Imperia Online Poland  
Kwiecień 19, 2024, 22:07:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: Jak Wam się podoba najnowsza wersja Wielcy Ludzie wersja 6 ?
Jest tragiczna , odechciewa się grać . - 11 (28.9%)
Gorsza niż popszednie - 9 (23.7%)
Taka sama jak poprzednie - 2 (5.3%)
Lepsza niż popszednie - 9 (23.7%)
Jest super , to najlepsza wersja ! - 7 (18.4%)
Głosów w sumie: 37

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielcy Ludzie wersja 6  (Przeczytany 7438 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AresPG
Szeregowiec
*

Karma: +6/-8
Offline Offline

Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Luty 11, 2014, 23:51:20 »

no gdyby w Polsce obowiązkowa służba wojskowa wróciła, to byśmy nie byli w tym rankingu na "entym" miejscu  Embarrassed
poza tym w Chinach, dzieci są szkolone od 6 roku życia do służby wojskowej, te biedniejsze pracują w fabrykach wielkich koncernów, np założę się, że jedna z części ubrania, którą masz teraz na sobie, pochodzi z Chin Grin małe żółte rączki? to spójrz na swoje i pomyśl czy mógłbyś zasuwać z igłą, albo przy maszynie do szycia 16h na dobę Grin:D
Zapisane
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Luty 12, 2014, 00:05:27 »

Bredzisz o igłach nie mając pojecia jakim sprzetem militarnym dysponują Chiny. Mają wielkie zaplecze zarówno finansowe jak i militarne, a ich techniki gospodarczej nie ma sensu przywoływać do tematu  Smiley Odpuść stereotypy o Chińczykach z bazaru i zaczerpnij rzetelnej informacji  Grin

Zapisane
Zakwasix5
Trusted Member
*

Karma: +87/-52
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 188


Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Luty 12, 2014, 00:44:52 »

Ok. tematy gospodarcze to dla mnie woda na młyn Grin mogę godzinami na ten temat rozmawiać/pisać. Jeśli chodzi o gospodarkę chińską to jak najbardziej zgadzam się z Arturem - Chiny to druga gospodarka świata. Fakt, że ludzie tam żyjący pracują dużo, długo i z reguły w złych warunkach ( w większości dotyczy to zachodnich rejonów, we wschodnich jest trochę lepiej ). Jak każdy wie, Chiny nie produkują towarów wysokiej jakości jak np. Niemcy, Francja, USA i inne innowacyjne gospodarki, są nastawione na tak zwaną masówkę o niskiej jakości, dzięki temu od kilkunastu lat powiększają swój PKB w tempie dwucyfrowym. Aspiracje Chin sięgają daleko w kosmos i nie są to tylko marzenia, mają realne szanse żeby to zrealizować, gdyż cały świat ich sponsoruje. Wystarczy spojrzeć na bilans handlowy Chin i reszty świata, żeby uzmysłowić sobie z jakimi kwotami mamy do czynienia. Pieniądze z eksportu nie idą do robotników którzy mogliby pobudzić popyt wewnętrzny lecz do budżetu w którym rokrocznie jest wielka nadwyżka. Jeśli chodzi o wyposażenie armii to nawet nie będę wspominał  *xxx* bo za taką kasę jaką oni dysponują to byle czego się nie kupuje  Cool
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 00:59:12 wysłane przez Zakwasix5 » Zapisane

Stop multikonciarzom!
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Luty 12, 2014, 01:17:18 »

Dla leniuchów, którym nie będzie się chciało szukać wklejam jednego linka i krótką informację, która da odpowiedź na poniższe pytanie  Wink

i co Ci chińczycy by reprezentowali? Grin
małe żółte rączki broni by nie utrzymały  *hahaha*

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wydatk%C3%B3w_na_wojskowo%C5%9B%C4%87

Najpotężniejszą trójkę świata otwierają Chiny z 618 mln poborowych, z których w wojsku służy obecnie 2,285 mln, a w rezerwie pozostaje 800 tys. Armia Państwa Środka dysponuje 7950 czołgami, 5048 samolotami i 972 okrętami. Od 2012 roku w chińskiej flocie służy też lotniskowiec. Jeśli chodzi o budżet chińskiej armii, jest to ogromna suma - niemal 130 mld dolarów.

Ps. Chiny dysponują nawet bronią nuklearną  *FOCUS*
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 01:23:33 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
AresPG
Szeregowiec
*

Karma: +6/-8
Offline Offline

Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Luty 12, 2014, 08:01:03 »

ale ja nie zaprzeczyłem, że są militarną potęgą  Grin
napisałem przecież, że tam przygotowanie do służby wojskowej zaczyna się od 6 roku życia, w szkołach Wink
poza tym tam istnieje jeszcze psychologiczny aspekt opierający się o system i ideologię, nie słyszałem, żeby byli odważni, którzy odmówili by służby i nie spotkały ich żadne represje ze strony aparatu władzy Wink
Zapisane
geralt1995000
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Maj 07, 2014, 18:10:30 »

Gram na v6 drugi miesiąc. Wiem że nie wprowadzili tego niedawno i że gram dość krótko ale uważam że ceny budynków są ostro przesadzone. W v5 np. budynki wydobycia są tańsze i dają mniej pojemności w ludziach ale porównując z v6 moim zdaniem dostarczają o wiele więcej surowców i złota z podatków. W v6 na bardzo wysokich podatkach przy ludności 250tys. mam ledwo 25tys. złota/1h gdzie w v5 ludność 290tys i podatki na poziomie wysokim mam prawie 44tys złota/1h co w v6 będzie nieosiągalne a ceny badań/budynków są coraz bardziej astronomiczne.
Zapisane
Zazamuch
Sierżant
**

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 54


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Czerwiec 09, 2014, 11:00:17 »

Coraz gorsza, mimo łatania błędów. Coraz więcej czynników losowych. O i coś mi się zdaje, że polskie serwery są kiepskie.

Wolałbym aby rozgrywka była... wolniejsza? Żeby jednak delikatnie zwiększyć przyrost ludności i początkowe ceny troszku dać do gór, a właśnie te po 9 poziomie podajże troszku obniżyć. Oraz troszku większy zysk z podatków i może zmniejszyć żołd, by na wojenkę można było szybko iść  >Grin No i czemu już z walki z neutralnymi jednostkami nie ma kasy? (niezależne miasta)


PS: Chinole, jak Ruscy. Jeśli wszystko zawiedzie to karabin i jazda obywatele, bronić swej kochanej ojczyzny! Poza tym... co byśmy zrobili bez Chin? made in Chine.. Ciekawie będzie za chwilę z Indiami, gdyż tam kultura nakazuje mieć dużo dzieciaków.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 11:07:17 wysłane przez Zazamuch » Zapisane
Zakwasix5
Trusted Member
*

Karma: +87/-52
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 188


Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Lipiec 14, 2014, 22:57:51 »

Niestety, jak dla mnie - pomimo wielkiego sentymentu do v5 - chyba nie wrócę na polskie serwery. Każdy świat opanowany przez jeden sojusz, inne sojusze są tak małe, że nie są w stanie konkurować z tym, co zasiedział dany świat -  na PL13 trolle, na PL16 berki - moim zdaniem najlepsze byłoby zmniejszenie ilości polskich światów do max 1-2 by na odległość 300-400 od centrum mapy znajdowali się gracze a nie jak obecnie do 100-200 - w obecnym stanie to jedna wielka porażka jeśli chodzi o v5 - Sad niestety
Zapisane

Stop multikonciarzom!
Zazamuch
Sierżant
**

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 54


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Lipiec 15, 2014, 10:44:31 »

Jestem za tym samym, zbyt duża ilość wersji i światów. Co do rozstawienia imperiów to chciałbym większe odległości, bo właśnie jest mało graczy i są bliziutko. No 4 polskie światy w wersji v6... niech będą trzy może 2.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!