**

Karma: +57/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 67


Профил
« Отговор #12 -: Април 08, 2008, 12:28:43 »

Мисля, че мога да докладвам за отстраняване на един брадясал бъг. Smiley А именно, описаният в първата част:

Цитат
Бъгове в надписи и др. свързани с визуализацията:

1.   При атака, когато не достига придружаващата армия за обсадните  .. вместо смислено съобщение излиза празно правоъгълниче

Вместо това, вече излиза следният надпис:

Цитат
Нямате достатъчно придружаваща войска. За да изпратите обсадни машини в атака е нужна бройка придружаващи войници както следва:
1 таран - 25 войника
1 катапулт - 50 войника
1 требушет - 100 войника
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!