Imperia Online България  
Май 20, 2024, 04:44:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Крепостни хранилища и убежища.  (Прочетена 11168 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
masskiller84
Лейтенант
***

Karma: +37/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 118



Профил
« Отговор #60 -: Май 14, 2015, 20:08:32 »

Ако си мълчим пък всички ще си мислят че сме много доволни от промяната Smiley
Важно е да си кажем мнието независимо дали някой ще го чуе или не.
Аз съм от недовлолните въпреки че са ме обирали (а кого ли не са)  но в това е красотата на играта.
Играта не е само в последните дни на реалма тя се играе от играчите и преди това.
Аз дори предлагам да могат диамнтите да се обират  Smiley
« Последна редакция: Май 14, 2015, 20:12:24 от masskiller84 » Активен
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #61 -: Май 14, 2015, 20:10:29 »

https://www.facebook.com/ViralThread/videos/619689884839524/
Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #62 -: Май 14, 2015, 20:12:16 »

Това е точно битка на ферма боец с малкото войниче Grin Grin Grin Фермата винаги си мисли че всичко е нейна територия Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #63 -: Май 14, 2015, 20:28:11 »

Сещам се за една промяна която може окончателно да реши проблема на екипа.Наемането на армия да не вдига нето точки/съответно при загуба на армия да не се губят/.Битките да носят само В.Т и доблест.Е те тогава фермите наистина ще са недосегаеми и безсмъртни.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
милен
Лейтенант
***

Karma: +18/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #64 -: Май 14, 2015, 20:39:09 »

Удивително е пълното мълчание от страна на екипа... Тази игра ще я има и без нас - шепата, изразили недоволството си. Защото има достатъчно много,които приветстват промените. Халал да им е играта,и ферменето. Всеки от нас разбира ИО по различен начин и в това няма нищо лошо. Но ние...хайде,нека да е АЗ-като потребители и като платци /колкото и мижави да са средствата,които нашият акаунт е налял в тази игра/, заслужавахме поне едно кратко обяснение ЗАЩО се случиха тези промени. Но...кучетата си лаят,керванът си върви, а пък песента на Пенка никой не я слуша...
е аз съм си фермер и се издържам от станове ама недейте и вие да ги ползвате че немога да хвана стан от вас след промените  Grin Grin :Dasparuh- преди 2 минути
Другипреди 1 минута
Варварски стан 64827 беше унищожен преди пристигането на войската ти. Армията ти ще се завърне във Владение Столица.
Другипреди 10 минути
Варварски стан 64544 беше унищожен преди пристигането на войската ти. Армията ти ще се завърне във Владение Столица.
Другипреди 25 минути
Варварски стан 64907 беше унищожен преди пристигането на войската ти. Армията ти ще се завърне във Владение Столица.
Другипреди 43 минути
Варварски стан 64469 беше унищожен преди пристигането на войската ти. Армията ти ще се завърне във Владение Столица.
Другипреди 57 минути
Варварски стан 64430 беше унищожен преди пристигането на войската ти. Армията ти ще се завърне във Владение Столица.
Още                              и фермерите не ги кефи тая промяна  Wink
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #65 -: Май 14, 2015, 20:55:54 »

При качаването на класиките на 1 сървар и въвеждането на една промяна,там не може да се играе без блок.Ако не вярнаш влез и се опитай на направиш блок докато си на линия.Промените които се правят не са от днес и само в 6цата.Личните битки и войните се обесмислиха още от 5цата с въвеждането на реалмите.Просто някои играчи упорито държат на тях и не искат да го признаят.Затова пък екипа с добре насочени промени успява доста сполучливо да редуцира броя на тези играчи и да създаде условия за игра на типа играчи/платежоспособни/ да играят на воля  Grin Grin Grin Но пък аз какво ли разбирам от версията.Опитах да ви обясня,че от протести полза няма,но на някои им идва по-късно-на други пък никога.
ще питам и други дали не може да се прскочи блока, ако наистина не е възможно - ще се срещнем.

Личните битки и войните никога не могат да се обезмислят. те са по-евтиният вариант за игра , пък и капитулациите падат.

Ако някога нямаше протвсти - и до сега да си цъкаш 4-ката без блок бре, момче  Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #66 -: Май 14, 2015, 22:07:11 »

След като зная какъв тип "бойци" се преориентираха към версии 5 и 6,просто не разбирам оплакванията в тази тема.Хранилищата наистина не криеха почти нищо при досегашните си максимални нива и щом ги има е добре поне да има и някаква полза от тях.Не мисля че и сегашните максимални нива дават някаква особена промяна.Отлично знаете какви ресурси са нужни за високите нива на проучванията и сградите.В столиците на акаунти на високо нето доста често има стотици милиони рес и тия 6м в хранилището при 9ка са си нищо.Армиите в такива акаунти лапат тия 6м за няколко мин.Така че и твърдението че не могат да се вкарат в минус заради повишения лимит на хранилищата също е несъстоятелно.Верно промяната е доста закъсняла и на фона на постоянните други промени си е неприятна,но явно това е стила на екипа на ИО и досега трябваше да сте го разбрали.Играеш стара версия без подръжка или нова с постоянни,необявени и ненавремемнни промени.Както ви харесва  Grin
Ето с този пост съм напълно съгласен. Той изчерпва 90% от темата.
« Последна редакция: Май 14, 2015, 22:09:10 от atanas » Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #67 -: Май 14, 2015, 22:21:34 »

Мен друго не ми е ясно. 1.Всяко ниво крепост има определен обем на защита  на ресурси, който не се променя или 2.този обем варира нагоре. Ако е първото, то тогава защо не премахнете умението - защитник на ресурси защото някой може да реши да си вдига нива от това умение и да губи време в безсмислена дейност. Ако е второто, то 5 ниво е 80% ако няма вродено такова, ако има или вобще си селектира велики хора с това умение то този играч става безсмъртен
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #68 -: Май 14, 2015, 22:31:22 »

Извинявай че правя добавка Владо ама и аз сега го погледнах това.Значи - http://prntscr.com/75875q плюс 80% от умение на 5 точки 120% допълнително  ?!?!Не ми е беден речника ама Ъъъъъ такова....аз си млъквам......
« Последна редакция: Май 14, 2015, 22:40:09 от lazo313 » Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #69 -: Май 14, 2015, 22:31:35 »

Мен друго не ми е ясно. 1.Всяко ниво крепост има определен обем на защита  на ресурси, който не се променя или 2.този обем варира нагоре. Ако е първото, то тогава защо не премахнете умението - защитник на ресурси защото някой може да реши да си вдига нива от това умение и да губи време в безсмислена дейност. Ако е второто, то 5 ниво е 80% ако няма вродено такова, ако има или вобще си селектира велики хора с това умение то този играч става безсмъртен
Grin все още е пълна мистика тия две умения далу ше се ползват.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #70 -: Май 14, 2015, 22:35:41 »

Извинявай че правя добавка Владо ама и аз сега го погледнах това.Значи - http://prntscr.com/75875q плюс 80% от умение на 5 точки 120% допълнително ресурс ?!?!Не ми е беден речника ама Ъъъъъ такова....аз си млъквам......
60% е макса на придобито - общо 120% или 99к население опазено при крепост 9.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #71 -: Май 14, 2015, 23:03:02 »

Опожаряването май отпада като смислена опция за атака, а може би и грабежа. Да изчакаме да чуем как ще се произнесе екипа по този казус.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #72 -: Май 14, 2015, 23:22:33 »

Опожаряването май отпада като смислена опция за атака, а може би и грабежа. Да изчакаме да чуем как ще се произнесе екипа по този казус.
..с наблюдение...с понички Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #73 -: Май 14, 2015, 23:40:54 »

Промяната е наложена с цел да се намали общата бройка сгради в градският център и да се да се интегрира функционалност, която досега е с много ниска използваемост.

Ще си позволя да цитирам част от изказването на Духче: "Всеки от нас разбира ИО по различен начин и в това няма нищо лошо." Много ми хареса и смятам, че преди да започнете да плюете, да обиждате, да злословите, е добре да осмислите този цитат.

В течение на времето много играчи се оплакваха от меко казано смешното количество ресурси, които се пазеха при най-високо ниво на хранилище преди промяната. Промените, които въвеждаме са основани на опита и наблюденията на доста хора. На вас не ви харесват, добре, разбирам ви, предавам настроенията ви. Обаче нека не смесваме нещата: "не ми харесва" не означава "не е правилно, тъпо е".

Ваня, да кажем че играчите се оплакват от незащитения си резурс, но тогава защо променяте и защитеното население? Реално през средновековието  верно населението е оцелявало в крепостите, но само това, което е успяло да се евакуира там, останалото е било до крак изклано или заробено. Това решение подкрепя дремещите в ИО. Защо не го направите примерно ако човека е онлайн да си спаси цялото население от пожар но ако не е то да му бъде избито цялото и опожаряващия да вземе всичките кинти от глава население. После, относно крепостни хранилища - аре аз примерно владея град и ти идваш да ме атакуваш, превземаш ми крешпоста с огромни жертви и от човеколюбие ми оставяш една доста крупна сума да отслужвам примерно литургии за избитите ти от мен войници. Де се е чуло и видяло завоевател да не вземе всичко ценно от завладен град.
« Последна редакция: Май 14, 2015, 23:56:48 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
TheLady
Trusted Member
*

Karma: +104/-130
Неактивен Неактивен

Публикации: 153


...силните владеят хаоса...


Профил
« Отговор #74 -: Май 14, 2015, 23:44:07 »

Важно е да си кажем мнието независимо дали някой ще го чуе или не.
Аз съм от недовлолните въпреки че са ме обирали (а кого ли не са)  но в това е красотата на играта.
Аз дори предлагам да могат диамнтите да се обират  Smiley

Чак тогава ще настане трета световна , ако разрешат да се ограбват и диамантите.  Grin
За мен новите промени са добре дошли.
Интересно , защо когато започна версия 6 много хора ревяха че няма как да си скриеш и 1 златце, а сега има недоволни...
 Cool
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!