Imperia Online Romania  
Aprilie 19, 2024, 06:42:32 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conţine codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1] 2   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Imperia Online 6  (Citit de 4754 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Gheonoaia
... ?
Lieutenant
***

Karma: +19/-5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 104



Vezi Profilul
« : August 06, 2012, 11:07:58 »

Am observat ca in mesajul trimis de dumneavoastra se specifica ca va aparea in toamna anului 2012 ,puteti sa spuneti cam in ce luna ? Sunt doar curios deoarece pare extrem de interesant sistemul de joc ! Multumesc anticipat !
Memorat
Gheonoaia
... ?
Lieutenant
***

Karma: +19/-5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 104



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : August 20, 2012, 10:13:55 »

Cineva ,cumva ,vreun raspuns ? Se poate o aproximatie macar ?
Memorat
razviacti99
Private
*

Karma: +0/-3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16


Vezi Profilul
« Răspunde #2 : August 28, 2012, 08:09:39 »

eu nu stiu *sos* *sos* *sos* *sos* *sos*
Memorat
Adyasig
Onoarea este pur si simplu moralitatea oamenilor superiori. – H.L. Mencken
Global Moderator
Colonel
*

Karma: +837/-361
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1478


Potius mori quam foedari !


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : August 28, 2012, 08:14:25 »

Salut

Inca nu este oficiala o data la care o sa apara
Toata lumea  o sa stie cind si cum ........prin mesaj oficial cind o sa fie lansarea .
Memorat

Respect
Gheonoaia
... ?
Lieutenant
***

Karma: +19/-5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 104



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Noiembrie 21, 2012, 01:46:02 »

Ma scuzati ca revin cu intrebarea dar se termina "toamna anului 2012" si inca n-am primit nici un raspuns ! Inteleg ca trebuie sa asteptam un comunicat ,dar nu se poate chiar sa afle careva daca se va respecta sau nu trimestrul din mesajul cu pricina?
Memorat
Hellboy
Hellhound
Major
*****

Karma: +551/-152
Deconectat Deconectat

Mesaje: 626



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Noiembrie 21, 2012, 03:21:53 »

Ma scuzati ca revin cu intrebarea dar se termina "toamna anului 2012" si inca n-am primit nici un raspuns ! Inteleg ca trebuie sa asteptam un comunicat ,dar nu se poate chiar sa afle careva daca se va respecta sau nu trimestrul din mesajul cu pricina?

V6 a jocului este inca in developare si probabil se fac ultimele aranjari si implementari.De ce a intervenit asa o graba sa afli data exacta a lansarii?CU siguranta se va oferi un comunicat in toate realmurile cu privire la introducerea acestei versiuni.Personal ma voi ocupa de o postare cu data oficiala aici pe forum atunci cand va fi anuntata una.Pana atunci,toate bune!
Memorat

Gheonoaia
... ?
Lieutenant
***

Karma: +19/-5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 104



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Noiembrie 21, 2012, 08:35:14 »

Graba este ca vreau sa joc alta versiune Smiley ... multumesc mult pentru instiintare.
Memorat
Adyasig
Onoarea este pur si simplu moralitatea oamenilor superiori. – H.L. Mencken
Global Moderator
Colonel
*

Karma: +837/-361
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1478


Potius mori quam foedari !


Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Noiembrie 21, 2012, 09:48:12 »

Graba Smiley)) ce atita graba?

Am mai scris .....................cind o sa apara toata lumea o sa fie anuntata.............................pina atunci discutam discutii:))
Memorat

Respect
dyndac
Vizitator
« Răspunde #8 : Noiembrie 22, 2012, 12:29:00 »

V6 a jocului este inca in developare si probabil se fac ultimele aranjari si implementari.De ce a intervenit asa o graba sa afli data exacta a lansarii?CU siguranta se va oferi un comunicat in toate realmurile cu privire la introducerea acestei versiuni.Personal ma voi ocupa de o postare cu data oficiala aici pe forum atunci cand va fi anuntata una.Pana atunci,toate bune!
daca se poate ar fi interesant sa se primeasca acel mesaj si pe emailurile de pe care s-au facut conturile
unii s-au cam plictisit de varianta actuala si intra rar pe joc si implicit si pe forum
momentan, lipseste ceva din joc, intre jucatori nu mai sunt acei jucatori care erau "sarea si piperul" , de asemeni si pe forum
e prea naspa linistea asta, nu ma mai inerveaza nimeni, sa ma faca sa intru din  ora in ora pe joc, sa-i mai trimit un mesaj cu urari de bine, orice numai sa simti ca joci, sa existe o miza, a orgoliilor
scuze, dar sunt plictisit de moarte, sper ca ai prins ideia
Memorat
Hellboy
Hellhound
Major
*****

Karma: +551/-152
Deconectat Deconectat

Mesaje: 626



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Noiembrie 22, 2012, 04:00:16 »

daca se poate ar fi interesant sa se primeasca acel mesaj si pe emailurile de pe care s-au facut conturile
unii s-au cam plictisit de varianta actuala si intra rar pe joc si implicit si pe forum
momentan, lipseste ceva din joc, intre jucatori nu mai sunt acei jucatori care erau "sarea si piperul" , de asemeni si pe forum
e prea naspa linistea asta, nu ma mai inerveaza nimeni, sa ma faca sa intru din  ora in ora pe joc, sa-i mai trimit un mesaj cu urari de bine, orice numai sa simti ca joci, sa existe o miza, a orgoliilor
scuze, dar sunt plictisit de moarte, sper ca ai prins ideia

Salut dyndac.Intr-adevar,IO nu mai este ce a fost odata,dar toata aceasta chestiune are si motivele ei.Majoritatea numelor grele din realmurile romanesti au pus viata reala pe primul loc si au indepartat incetul cu incetul IO.Dupa o perioada de timp,jocul intra in rutina si te detasezi foarte greu de el(cunosc cazuri si de aceea pot spune lucrul acesta).Se asteapta schimbari majore in ceea ce priveste noua versiune,dar,dupa ce te acomodezi cu una anterioara, parca iti vine cam greu sa te adaptezi celeilalte.Sper ca noua implementare sa fie pe placul tuturor si sa revina jucatori ca cei dinainte.Ma simt mandru ca am jucat alaturi de nume grele in fostul realm 27-RO3 si mi-as dori ca acele vremuri sa revina.Cine stie...poate intervine vreo minune.Toate bune!
Memorat

dyndac
Vizitator
« Răspunde #10 : Noiembrie 22, 2012, 05:14:57 »

cam asa e, multi au realizat ca viata reala are prioritate si aceasta lume a jocurilor, ar trebui sa fie ceva care sa te relaxeze din cand in cand si nu sa-ti manince zilele si noptile. plus nervi la unii mai colerici
inca mai am un cont "activ" intr-o lume pe versiunea 4, simpla si frumoasa  Wink, mai intru pe el, mai schimb o vorba cu alti si mai trece o saptamana ..
dar parca duc lipsa/doru la cate o saptamana de foc, in care imi puneam ceasul sa sune la 3-4 dimineata sa putem trimite armatele in vizita, si imi faceam abonamente la 2-3 firme de internet, sa pot intra pe mai multe conturi odata, unule chiar in aliante ostile  Wink
de acele vremuri parca imi este dor
iar jucatori au fost destui, unii buni, alti cu gura mare
cine si-l mai aminteste pe "Muris" ?? ala caracter de om si nu papa lapte care se mai agita acuma pe forumuri
Memorat
Infernoking
“Teama este taxa pe care constiinta o plateste sentimentelor de vinovatie.”
Major
*****

Karma: +561/-241
Deconectat Deconectat

Mesaje: 763


''Pacea e rodul fiecărei bătălii adevărate.''


Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Noiembrie 22, 2012, 06:21:38 »

cam asa e, multi au realizat ca viata reala are prioritate si aceasta lume a jocurilor, ar trebui sa fie ceva care sa te relaxeze din cand in cand si nu sa-ti manince zilele si noptile. plus nervi la unii mai colerici
inca mai am un cont "activ" intr-o lume pe versiunea 4, simpla si frumoasa  Wink, mai intru pe el, mai schimb o vorba cu alti si mai trece o saptamana ..
dar parca duc lipsa/doru la cate o saptamana de foc, in care imi puneam ceasul sa sune la 3-4 dimineata sa putem trimite armatele in vizita, si imi faceam abonamente la 2-3 firme de internet, sa pot intra pe mai multe conturi odata, unule chiar in aliante ostile  Wink
de acele vremuri parca imi este dor
iar jucatori au fost destui, unii buni, alti cu gura mare
cine si-l mai aminteste pe "Muris" ?? ala caracter de om si nu papa lapte care se mai agita acuma pe forumuri

Salutari!
Asta cu abonamente la firme de net diferite nu m-am gandit nicio data Grin Grin Grin
Corect aveti dreptate nu mai sunt jucatorii care erau o data, dar sa stiti ca o parte din jucatorii de v4 joaca acum in v5 ori cu aceleasi nickname-uri, ori cu nickname-uri diferite...deci inca mai exista jucatori de elita si in acelasi timp cu un bun simt remarcabil
Si eu sper ca si voi V6 sa faca minuni...abia astept sa se lanseze Wink
Toate bune !
« Ultima modificare: Noiembrie 22, 2012, 06:23:05 de către Infernoking » Memorat

''Cand un om ti se pare aspru, gandeste-te totdeauna ca o cetate intarita nu e si o cetate dusmana.'' [Nicolae Iorga ]
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online-Pagina-fanilor-rom%C3%A2
dyndac
Vizitator
« Răspunde #12 : Noiembrie 22, 2012, 07:06:06 »

Doamne, cand ma gandesc ca mi-am bagat net si in bar (crasma, sau dupa nume era CLUB) ca sa putem juca de acolo  *drunk* *WRITE* *drunk*
intre o bere, o carte ( http://www.joccruce.ro si in urma acelor nopti a aparut si asta, omul nu e tare bun la cruce, dar se are cu programarea Smiley ) mai intram si pe joc,
si cand la un moment dat, cand intrai in crasma ziceai ca ai intrat in clubul shaistilor  Grin atata doar ca mergea muzica la maxim (de toate, de la manele la rock) , un fum de tigara inecacios, si cel mai fain era ca nu aveam preturile afisate si nici casa de marcat, clienti casei se serveau singuri si cei straini plateau si consumatia lor   Grin
am aflat de joc de la un ofiter cu ochi albastri si ne-am format un grup de vreo 10 insi, si la inceput jucam de pe aceleasi 3 laptopuri, fara a ne fac griji ca ne verifica careva, pe parcurs am ajuns sa am acasa 3 calculatoare, pe trei provideri de internet diferiti, sa programez una mica cu nevasta in pauzele de joc, si sa si cheltuim mai multi euroi in joc decat pe bautura, am luat un ban pe cateva conturi si m-am inervat tare, am luat o pauza de joc, apoi mi-a mai trecut, dar nu a mai fost ce a fost, grupul s-a spart, si cu alti straini nu mai avea acelasi farmec
acele vremuri erau faine, cand erai atacat la secunda, si ma spargem de ras cand ne prindea cate unul armata acasa, iar noi, muci de beti, stateam pe alt cont, asteptand sa-l prindem noi la secunda
intodeauna mi-a placut chestia asta cu "secunda", nu mi-a iesit niciodata, a da, nici nu am avut rabdare sa incerc  Grin , dar am patit-o pe pielea mea
acele vremuri au fost si nu prea cred ca o sa mai vina, pentru mine cel putin, si cel mai mare impediment ar fi timpul liber si calitatea jucatorilor pe loc secund
sunt curios, daca mai au loc acele intalniri intre jucatori, in orasele mari cel putin, nu la "sat"=(a se intelege oras mai mic de 100k locuitori, in care sunt mai multe sensuri giratorii decat intersectii) ca la mine
deci sa vina si aceasta versiune 6, dar sa o gandeasca baieti si pentru cei care nu mai au timp mult sa investeasca in joc, o sub-versiune oentru cei cu servici, familie (neveste si copii), si alte activitati pe langa astea, o noua crasma (asta are casa de marcat, si merge cu cititor de bare, ideia este ca daca nu fur eu, sa nu fure nici angajatii  Grin)
Memorat
dyndac
Vizitator
« Răspunde #13 : Noiembrie 22, 2012, 07:09:50 »

Salutari!
Asta cu abonamente la firme de net diferite nu m-am gandit nicio data Grin Grin Grin
Corect aveti dreptate nu mai sunt jucatorii care erau o data, dar sa stiti ca o parte din jucatorii de v4 joaca acum in v5 ori cu aceleasi nickname-uri, ori cu nickname-uri diferite...deci inca mai exista jucatori de elita si in acelasi timp cu un bun simt remarcabil
Si eu sper ca si voi V6 sa faca minuni...abia astept sa se lanseze Wink
Toate bune !

si apropo, nu trebuie ca toate abonamentele sa fie pe tine, eu am facut o mica retea in blocul unde stateam eu, intre cei care jucam acest joc la inceput, si asa am avut acces la mai multe retele si implicit ip-uri, pe care din pacate am ajuns sa le ingaimacesc=incurc la un moment dat, am ajuns sa-mi fac un afis cu ce contur/parole sa intri pe fiecare calculator. nu mai fac tampenia asta cat traiesc.
UN OM, UN CONT!! este de ajuns pentru distractie.
« Ultima modificare: Noiembrie 22, 2012, 07:12:33 de către dyndac » Memorat
kenzzo33
Vizitator
« Răspunde #14 : Noiembrie 23, 2012, 01:32:23 »

 :DRO3,frumoase timpuri
Memorat
Pagini: [1] 2   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!