Imperia Online България  
Май 06, 2024, 16:41:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: отново щастие  (Прочетена 1826 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« -: Октомври 22, 2010, 17:09:45 »

Ежедневни ефекти върху Щастието    Днес
Текущо Щастие    120/120
 
Бонус на Столицата    +20
Бонус от Съюзен Статус на Лоялност    +1
Бонус от Университет    +2
Бонус от Крепост2    +2
Бонус от Храм1    +2
Налични работни места    +5
Данък Висок   -50
 
Очаквано Щастие    102/120
Оставащо време до пресмятането    19:30
Средно Щастие на Империята    120
   
Начално Щастие за деня    120
 
Вдигане ниво на Крепост    +5

с вдигането на крепсост очакваното щастието не трябва ли да ми стане 106. защо остава 102? нали е еднократен бонус защо не се отчита?  за правка когато наема армия ми се отразява и в очакваното и в текущото щастие, къде е разликата? и кои еднократни бонуси/минуси се отразяват на очакваното щастие?

п.п.: мояла ви не спамете в темата
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 17:29:01 от The_God » Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2010, 17:15:31 »

Еднократните ти бонуси увеличават/намаляват текущото щастие. Когато ти се смята щастието, се гледа текущото плюс/минус постоянните бонуси/негативи.

Та реално- ти си вдигнал крепост преди 10 минути примерно и щастието ти е станало то 119 на 120 (язък за 4-те точки). После- наел си войска и т.н, от 120 е паднало на 116. И така. Т.е, нещата накратко- винаги може да имаш "излишен" бонус, но затова пък негативите се отчитат съвсем редовно. Гледай по възможност да наемаш каквото имаш да наемаш, падни до най-ниското щастие, което плануваш, и чак тогава почвай да активираш от положителните еднократни бонуси. Или поне не ползвай бонус, ако 1-2 точки от него ще ти отидат в излишък, а си планирал за по-късно и действие, което ще ти струва щастие.
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 17:18:49 от Sheremetev » Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2010, 17:31:33 »

Еднократните ти бонуси увеличават/намаляват текущото щастие. Когато ти се смята щастието, се гледа текущото плюс/минус постоянните бонуси/негативи.

Та реално- ти си вдигнал крепост преди 10 минути примерно и щастието ти е станало то 119 на 120 (язък за 4-те точки). После- наел си войска и т.н, от 120 е паднало на 116. И така. Т.е, нещата накратко- винаги може да имаш "излишен" бонус, но затова пък негативите се отчитат съвсем редовно. Гледай по възможност да наемаш каквото имаш да наемаш, падни до най-ниското щастие, което плануваш, и чак тогава почвай да активираш от положителните еднократни бонуси. Или поне не ползвай бонус, ако 1-2 точки от него ще ти отидат в излишък, а си планирал за по-късно и действие, което ще ти струва щастие.
значе искаш да кажеш, че няма положителни едократни бонуси, които се отчитат за очакваното щастие, обаче има такива минуси в щастието, коти осе отчитат  и за очакваното щастие. мен текущото не ме интересува... а очакваното  *sos*
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2010, 19:11:34 »

В случая еднократният бонус губи своя ефект върху очакваното щастие: ти вече имаш 120 текущо щастие. Това е максимумът. Системата няма как да ти напише 125 щастие. И така, утре ще имаш 120 + 32 - 50 = 102

Ако примерно си беше наел армия или направил нещо друго, че текущото ти щастие да падне до 115, тогава очакваното щастие щеше да е 115 + 32 - 50 = 97. Ако чак след това вдигнеш ниво на крепостта, текущото щастие ще се увеличи с еднократния бонус +5 и тогава очакваното щастие също щеше да се увеличи до 102. Ето тогава би се убедил, че еднократните положителни (и отрицателни) бонуси имат ефект върху очакваното щастие.

Единствено не съм сигурен дали този еднократен бонус работи само и единствено на момента (т.е, ако сега наемеш войска, дали очакваното ти щастие ще падне на 101).
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2010, 19:18:59 »

мерси много разбрах го вече действието на тия бонуси, но има един проблем, който не е отчетен явно както трябва. защотото при пускане на армия се намаля очакваното щастие и аз ако нямам 122 при среден данък, а 120 с пускането на един випуск в казармите то става 119 и така на другия ден губя един % от населението си... та питането ми точно затова беше дали има и такава фатка при бонусите, ама явно няма и само дето съм я праил тая тройка *crazy*
п.п.: данъка пак ще е среден  Cry
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2010, 19:36:55 »

Ами виждаш двата случая:

1) Имаш 120 щастие, правиш крепост 3 - печелиш 5 щастие, но то просто няма как да се начисли (това ти е максимумът за провинцията). След време наемаш войска, губиш (примерно) 5 щастие и вече очакваното ти ще е 115 - 18 = 97

2) Имаш 120 щастие, наемаш войска и губиш еднократно 5 щастие. След това правиш крепост- печелиш 5 щастие. Очакваното ще е 120 - 18 = 102

Извод: Първо разваляме достатъчно настроението на селяните, за да може да си оползотворим напълно ефекта от еднократните бонуси след това.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2010, 19:52:00 »

аз ги разбрах много ясно двата случая и затова не съм много съгласен да има само минуси за очакваното щастие, а да има и плюсове там, за може след като си наел армяита и ти е 97 и като пуснеш една крепост то да стане отново 102 Wink


Извод: Първо разваляме достатъчно настроението на селяните, за да може да си оползотворим напълно ефекта от еднократните бонуси след това.
извода ти е за текущото щастие не и за очакваното...
Активен

Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2010, 19:54:38 »

Всички плюсове и минуси, които пише в лявата колона се начисляват върху ТЕКУЩОТО щастие.
Т.е. каквото и да си правил през тези 24 часа, като дойде моментът за изчисляване - си смята: текущо щастие + постоянни бонуси - постоянни минуси = очаквано щастие
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2010, 20:05:10 »

Всички плюсове и минуси, които пише в лявата колона се начисляват върху ТЕКУЩОТО щастие.
Т.е. каквото и да си правил през тези 24 часа, като дойде моментът за изчисляване - си смята: текущо щастие + постоянни бонуси - постоянни минуси = очаквано щастие
а минуса от наемането на армия какъв минус е? и има ли ткаива плюсове като него? защото той се отразява и на двата типа щастие, докато има някои плюсове като построяването на крепост, които са само за текущото. не знам длаи можеш да направиш разлика между двата вида щастие... и пак никой не ми дава отговор на моя въпрос, а ми се казват неща, които ги знам  *wall*
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2010, 20:25:59 »

Ами обясняваме ти, че Очакваното щастие е сума от Текущото и постоянните модификатори. Виж, че има разлика дали ще извадиш 18 от 120 или от 115.

В единия случай еднократният бонус няма как да се прибави към текущото, така че няма полза от него и при определянето на очакваното. В другия случай еднократният бонус ти увеличава текущото щастие по начин, който се отразява и на очакваното.

Представи си, че имаш червена и синя чаши, пълни догоре с вода, а ти си жаден. В кой случай ще остане повече вода:
1) Изливаш синята в червената, тя прелива и после отпиваш от червената чаша
или
2) Отпиваш от червената чаша и после изливаш синята чаша в червената?

П.П: Отговор "Пия си направо от шишето с ракията" няма. Smiley
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2010, 20:34:00 »

П.П: Отговор "Пия си направо от шишето с ракията" няма. Smiley
*hahaha* *hahaha* *hahaha* защо изключи любимия ми отговор  Cry Cry Cry
благодарско за обяснения мисля, че схванах логиката ти докрай и дано наистина така да се отразяват нещата  *beer* *beer* *beer*
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!