Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 11:59:26 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: oyuna giriş sorunları, ve hesaba istem dışı başkasının girişine karşı güvenlik.  (Okunma Sayısı 9999 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SkyNET
MamaLuke
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Şubat 01, 2010, 08:02:59 ÖS »

oyuna giriş sorunları

Son günlerde oyuna bazı bölgelerden girilememesi vede kişilerin kaynaklarının kendiliğinden harcanması büyük miktaralrda eksiye düşmesi üzerine bu konuyu yazma ihrtiyacı duydum umarım yararlı olur.
her şeyden önce hesap hesabıbıza girememenizin bi kaç sebebi olabilir.
1-imperia online den kaynaklanan sebepler ki bu durumda en azından o diyara hiç bir kimse giriş yapamaz.
2-internet sağlayıcınızıdan  (ttnet, smile adsl...vs ) kaynaklanan sorunlar
böyle bi durumda şayet internete giremiyorsanız zaten yapacak bişey yok. 
şayet internete girebiliyor ama oyuna giremiyorsanız ,
3- bulunduğunuz işyerinden oyunlara girişin yasaklanmış olması  gidi durumlarda zorunlu olarak Kural ihlali yapıp proxy kullanacaksınız . proxy kullanmak ban sebebi olan bir suçtur ancak bu gidi durumlarda oyuna ; proxy kullanarak işlenen suçları değilde sadece hesabınızı girip hesabınızı kotrol ettiğiniz için admine (blues) anında haber vermeniz durumunda sanırım hiç birşey olmayacaktır. nihayetinde zorunluluk sözkonusu.

Hotspot Shield (http://www.hotspotshield.com/)  ve UltraSurf (http://www.ultrareach.com/) gibi programlar kullanmak yeterli olacaktır nihayetidne amaç oyuan girmek başka bişey değil.

hesaba istem dışı başkasının girişine karşı güvenlik.

1- asla şifrenizi 123456 , hesap ismi , kendi isminiz , doğum tarihiniz, ittifak isminiz....vs  tahmini kolay şey yapmayın.
2- hacklenmeye karşı şifreniz sadece rakam yada sadece harf olmasın mümkünse marf+ rakam dan da fazlası olsun. örneğin harf rakam karekter karışık olsun harfler türkçe olan ve olmayan şeklind olsun örnek ( 1İı@#2Ş)
neden mi:!?
 şifrenizi basit değilse ve biri sizin şifrenizi elde etmeye çalışıyorsa
a- sizin şifrenizi bulmaya çalışan kişi ya bilgisayrdan anlıyordur  hackerdir yada biyerlerden bulduğu programlar sayesidne kendini hacker sanıyordur  Grin ve brute force attack yani deneme yanılma yöntemi kullanan bi şifre kırıcı program kullanıyordur.
bu işlemi yapan program ne kadar iyi olursa olsun kendisine önceden verilen şifre listesini(Wordlist) sizin hesabınızda dener. bu şifre listesini el ile yapmak demek kabaca süper lotoyu kesin kazanacak rakamında içinde olduğu tüm ihtimalleri oyamak demek gibi bişi, hatta çok daha fazlası. bu işlemi ya şifreyi deneyen program yada ikinci bi program ; kendisine önceden verilen karakterleden otomatikman oluşturur
bu şifre listesinde şifrelerin oluşturulacağı karakterlerde  sizin kullandığınız her hangi bi karakter yoksa o deneme yöntemi başarızız olur. yani şifrenizin işinde (@) var ise ve programa şifre oluşturması için verilen karakterlerde (@) yoksa sadce çok büyük bi zaman kaybı olmuş olur şifre kırmayı deneyen için. tabi bu listeyi hazır bi şekilde bulmuş yada daha önceden oluşturmuşda oılabilir.
Ancak şifreyi oluşturacak olan program şifre  oluşturuken karterlerin kendine veriliş sırasına göre ve önceden belirtilmiş hane sayısında  şifre oluşturur ve şifre deneyecep programda bu oluşturulmuş şifreleri sırayla dener .!
yani şifre oluşturucuya sırayla abc... ABC...Z  0123..9 verilmişse kafdan 1a4Ş  gibi bi şifre oluşturmaz  diyelim ki 6 ila 8 hane arası  şifre oluşturacak , ilk şifreler sırtayla
aaaaaa
aaaaab
aaaaac
aaaaad
aaaaae
böyle bişi olur.
burdaki sırayla karakter verildiyse . ve hem bu şifreleri oluşturmak ve bu şifreleri deneme  sizin şifrenize bağlıı olarak en azıdnan çok zaman alıcı yani bıktırıcı olabilir.

tabi bruteforce yöntemini imperia online iyice zorlaştırabilir hatta ikmansızlaştırabilir . örneğin 2 kez şifre yanlış girilmesi durumunda  sistem 30dk  şifre girişine tepkisiz kalabilir ki
brute orce yöntemi otomatikman işlemez hale gelmiş olur. 

b- size keyloger , torjen ....vs sizin bilgisayarınızdaki şifreleri , klavye bastınızı tuşları .....vs kendine gönderecek bişey sızırmaya çalışır yani bilgisayarınıza sızmaya çalışır.
bunun yöntemlerinin en basiti size sahte bir  savaş raporu ile trojen ,keyloger...vs gelmesiyle mümkün olur. aldığınız raporlara veya linklere dikkat etmenizde yarar var.
Ayrıca bilgisayarınıza gerçekten güçlü bir internet güvenlik programı! antivürüs değil internet güvenliği de sağlayan tam sürüm, güçlü bi güvenlik programı( norton panda avg...) kullanmaınızda yarar var
Ayrıca oyunun giriş sayfasından itibaren size küçük ve basit bir işlem yapmak düşüyor
 Adres çubuğuna  www.imperiaonline.org yazdığınızda
http://www16.imperiaonline.org/imperia/game/novini.php?games=ok?rand=1221&ref=http://forum.imperiaonline.org/tr/index.php?action=post;board=4.0
ana sayfanın linki böyle bişi olacaktır. burada belirttiğim www16 daki 16 rakamını 9,16,18,22,25,31  (şu an aklıma gelen rakamlar bunlar)rakamlardan her hangi biri ile değiştirin
bu yöntemi savaş raporlarıda uygulayın rapor değişmeyecektir

« Son Düzenleme: Şubat 01, 2010, 08:09:00 ÖS Gönderen: SkyNET » Kayıtlı

Bu oyuda gerçek olan Tek şey var; Bedenlerin sokakdaki görüntüsünü değil. Doğrudan içinedeki mahlukatı görürsünüz....
abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2010, 09:19:05 ÖS »

oyundaki deneme-yanılma yöntemleri ile şifre kırma konusunda zaafı çok büyük.bir script kiddie kafayı taksa büyük oranda zarar verebilir.hacker a falan gerek yok brute force attack için.kesinlikle bu konu ile ilgilenilmeli.

çok güzel bir konu açmışsınız tebrikler

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2010, 09:27:43 ÖS »

teşekkürler dostum yararlı bi konu olmuş +

melekkss
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2010, 10:33:09 ÖS »

emeğinize sağlık (+)
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2010, 10:43:45 ÖS »

güzel nokta,  +
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2010, 11:02:50 ÖS »

güzel konu emeğinize sağlık..

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
atıl
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2010, 01:04:57 ÖÖ »

Eline sağlık Fikret *rose*......Acaba dyorum bu konu sabitlenemez mi?
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 02, 2010, 01:07:20 ÖÖ »

fikret döktürmüşsün yine kardeşim...emeğine sağlık +

SkyNET
MamaLuke
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2010, 05:46:04 ÖÖ »

Eline sağlık Fikret *rose*......Acaba dyorum bu konu sabitlenemez mi?
sabitlemek derken ?

Bu oyuda gerçek olan Tek şey var; Bedenlerin sokakdaki görüntüsünü değil. Doğrudan içinedeki mahlukatı görürsünüz....
atıl
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 03, 2010, 08:56:52 ÖÖ »

Teşekkür ederim  *rose*....
SkyNET
MamaLuke
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #10 : Şubat 04, 2010, 05:54:13 ÖÖ »

Antivirus programlarının en büyük sorunu. virus bulaşmış bilgisayara kurduğunuzda işlem yapamayabilmeleridir. hatta bazen antivirüs programını virüsli bi bilgisayara kuramayabilrisiniz yada kursanızda antivirus işlem yapamaz.
Ayrıca diğer en büyük sorunlarından birisi ise. internetten indirdiğiniz yada özellikle flash bellekler  ile yayılan ve başlangıçda yaget masum bir yazılım olup windowsun otomatik çalıştır özelliği sayesinde , bilgisayarım da  bellek sürücüyü çift tıkladığınızda bellek sürücüde bulunan yazılımı siz farkında bile olmadan çalıştırmış olursunuz ve artık başınızın belasıdır. böyle bi durumda bazı antivirüsler bulaşan zararlı yazılımların bazılarını temizleselerde bazılarına dokunmazlar bile. baaşınıza böyle bi durum geldiğinde  oğuzhanın kullandığı gibi bi program kullanmanızda yarar.

Arkadaşlar 2 gün önce,msn.deyken aniden düştüm,şifrem geçersiz demeye başladı...gizli soru yardımıyla şifreyi değiştirip,kurtarabildim msni Smiley (işin garibi şifrem nasıl gitti anlamadım..çünkü o girdiğimde daha maillerime filan bakmamıştım...mail filan açmadım yani..)bu olaydan sonra msn.den;listemdeki kişilere link gitmeye başladı...(linki tam hatırlamıyorum şimdi)...linkler havada uçuşunca,trojanin pc.de cirit attığını farkettim Grin(biraz geç oldu ama olsun Grin) sadece msnde değil,klavyede de sorun olmaya baslamıstı..mesela caps lock off'ken  büyük,on'ken küçük yazmaya basladı,tab tusuna basıyorum alt satır yerine üst satıra geçiyordu Grin
neyse 3 tane virüs programı ile tarattım ama birşey bulamadı....sonra internette küçük emrah gibi  Cry trojan temizleme programı aramaya başladım Grin Trojan Remover die bir program buldum..yaklasık 2 dk.süren taramadan sonra trojani buldu ve sildi..halbuki ben saatlerce uğraşmıştım Grin
benimle aynı sorunu yaşayan yada yaşayacak arkadaş olursa,programı indirmek için buraya tıklayabilir
trojan remover mı  haha Grin ondan daha iyi bir program var o da combofix hertürlü virüsü %100 siler  tek yapmanız gereken programı indirip pc yi güvenli modda açıp çalıştırmak sonrada herşeyi onaylayın tarama bitince log gösteriyor ne sildiği falan prodgam çalıştığı zaman bide sistem geri yükleme noktası oluşturuyor silinen virüslü ve önemli dosyalar geri gelebiliyor yani
 Wink
combofix kavo ve amvo virüsü için çok etkili ki o amaçla yapılmış.
unutmamak lazım bir hackerın sıfırdan yaptığı bir trojanı asla bir program silemez.piyasada dolaşanları halleder
combofix i buradan indirebilirsiniz.
http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix
indirme linkini bulmak sorun olabilir. orada 2 farklı siteden indirme linki var anca sadece site adresi gözüküyor  downbload falan yazmıyor

BleepingComputer.com   http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
 ForoSpyware.com         http://www.forospyware.com/sUBs/ComboFix.exe

yada diğer bir çözüm ; bir flash bellek , hafıza kartı ,mp3 player ,ipod....vs dosya yedekleyip silebildiğiniz her hangi bir sistem kullanıyorsanız , bu cihazı  başka bilgisayarlarada takıyorsunuzdur. örneğin internet cafa bilgisayarlarına.
yada başka birinin cihazını  kendi bilgisaayrınıza takıyorsanız. tavsiyem windowsun otomatik çalıştır özelliğini kapatmanızdır. bunu şu yolu izleyerek yapabilirziniz.

Başlat / çalıştır ( klavyenizdeki bayrak tuşuna basılı iken R  tuşuna basmakda aynı  yola çıkar:)
orada gpedit.msc yazın ve tamamı tıklayın  Gurup ilkesi diye bi pencere çıkacak; yönetim şablonları /sistem sağ tarafda
otomatik çalıştır özelliğini kapat ı göreceksiniz çift tıklayı açılan pencerede Etkin i seçin   hemen altında bulunan CD-ROM sürücüleri ni Tüm sürücüler olarak değiştirin uygula yı tıklayın ve bilgisaayrınızı yeniden başlatın. emin olmak için bilgisayarınıza bir cd yada flaş bellek takın hiç bişey olmayacaktır. flaş belleği bilgisayarıma giriğ çift tıklayarak açabilirsiniz.

c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2010, 04:02:43 ÖS »

*bravo* *bravo* çok yararlı bir konu olmuş eline emeğine sğlık +, +, + artık birer gün arayla veririm 3 +'nı

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Şubat 16, 2010, 12:35:53 ÖÖ »

oyuna giriş sorunları

tabi bruteforce yöntemini imperia online iyice zorlaştırabilir hatta ikmansızlaştırabilir . örneğin 2 kez şifre yanlış girilmesi durumunda  sistem 30dk  şifre girişine tepkisiz kalabilir ki
brute orce yöntemi otomatikman işlemez hale gelmiş olur. 

benim buna bir eleştirim olacak sistem kendini 30 dk kitlerse o zaman herkes saldırı anında rkibine rastgele şifre girmez mi o zaman ne olacak Grin
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Şubat 16, 2010, 04:20:06 ÖÖ »

fikret kardeşim son paylaşımını şimdi okudum.......gerçekten faydalı olmuş....emeğine saglık tekrardan  *bravo*
+

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Şubat 16, 2010, 06:09:55 ÖS »

benim buna bir eleştirim olacak sistem kendini 30 dk kitlerse o zaman herkes saldırı anında rkibine rastgele şifre girmez mi o zaman ne olacak Grin

Grin
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!