Imperia Online Romania  
Aprilie 26, 2024, 06:35:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conţine codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: v5  (Citit de 3918 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
zoro
Mare Ban
Lieutenant
***

Karma: +63/-82
Deconectat Deconectat

Mesaje: 247


Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Mai 01, 2011, 10:33:45 »

Prietene ne stim bine si iti spun ca v5 nu joaca oricine cu adevarat .

pai faceti un club....denumiti-l V5 si jucati-l ...voi care il jucati ..."cu adevarat"..!
noi astia care criticam v5.....noi nu il jucam ..."cu adevarat"......ptr ca ar trebui sa se merite sa il joci...ori nu se merita!
e o catastrofa de joc...un mare fiasco!
e ca si cum in minutul 90 in finala campionatului mondial care se joaca in Bulgaria ...bulgarii care au ajuns in finala.....si sunt condusi cu 1-0, dau o chifla peste poarta de la 3 metrii cu poarta goala!
cam asa e deziluzia celor din tribune ....
dau si eu cu opinia....ca e democratie.
1.nu exista miza in v5.
2. nu se incurajeaza jocul individual in v5, asa ca de ce asi juca...? tuturor jucatorilor le place as fie tari cu imperiul lor....aceia care joaca militar...or v5 descurajeaza asta
3. prea multe calcule la simulare, simulator greoi...prlin de grafica dar greoi...in v4 e mult mai fiabil simulatorul
4. armate de spioni....un concept .........ca fapt divers...spioniii nu fac armate...actioneata singuri
5. fara zvonuri....deci fara "informatie" (informatori) despre adversar....zvonurile sunt informatorii spionilor in v4
6. rase neechlibrate.....era mult mai bine daca existau numai nomazi...fara limita la populatie si cu armata de infanterie de elita
7. sistemul de fidelitate pe functii intr-o alianta e o porcarie...de ce sa mai vrei sa ajungi lider sau alta functie in alianta de ex, in a doau parte a erei? ca sa fi lider junior?....acest sistem ingradeste libertatea de miscare a jucatorilor in aliante.....ca daca pleaca in alte aliante pierd fidelitate....o porcarie
8. coloniile ineficiente......nu prea ai de ce sa le faci...doar sa ti armata pe retragere in ele...(pe colinia simpla)...ca in colonia cu bonus nu se merita..ca ti-o ataca oricine...si nici mare bonus nu ai....
9. conceptul de vasal...o porcarie...ineficient.....faci un vasal odata...si apoi te lecuiesti
10. zeii care lasa zilnic in templu cate ceva...o porcarie.....daca nu stiati oamenii faceau sacrificii zeilor si lasau zeilor aceste sacrificii in templu...si nu zeii....oamenilor...asta ca concept....iar ca utilitate....reprezinta o chestie...de care anumiti subiecti care joaca "cu adevarat" v5...ar putea sa profite
11. prea multe formatii de atac...cu cat complici un joc...cua tat devine mai neatractiv....jocul daia se cheama joc...sa fie atractiv si simplu....daca e prea complicat...il joaca numai aia ...care il joaca "cu adevarat"..care poate sunt niste mici genii.....noi astia care nu il jucam "cu adevarat" suntem niste cetateni simplii cu IQ in limitele de normalitate doar.
12. deja m-am plictisit....

Concluzie:....treceti de urgenta la v6!
V5 e precum Pentium 5...care a durat putin si a fost ultimul Pentium...si cel mai slab...ca nu a fost nici cal nici magar....daca pana la el se faceau up-graduri.,....odata cu el....trebuia sa schimbi placa de baza altfel nu upgradai nimic.....si costa prea scump nu se justifica financiar upgrad-ul.....mai bine te orientai sa iei Pentium 5 nou...
Iar clubul V5.....am un mesaj ptr voi: Lasa-ne! Lasa-ne! Lasa-ne ca macane!

iar am dat cu opinia, scuzati deranjul!
« Ultima modificare: Mai 01, 2011, 10:37:52 de către zoro » Memorat

http://dexonline.ro/definitie/ban
(ha, ha...credeati ca e altceva?)
thanathos242
Sergeant
**

Karma: +34/-58
Deconectat Deconectat

Mesaje: 58



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Mai 01, 2011, 11:54:12 »

ati jucat si voi cateva zile si va dati cu parerea de v5 ... are hibe dar mi se pare mult mai dinamic decat v4 in razboaie ...e chiar distractiv sa joci militar ... multi ati renuntat fara sa fi inteles ceva din versiunea asta, fara sa fi dat macar un razboi... pai intr-un razboi bun in v5 cresti din prada cat in 10 razboaie de v4
Memorat

Adevărul este o eroare exilată în eternitate
mio_eu
Vizitator
« Răspunde #32 : Mai 01, 2011, 12:08:13 »

da aşa este dar este la fel de adevărat că uni primesc prada cât în 10 războaie, fără a avea vre-o unul.
Memorat
thanathos242
Sergeant
**

Karma: +34/-58
Deconectat Deconectat

Mesaje: 58



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Mai 01, 2011, 12:12:53 »

mda... ghinionul nostru ca jocul e patronat de sofia... daca ar fi fost marca germana de ex. altfel ar fi stat lucrurile
Memorat

Adevărul este o eroare exilată în eternitate
zoro
Mare Ban
Lieutenant
***

Karma: +63/-82
Deconectat Deconectat

Mesaje: 247


Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Mai 01, 2011, 12:22:01 »

ati jucat si voi cateva zile si va dati cu parerea de v5 ... are hibe dar mi se pare mult mai dinamic decat v4 in razboaie ...e chiar distractiv sa joci militar ... multi ati renuntat fara sa fi inteles ceva din versiunea asta, fara sa fi dat macar un razboi... pai intr-un razboi bun in v5 cresti din prada cat in 10 razboaie de v4
.....nu e deloc mai dinamic.....e o facatura.
nu vad ce mare distractie e v5.....
te asigur ca cei care au jucat v4 pe militar.....nu au renuntat la v5 fara sa il inteleaga.,....eu am cont pe care il cresc in realm 82..dar joc singur.....si urmaresc ce porcarie de evolutie are jocul in acel realm...asa ca ....de ce m-as agita principial vorbind in v5? macar in v4 pot sa fac ceva....acolo mai exista o miza...dar in v5 care e miza?
mai bine in v5...se face o regula de la inceput....REGULA: in fiecare realm nu sunt permise decat 2 aliante....jucatorii sunt repartizati alaetoriu inuna din cele doua aliante.....si aia..e...cand incepe lorzii razboiului sa se lpta toti jucatorii ptr dominarea lumii!
si nu trebuie sa dai razboaie ca sa intelegi v5.....daca ai experienta in v4...dai cateva lupte in v5 si studiezi luptele zilei..ca sa iti dai seama de potentialul lui v5...
cat priveste prada de razboi? ....uite ca tocmai ai un raspuns de la global moderator.....nu ca m-as da eu in vant dupa raspunsurile lui....dar se mai invarte roata si nedreptatile pe care le-a receptionat unul ca mine in era trecuta uite ca le mai receptioneaza si altii.....poate devin mai intelepti...asa.

iar am dat cu opinia in stanga si dreapta?
Deranjez? POate...
am deja 2 banuri la activ pe forum.....
mi-am tras si functie de Mare Ban!

BAfta!  
« Ultima modificare: Mai 01, 2011, 12:27:19 de către zoro » Memorat

http://dexonline.ro/definitie/ban
(ha, ha...credeati ca e altceva?)
dyndac
Vizitator
« Răspunde #35 : Mai 01, 2011, 03:16:56 »

daca e ceva naspa le v5 si implicit v4, este existenta creditelor. si toate prostiile ce decurg de aici.
Memorat
Pagini: 1 2 [3]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!