Imperia Online Poland  
Czerwiec 16, 2024, 08:02:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sun Tzu Art of War... wg ekipy fachmanów z IO  (Przeczytany 810 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« : Lipiec 04, 2009, 21:37:22 »

Grając na pl3 spotkałem takie dwa opisy sojuszu:

"Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go..."

oraz

"Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go; jeśli w jego szeregach dostrzegasz zamieszanie, uderzaj; jeśli jego pozycja jest stabilna, umocnij i swoją; jeśli jest silny, unikaj go; jeśli jest cholerykiem, rozwścieczaj go; jeśli jest nieśmiały, spraw by nabrał pychy; jeśli jego wojska są skupione, rozprosz je. Uderzaj, gdy nie jest przygotowany; zjawiaj się tam, gdzie się tego nie spodziewa"

To typowe wskazówki dla początkujących strategów.  *guns* *guns*

Oczywiście mając na grzbiecie kilkadziesiąt wygranych wojen   *hooray* i kilka przegranych  Cry  mogę także udzielić kilka wskazówek pod szumnie brzmiącym tytułem "Art of War"  *ice*

Art of War wg Konrada  *hihi*

Wojna polega na wprowadzeniu przeciwnika w błąd.
Jeżeli masz wojo to udawaj że go nie masz. Jeżeli masz wojo w prowincji to udawaj że jest w drodze jeżeli masz wojo w drodze to udawaj że jest w prowincji. Jeżeli masz pikinierów to udawaj ze masz paladynów, jeżeli masz tw5 to udawaj że masz tw8. Jeżeli idziesz na plądrowanie to udawaj, że to tylko bitwa w polu. Jeżeli przeciwnik lubi rozmawiać na pw, to zamęczaj go długotrwałym nie odpisywaniem na pw. Jeżeli przeciwnik lubi kawę to podawaj mu herbatę, jeżeli przeciwnik prosił żeby zamieszać mu łyżeczką dwa razy w prawo to zamieszaj raz w lewo.
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 21:49:37 wysłane przez Konrad » Zapisane

narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 04, 2009, 22:00:19 »

to ja pamięam jak rozmawialem z bułgarem o tym czy zdąży wycofac wojsko czy nie, niestety zdążył
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!