Imperia Online България  
Май 15, 2024, 19:36:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Велики сте!  (Прочетена 13664 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #60 -: Септември 16, 2009, 11:14:38 »

Пуснах я на стария калк понеже на новия не става. Ако битката е била в  планинска нападателят се разбива като мече у дувар още на полева. Защитникът му избива цялата армия  Grin Grin


Битката е нагласена това е краят на ерата , но въпреки големият си морал нападателя при равностойна армия почти няма шанс на полева битка а камоли и крепостта да гътне  Wink
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #61 -: Септември 16, 2009, 11:39:19 »

Пуснах я на стария калк понеже на новия не става. Ако битката е била в  планинска нападателят се разбива като мече у дувар още на полева. Защитникът му избива цялата армия  Grin Grin



Значи тук армиите не са почти еднакви. Нападателя има по добра за битката в равнината. Другото в този доклад е, че в последния рунд нападателя има по-голяма армия от защитника, нали? За примера, който аз давах си беше разграбване в планинска 8-ца с по-малка армия на атакуващия. Озадачаващото там беше, че на последния рунд нападателя имаше 10К паладина срещу 80К на защитника и тогава защитника бяга а нападателя бута крепоста и печели. Именно в този момент се получава парадокса. Още един път ще повторя не знам за кой път, че цялата работа се получава от броя на рундовете, които никой не може да предвиди. Колкото и зле да съм я представил това си е факт. Виждал съм армии от по 300К паладаина и само 40К копия. Тя реално може да се случи, защото все си мисля, че калкулатора и реалните доклади използват една и съща програма или бъркам. Относно това кой да слушам аз достатъчно съм се наиграл на ИО. Започнал съм от ера-1 на свят 3, с малки паузи от по 1-2 месеца, така че мисля за тези години нещата са ми ясни горе-долу
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #62 -: Септември 16, 2009, 11:49:07 »

Битката е нагласена това е краят на ерата , но въпреки големият си морал нападателя при равностойна армия почти няма шанс на полева битка а камоли и крепостта да гътне  Wink

Тук грешиш, шанс има и то голям. Погледни морала на нападателя в края на битката. Все пак да почнеш да буташ крепост от 101 морал си е удоволствие. Ако се загледаш по-внимателно защитника е можел да избяга, когато е на 30 морал, което ми се струва средната стойност. Ако погледнеш последния рунд армиите са почти еднакви и само условието, че защитника получава служебния морал вещае такъв изход. Съжалявам, че още не са оправили калкулатора за това да се вмъква повече от 1М гвардия както е в случая, иначе с удоволствие бих я разиграл.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #63 -: Септември 16, 2009, 11:49:41 »

Битката е нагласена това е краят на ерата , но въпреки големият си морал нападателя при равностойна армия почти няма шанс на полева битка а камоли и крепостта да гътне  Wink
абсолютно, ако не беше нагласена едва ли фики е щял да тръгне на обсада с тази армия. поне като ги въртях на калка защитника печелеше в планина на 59-65 морал

Този пример е доста добър, разубеди ме за добавянето на бонуса от тактики към защитата. тук и двете армии са балансирани и при равни проучвания вида на терена решава всичко
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 11:53:07 от FallenAngel » Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #64 -: Септември 16, 2009, 11:50:47 »

Значи тук армиите не са почти еднакви. Нападателя има по добра за битката в равнината. Другото в този доклад е, че в последния рунд нападателя има по-голяма армия от защитника, нали? За примера, който аз давах си беше разграбване в планинска 8-ца с по-малка армия на атакуващия. Озадачаващото там беше, че на последния рунд нападателя имаше 10К паладина срещу 80К на защитника и тогава защитника бяга а нападателя бута крепоста и печели. Именно в този момент се получава парадокса. Още един път ще повторя не знам за кой път, че цялата работа се получава от броя на рундовете, които никой не може да предвиди. Колкото и зле да съм я представил това си е факт. Виждал съм армии от по 300К паладаина и само 40К копия. Тя реално може да се случи, защото все си мисля, че калкулатора и реалните доклади използват една и съща програма или бъркам. Относно това кой да слушам аз достатъчно съм се наиграл на ИО. Започнал съм от ера-1 на свят 3, с малки паузи от по 1-2 месеца, така че мисля за тези години нещата са ми ясни горе-долу

а докарвал ли си я да събереш поне 1 мил каква да е армия ?
Пак ти казвам ако въведат това което искаш  всички ще стоят и ще си трупат армия и нищо няма да правят , и би следвало да няма 3 етапа на битката  а всичко на веднъж да става още от първият рунд  трибушетите да млатят по крепостта а не да чакат да армията да избиие противниковата и тогава чак да пристъпят към действие.   данеби  при една реална битка  да се бият първо армиите а след това да се обсажда крепостта ? Smiley
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #65 -: Септември 16, 2009, 11:52:38 »

абсолютно, ако не беше нагласена едва ли фики е щял да тръгне на обсада с тази армия. поне като ги въртях на калка защитника печелеше в планина на 59-65 морал

Един въпрос - как успя да зададеш 2М гвардия на калкулатора - аз не мога! Интересно ми е как успя да го направиш.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #66 -: Септември 16, 2009, 11:53:31 »

Един въпрос - как успя да зададеш 2М гвардия на калкулатора - аз не мога! Интересно ми е как успя да го направиш.
стария калк, при вградения не става. Линк искаш ли?
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 11:56:08 от FallenAngel » Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #67 -: Септември 16, 2009, 12:00:57 »

а докарвал ли си я да събереш поне 1 мил каква да е армия ?
Пак ти казвам ако въведат това което искаш  всички ще стоят и ще си трупат армия и нищо няма да правят , и би следвало да няма 3 етапа на битката  а всичко на веднъж да става още от първият рунд  трибушетите да млатят по крепостта а не да чакат да армията да избиие противниковата и тогава чак да пристъпят към действие.   данеби  при една реална битка  да се бият първо армиите а след това да се обсажда крепостта ? Smiley

Събирал съм около 3М три месеца преди края на ерата. Сега по средата на ерата имам около 1.25М. Тук говорим за версия 4 все пак. Значи етапите са си добре и така трябва да бъдат. Казвам, че в едни редки случай, когато рундовете са над 23-25 е възможно това да се случи, както го описах подробно в един от предните постове с 8 пъти по-голяма армия в края на рунда защитника да избяга поради морал под 50.
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #68 -: Септември 16, 2009, 12:03:30 »

стария калк, при вградения не става. Линк искаш ли?

Ще ти бъда много благодарен за това. Аз стария го изтърках, преди време, защото все си мислех да поспра да играя ама тая пуста краста не ме остави намира  *freak* *freak* *freak*. Имаш + от мен за това  Wink
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #69 -: Септември 16, 2009, 12:04:49 »

Стига с тая твоята армия, даваш пример с лошо построена армия как бяга на полева заради нисък морал. тръгвал съм с 90 начален морал срещу 2х по-голяма но лошо построена армия и съм взимал полевата на 71 защото другият бяга заради морал.

Рион ти даде пример с реални армии да видиш какво е положението.

Ето линк към калкулатора Smiley
http://www17.imperiaonline.org/imperia/game/tools/ImperiaCalcs.exe

има добри хора бързо помагат  *rose*
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 12:11:10 от FallenAngel » Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #70 -: Септември 16, 2009, 12:16:26 »

Стига с тая твоята армия, даваш пример с лошо построена армия как бяга на полева заради нисък морал. тръгвал съм с 90 начален морал срещу 2х по-голяма но лошо построена армия и съм взимал полевата на 71 защото другият бяга заради морал.

Рион ти даде пример с реални армии да видиш какво е положението.

има добри хора бързо помагат  *rose*

Той точно това неможе да проумее че битка с битка не си приличат при мен са се отказвали моите на битка с гарнизона на 49 морал. Нали точно затова е сложен морала  за да няма битки по 100 -150 рунда примерно ,  и друго ако се  бият докато се изтребят до крак  кой после ще се катери по крепостта  само на една гола военна мидицина трябва да разчиташ . А и след такава битка когато ти е останала армия само благодарение на военната медицина  колко ще се възстановяваш след това ? Sad
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
FallenAngel
Гост
« Отговор #71 -: Септември 16, 2009, 12:18:11 »

в кръга на шегата: някой го докараха до 94% възстановяване  *freak* *freak*
Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #72 -: Септември 16, 2009, 12:24:11 »

в кръга на шегата: някой го докараха до 94% възстановяване  *freak* *freak*
аз съм стигал до 88%  само  Sad
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #73 -: Септември 16, 2009, 13:13:46 »



Тъй като говорехме за еднакви армии и за това, как аз не съм я построил балансирано ето и пример с балансирана според мен и то еднакви (защитника има и стрелци в крепоста значи са повече). Всичко става в планинска 8-мица. Та не разбрах колко рунда максимум трябва да има. Тук на полевата са 25, могат да бъдат и повече. Последния рунд на полевата е много интересен - съотношение 67,65 към 1. Искам да докажа, че е възможно и се получава прецедент в рунд 25 не мислите ли. Без да искам съм задал на защитника морал 100 който не е за генерал, но със същия успех могат да избягат и на 44 а не на 34 нали. Знам че битка с битка не си приличат спокойно проумял съм го това. Просто доказвам в едни редки случаи какво може да се случи, това е. Както казва баща ми “невъзможни неща няма освен едно - да се върнеш там откъдето си излязъл на бял свят”  Grin Grin Grin
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #74 -: Септември 16, 2009, 13:18:00 »

махни 150к от гвардията на защитника и сложи 150к фаланги на тяхно място не гледай началото и края само а погледни внимателно рундовете как върви морала

Даже 300к гвардия за 300к фаланги ама е на кантар полевата и двамата падат под 50 морал
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 13:23:17 от FallenAngel » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!