Imperia Online България  
Май 18, 2024, 02:32:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 211   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: На по чашка  (Прочетена 246233 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2910 -: Май 12, 2018, 00:02:59 »

Преди година говорих с един съученик, собственик на стругарски цех и шлосерска работилница! Оплакваше се че нема кой да работи! Вика - давам добри пари и пак нема кой! Стана ми чудно и се усъмних в думите му гласно! Той вика - ела да те заведа у цеха и ти ако намериш в него работник под 50 години, аз, вика, ще ти го харижа! Работата е много зле!
Да не мислиш, че и у софето ше намериш шлосер под 50 години?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #2911 -: Май 12, 2018, 00:05:38 »

Кадри няма вече. Едните умреха, другите са извън България.
Пари за тесни специалисти не се дават почти, приобщават се масово към ''общаците'' - то е обидно вече.
2 поколения няма да оправят България...
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2912 -: Май 12, 2018, 00:08:01 »

Не съм чувал по нашия край за чифути заселници, но не би ме учудило
Пропаганда  брате, пропаганда, още от 2012 се върти.
За съжаление селяните са оказаха наистина прости, ама наистина - ТПК-тата можеха да се трансформират в нещо  с истинска стойност, но не би. У наше село 19 хил декара се гледат от 150 човека в кооперацията и кретат, арендаторът гледа 12 хил. декара с 20 човека и печели. Карма
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2913 -: Май 12, 2018, 00:09:43 »

Кадри няма вече. Едните умреха, другите са извън България.
Пари за тесни специалисти не се дават почти, приобщават се масово към ''общаците'' - то е обидно вече.
2 поколения няма да оправят България...
дават се повече от преди, да си чувал някога по соца технически да е взимал повече кинти от арматурчик?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #2914 -: Май 12, 2018, 00:14:56 »

дават се повече от преди, да си чувал някога по соца технически да е взимал повече кинти от арматурчик?
Идеята ми беше, че отиваш да работиш нещо, а ти дават още 4 неща да вършиш и накрая вика - не съм доволен от теб.
Е, къде ти е келепира да си "тесен специалист", като на всеки работодател му е изгодно да си общак и да си трайкаш. Smiley

Има повече практика, но много хора мислят грешно, а ни дават работа - така мисля аз.
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #2915 -: Май 12, 2018, 00:15:55 »

Пропаганда  брате, пропаганда, още от 2012 се върти.
За съжаление селяните са оказаха наистина прости, ама наистина - ТПК-тата можеха да се трансформират в нещо  с истинска стойност, но не би. У наше село 19 хил декара се гледат от 150 човека в кооперацията и кретат, арендаторът гледа 12 хил. декара с 20 човека и печели. Карма

Селянина, истинския селянин, който хранеше България, умря с национализацията! С нея и започна агонията на селата и уголемяването на градовете! Корените на българина са в селото! Иначе си прав че от стопаснствата нищо не се направи
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2916 -: Май 12, 2018, 00:20:11 »

Идеята ми беше, че отиваш да работиш нещо, а ти дават още 4 неща да вършиш и накрая вика - не съм доволен от теб.
Е, къде ти е келепира да си "тесен специалист", като на всеки работодател му е изгодно да си общак и да си трайкаш. Smiley

Има повече практика, но много хора мислят грешно, а ни дават работа - така мисля аз.
За майтапа - една епитафия от преди 40 години:

Тясната специализация, в широкия смисъл на думата
Води до масова идиотизация,  в тесния смисъл на думата

Марто, като си напуснах първата работа кат началник производство, назначиха 4 човека да вършат същата работа. Собственикът беше чужденец и ми изплати пълен годишен бонус за 4 месеца работа, ръководителят ми беше  българин... Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2917 -: Май 12, 2018, 00:22:27 »

Селянина, истинския селянин, който хранеше България, умря с национализацията! С нея и започна агонията на селата и уголемяването на градовете! Корените на българина са в селото! Иначе си прав че от стопаснствата нищо не се направи
Влад, в България почти нямаше национализация, нито експоприация - юридически нещата се поизчистиха едва 1992-1999

Имаше национализиране на техника, добитък и инвентар, но не и на земи
« Последна редакция: Май 12, 2018, 00:28:48 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #2918 -: Май 12, 2018, 00:23:58 »

Идеята ми беше, че отиваш да работиш нещо, а ти дават още 4 неща да вършиш и накрая вика - не съм доволен от теб.
Е, къде ти е келепира да си "тесен специалист", като на всеки работодател му е изгодно да си общак и да си трайкаш. Smiley

Има повече практика, но много хора мислят грешно, а ни дават работа - така мисля аз.

Ловя се аз да готвя! Длъжностната ми характеристика е за готвач, ма собственика си е направил сметката че мога и да му мия чинии и посуда и ми вика - ще миеш! Хубаво, работа не ме плаши - мия чинии, ма накрая на месеца взимам уговоирената за готвач заплата и нито лев отгоре! Мен не ме плаши работа, но имам лошия навик като работя, да искам да ми се заплати изработеното! Не му ща негови пари, искам просто това, което съм си изработил! Обаче той си е направил сметката че като му мия, няма да наеме мияч и ще си спести тези кинти! Аз работя две три години при този и онзи "пази Боже сляпо да прогледа", виждам че сите са един дол дренки, се едно на калъп сечени и си ловя кура подмишница и на запад, където пак ще робувам, но поне ще зная за какво!
« Последна редакция: Май 12, 2018, 00:27:33 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #2919 -: Май 12, 2018, 00:29:44 »

Влад, в България почти нямаше национализация, нито експоропиация - юридически нещата се поизчистиха едва 1992-1999

Имаше национализиране на техника, добитък и инвентар, но не и на земи

Е как бре Стефо, нали земите и горите и ливадите ни ги връщаха на според внасянето им! Има кадастрални списъци!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2920 -: Май 12, 2018, 00:34:12 »

Е как бре Стефо, нали земите и горите и ливадите ни ги връщаха на според внасянето им! Има кадастрални списъци!
точно, национализация означава държавата да ти плати стойността на имота, експроприация - да ти го отнеме в полза на държавата. Имотите са били в кооперации- доброволно и за това ги върнаха в по-голяма степен преди 20 години. Виж, за техника, добитък и инвентар си имаше национализация и в редки случаи експроприация.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #2921 -: Май 12, 2018, 00:36:01 »

точно, национализация означава държавата да ти плати стойността на имота, експроприация - да ти го отнеме в полза на държавата. Имотите са били в кооперации- доброволно и за това ги върнаха в по-голяма степен преди 20 години. Виж, за техника, добитък и инвентар си имаше национализация и в редки случаи експроприация.

Мдаа! Май си прав!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #2922 -: Май 12, 2018, 00:37:25 »

Ловя се аз да готвя! Длъжностната ми характеристика е за готвач, ма собственика си е направил сметката че мога и да му мия чинии и посуда и ми вика - ще миеш! Хубаво, работа не ме плаши - мия чинии, ма накрая на месеца взимам уговоирената за готвач заплата и нито лев отгоре! Мен не ме плаши работа, но имам лошия навик като работя, да искам да ми се заплати изработеното! Не му ща негови пари, искам просто това, което съм си изработил! Обаче той си е направил сметката че като му мия, няма да наеме мияч и ще си спести тези кинти! Аз работя две три години при този и онзи "пази Боже сляпо да прогледа", виждам че сите са един дол дренки, се едно на калъп сечени и си ловя кура подмишница и на запад, където пак ще робувам, но поне ще зная за какво!

Аз за това в момента не бачкам, защото ми писна от те тия същите работи. Накрая всички ще си бием чукалата на някъде, поне ще знаем защо сме го направили.
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2923 -: Май 12, 2018, 00:39:12 »

Мдаа! Май си прав!
Виж, това е положението де юре, де факто ебаха мамата на българското село. Щот подкукуросаха хората , че могат да карат и без зор.

Шилето Шон ми е любимо филмче и е показателно  Grin Grin Grin
« Последна редакция: Май 12, 2018, 00:46:12 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #2924 -: Май 12, 2018, 00:45:52 »

Виж, това е положението де юре, де факто ебаха мамата на българското село. Щот подкукуросаха хората , че могат да карат и без зор

Дедо е провел "национализацията" у наше село, а прадедо е бил връл монархист, участвал в три войни! Деда ми решил че ще почне от баща си! Отишъл и зел да мънка пред баща си, а оня отръчал до къщата и откачил от пироня малнихерата и май е щел да гръмне сина си, ма деда ми е знаел явно кво следва, та оскоре е приложил последната хватка от каратето! Та прадедо е викал - тоа, моьо клъцоняк ша разсипе селото, требваше да го отрепем!

Та верно разсипаха селата!
« Последна редакция: Май 12, 2018, 00:47:27 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 211   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!