Imperia Online България  
Май 08, 2024, 14:06:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой ми трие темата - " В България,българите ще са с мен!!! " ???  (Прочетена 5747 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
farfui
Капитан
****

Karma: +130/-204
Неактивен Неактивен

Публикации: 264


Figil


Профил
« Отговор #15 -: Април 21, 2008, 18:55:12 »

Jane_Air преди време написа,че няма да използваш правомощията си който ти дава модераторският пост в този форум ,както изглежда обаче ... За човек който не иска да има нищо общо с  БЪЛГАРИТЕ ,доста се вреш при тях .
 Не разбрах защо даде като пример Япония ,като модел за държание ... Това е една нация която винаги ще тай омраза и винаги ще дебне когато е най-удачно да си отмъсти.

пп: Jane_Air имам едно въпросче към теб ,от чисто любопитство те питам:Каква религия изповядваш?

Активен
farfui
Капитан
****

Karma: +130/-204
Неактивен Неактивен

Публикации: 264


Figil


Профил
« Отговор #16 -: Април 21, 2008, 19:14:37 »

Круме ,Круме   та тя цялата ни култура    е антитурска .Поетите ,пистателите,склупторите ни изобщо всичко се е развивало столетия в тази насока.Та теб самият са те карали да наизостяваш анти-турски стихотворения ,да четеш произведения с подобен текст ''И ще се борим заедно срещу турчуляка''.Заради такива хора като Вазов,Ботев,Раковски и още хиляди други не сме изчезнали като народ.В момент когато турски историци ни диктуват историята,турски политици ни казват как да живеем и ни  управляват ,турски проповедници ни сменя религият ,общо взето ни асимилират ,вие вместо да помогнете  с каквото можете за да се противопоставите на тези домогвания ,правите обратното,поущряватеги.Ще кажеш положението не е чак толкова отчайващо,но заслушай новите ,чуй какво си говорят съседите ти,заслушай речта по -улиците и ще видиш истината .
Активен
fasulakis
Редник
*

Karma: +12/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 40


Профил
« Отговор #17 -: Април 21, 2008, 19:21:44 »

Jane_Air преди време написа,че няма да използваш правомощията си който ти дава модераторският пост в този форум ,както изглежда обаче ... За човек който не иска да има нищо общо с  БЪЛГАРИТЕ ,доста се вреш при тях .
 Не разбрах защо даде като пример Япония ,като модел за държание ... Това е една нация която винаги ще тай омраза и винаги ще дебне когато е най-удачно да си отмъсти.

пп: Jane_Air имам едно въпросче към теб ,от чисто любопитство те питам:Каква религия изповядваш?


Круме ,Круме   та тя цялата ни култура    е антитурска .Поетите ,пистателите,склупторите ни изобщо всичко се е развивало столетия в тази насока.Та теб самият са те карали да наизостяваш анти-турски стихотворения ,да четеш произведения с подобен текст ''И ще се борим заедно срещу турчуляка''.Заради такива хора като Вазов,Ботев,Раковски и още хиляди други не сме изчезнали като народ.В момент когато турски историци ни диктуват историята,турски политици ни казват как да живеем и ни  управляват ,турски проповедници ни сменя религият ,общо взето ни асимилират ,вие вместо да помогнете  с каквото можете за да се противопоставите на тези домогвания ,правите обратното,поущряватеги.Ще кажеш положението не е чак толкова отчайващо,но заслушай новите ,чуй какво си говорят съседите ти,заслушай речта по -улиците и ще видиш истината .

to4no taka absolutno si prav i sega da ne kajat ne6to modovete 6te go kaja i na drug ezik-evala i aferim Grin
Активен
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #18 -: Април 21, 2008, 19:24:22 »

В случая говорим за турците -понеже ситуацията в страната е такава.Но да бъда реалист и обективен.Накои хора взимат двете неща - участието на ДПС във управлението на страната и неоспоримия факт че 5 века сме били под турскоробство(иго) и се започва една антитурска кампания.Искам да ти кажа ,а и не само на теб-двете неща за мен са различни.Причини много-първо 5-те века робство са били в миналото,оттогава до сега нравите и всичко в Турция се е изменило,както и отношението на повечето турски граждани към нас;а ние живеем в настоящето-настоящето е сега ,а сега и занапред не само аз ,а и мн други не искам/е да има партия турска,френска немска и прочие.



Аз се чудя само защо НЕ се прави разлика между Османската империя(преди) и настоящата република Турция(сега) и връзката с управляващата ДПС-има това че е турска партия,но това е.Както съм говорил с мои приятели турци,но с българско граждаство-Турция сега и в морално ,икономическо и всяко друго отношение е далеч от срамната(може би и за турските граждани) някогашна Османска империя.
....

И като за накрая искам да кажа че човек каквото си направи никой друг не може да му го направи ,смисъл българския народ си е виновен че се е стигнало дотук-всеки го знае ,но не го казва! В момента ДПС е следствието,но НИЕ сме причината за тези събития в нашата страна.

Жалко е че аз,ти ,брат ми,твои/мои приятели,роднини и прочие,и 45% такива като нас ходят да гласуват,а може би от този процент 10% са млади хора до 30-35г.Така че аз незнам какво трябва да стане за да се направи процентът поне 90 .Може би вече почнах да мечтая ...



От една страна, твърдиш, че има разлика между днешна Турция и Османската държава  *bravo* *bravo* *bravo*
От друга, настояваш за "турското робство"  *pardon* Shocked Shocked Shocked


Що се отнася до това, че ние българите сме си виновни за сегашното положение - мисля, че го писах на няколко пъти
нещо повече, ние българите (както и нашите български партии) сме виновни да има ДПС като етническа партия.
Не иде реч за това дали Конституцията позволява етнически партии или не, дали ДПС трябва да се забрани или не - става дума, че никоя българска партия партия не се опита да спечели българските турци в самото начало на "прехода" , че и сетне и оставиха една шайка от бивши сътрудници на старите служби да монополизира вота им и да превърне "смесениете райони" в своего рода "феодални владения" на Доган.
Негласуването пък и старателно прокарваната теза 'всички са маскари" пък превърна от ДПС ключова партия в управлението
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #19 -: Април 21, 2008, 19:39:20 »

Круме ,Круме   та тя цялата ни култура    е антитурска .Поетите ,пистателите,склупторите ни изобщо всичко се е развивало столетия в тази насока.Та теб самият са те карали да наизостяваш анти-турски стихотворения ,да четеш произведения с подобен текст ''И ще се борим заедно срещу турчуляка''.Заради такива хора като Вазов,Ботев,Раковски и още хиляди други не сме изчезнали като народ.В момент когато турски историци ни диктуват историята,турски политици ни казват как да живеем и ни  управляват ,турски проповедници ни сменя религият ,общо взето ни асимилират ,вие вместо да помогнете  с каквото можете за да се противопоставите на тези домогвания ,правите обратното,поущряватеги.Ще кажеш положението не е чак толкова отчайващо,но заслушай новите ,чуй какво си говорят съседите ти,заслушай речта по -улиците и ще видиш истината .

Да, това е точно така - цялата ни култура е базирана на възрожденския патос от 19ти век (който случайно или не се нарича "векът на романтизма"). И същият патос беше и е използван отново и отново за какво ли не. Но вързожденците, които са _създали_ този патос са имали нация да градят, а заедно с градежа на нацията върви и утвърждаването на националната митология, която е стъпила на гърбовете на трите слона  - "славянство, православие и омраза към турците". Последното е подрханвано от нашия страх от големия съсед на юг. Проблемът е обаче дали днес този национализъм от 19 век ни върши работа и дали не е по-добре, без гняв и предразсъдъци да погледнем към миналото си, съответно и към настоящето, за да имаме някакво бъдеще.     
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
pools
Капитан
****

Karma: +42/-38
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #20 -: Април 21, 2008, 21:16:06 »

Градски, от мен имаш  *beer* за тая тема. Но лошото е, че заради настоящи, бивши и бъдещи политици ни остава само да се  *suicide*
Активен

Делата показват това, което думите не могат да изкажат.
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #21 -: Април 22, 2008, 02:10:35 »

нищо, на пръв поглед са много любезни, НО...
пич ,аз лично не съм бил в Турция ,но ядосахаме е бил и ... ,мои ориятели роднини,познати също са били и .. потвърждават думите ти "на пръв поглед са много любезни" ,а за твоето "НО.. " ще кажа с усмивка - ние българите също сме много любезни,НО ..
Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #22 -: Април 22, 2008, 02:14:54 »

спор няма, ние сме си ние ама те ни броят за собственост
Активен

martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #23 -: Април 22, 2008, 02:30:39 »

От една страна, твърдиш, че има разлика между днешна Турция и Османската държава  *bravo* *bravo* *bravo*
От друга, настояваш за "турското робство"  *pardon* Shocked Shocked Shocked

Кефи,Кефи-дето се вика кефиш ме(в обратния смисъл)  *hmm* 
Май не си прочел всичко или не искаш да признаеш че съм прав...
Как да го кажа на чист български -разбираемо че да ме разбереш!
Турско робство/иго е имало,но сме били в робство на Османската Империя
Днешна република(ако се не лъжа) Турция е мн различна (било то по морал,норми и поведение)от тогавашната Османска Империя !
Приеми го така Османската империя е пра пра пра пра пра пра дядото ,а република Турция е внукът  ;D


Да твърдя и двете неща - "че има разлика между днешна Турция и Османската държава "
и че е имало турско робство.
« Последна редакция: Април 22, 2008, 02:42:43 от martoP » Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #24 -: Април 22, 2008, 02:42:05 »

Jane_Air преди време написа,че няма да използваш правомощията си който ти дава модераторският пост в този форум ,както изглежда обаче ... За човек който не иска да има нищо общо с  БЪЛГАРИТЕ ,доста се вреш при тях .
 Не разбрах защо даде като пример Япония ,като модел за държание ... Това е една нация която винаги ще тай омраза и винаги ще дебне когато е най-удачно да си отмъсти.

пп: Jane_Air имам едно въпросче към теб ,от чисто любопитство те питам:Каква религия изповядваш?

Круме ,Круме   та тя цялата ни култура    е антитурска .Поетите ,пистателите,склупторите ни изобщо всичко се е развивало столетия в тази насока.Та теб самият са те карали да наизостяваш анти-турски стихотворения ,да четеш произведения с подобен текст ''И ще се борим заедно срещу турчуляка''.Заради такива хора като Вазов,Ботев,Раковски и още хиляди други не сме изчезнали като народ.В момент когато турски историци ни диктуват историята,турски политици ни казват как да живеем и ни  управляват ,турски проповедници ни сменя религият ,общо взето ни асимилират ,вие вместо да помогнете  с каквото можете за да се противопоставите на тези домогвания ,правите обратното,поущряватеги.Ще кажеш положението не е чак толкова отчайващо,но заслушай новите ,чуй какво си говорят съседите ти,заслушай речта по -улиците и ще видиш истината .

Фарфуй съгласен съм с теб напълно,а за цитираното от теб мое изречение(стих): ''И ще се борим заедно срещу турчуляка'' ,както казах на Jane_Air ще бъда разпнат за това.Но за съжаление повечето гледат точно метър напред ,а трябва да се погледне много дълбоко над това.Изобщо докъде я докарахме и позволихме да се случи сегашното положение в страната ни.Както писах със същото безхаберие и политици и народ ще позволят да се създаде и да се домогне в управлението на властта след няколко години ,и други небългарски партии- английска,френска,немска,италианска,руска,таджекистанска и прочие .Ако продължаваме така да стоим и да гледаме безучастни-това ще се случи-дано да не съм лош пророк  Undecided Undecided Undecided


Градски, от мен имаш  *beer* за тая тема. Но лошото е, че заради настоящи, бивши и бъдещи политици ни остава само да се  *suicide*

мерси,за което  *beer*
Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #25 -: Април 22, 2008, 09:16:35 »

кво се борите бре дървени философи  *suicide*
Активен

muchomacho
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #26 -: Май 13, 2008, 19:42:58 »

 *hmm*
http://www.youtube.com/watch?v=Vb3IMTJjzfo
 *dance* bgflag *dance*
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!