Imperia Online Poland  
Kwiecień 27, 2024, 08:19:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Błąd w raporcie bitwy  (Przeczytany 3863 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szczupi1979
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 7


Zobacz profil
« : Wrzesień 24, 2011, 10:56:23 »

Witam jestem graczem na świecie pl12 i mamy mały problem piszę w imieniu kolegi "SeniorG" który  stracił wojo i pkt na twierdzy gdzie nie powinno się to wydarzyć tzn. zostały mu naliczone  chyba na zasadzie jak to ujął " zabił mi mieczników oddechem"  Grin . Zamieszczam link całej sytuacji.
http://desmond.imageshack.us/Himg101/scaled.php?server=101&filename=bugsea.png&res=medium  oraz
http://imageshack.us/g/708/raport1e.jpg/.
A także mamy podejrzenie iż sojusz Farmerzy z pl12 wymienia się kontami ale nie na zasadzie pilnowania tylko logowania się na koncie innego użytkownika. Proszę o reakcję i odpowiedz.

jamaican
Zapisane
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2011, 12:01:59 »

Najpierw sprawdźcie jaka tam twierdza. Być może że jest o poziom wyższa niż kolega zakładał.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 24, 2011, 17:44:50 »

Najpierw sprawdźcie jaka tam twierdza. Być może że jest o poziom wyższa niż kolega zakładał.
ponieważ bana dostałem tylko czasowo to sam odpowiem.
jak widać na obrazku twierdza została zwalona i wojsko wraca z surowcami, więc nie ma co sprawdzać, albo polegli pod murami, albo zdobyli surowce, gdzieś jest błąd,

Powtórzę:
1) w raporcie z walki figiruję jako zwyciezca, animacja również pokazuje zwycięstwo
2) twierdza była pusta, nie było wojska również na przedplolu,
3) wojsko wyniosło surowce.
4) w raporcie są straty, kilkaset mieczników , strata została również dodana do wyników wojny,
widać powyzszą sytuacje wyrażnie na tym linku:

http://imageshack.us/g/708/raport1e.jpg/
Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 24, 2011, 17:55:31 »

chodzi ci o mieczników których brakuje na raporcie, tak? bo nie sprecyzowałeś dokładnego pytania Smiley

Jeżeli  o to chodzi, to już tłumaczę. W v5 w czasie bitwy ma miejsce ucieczka wojska z pola bitwy z powodu niskiego morale - i nie musi wcale uciec całe wojsko, ponieważ każda grupa ma swoje morale. Jeden oddział potrafi uciec już przy 45 morale a inny będzie się trzymał do końca walki.
Na raporcie końcowym widać, że zaczynałeś z morale 112, a zakończyłeś z 0 - dlatego miałeś po pierwsze fuksa że wygrałeś Grin a po drugie, musiał jakiś twój oddział zwiać z pola walki. Oglądnij cały przebieg walki, powinieneś zauważyć uciekającą grupę mieczników.
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 24, 2011, 18:03:53 »

chodzi ci o mieczników których brakuje na raporcie, tak? bo nie sprecyzowałeś dokładnego pytania Smiley

Jeżeli  o to chodzi, to już tłumaczę. W v5 w czasie bitwy ma miejsce ucieczka wojska z pola bitwy z powodu niskiego morale - i nie musi wcale uciec całe wojsko, ponieważ każda grupa ma swoje morale. Jeden oddział potrafi uciec już przy 45 morale a inny będzie się trzymał do końca walki.
Na raporcie końcowym widać, że zaczynałeś z morale 112, a zakończyłeś z 0 - dlatego miałeś po pierwsze fuksa że wygrałeś Grin a po drugie, musiał jakiś twój oddział zwiać z pola walki. Oglądnij cały przebieg walki, powinieneś zauważyć uciekającą grupę mieczników.
oglądnąłem właśnie ten raport i nie widziałem żadnych dezerterów, mało tego walka skończyła sie na morale 48, czyli policzyłem dobrze, nie ma błedu po mojej stronie.
Czy mozesz tą walkę jakos oglądnąć sama?
wkleję ci zrzut z ekranu ale jest srednio widoczny, morale końcowe 48, mury widać 0- czyli padnięte, zero dezerterów, oddział był jeden, nie było wlki na przedpolu
http://imageshack.us/photo/my-images/20/raport4.jpg/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 18:05:32 wysłane przez Senior » Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 24, 2011, 18:10:51 »

ok, a nie walczą potem z jakimś widmo oddziałem? po zburzeniu murów? czyli czy nie stoją jeszcze ileś tam rund?
jak najedziesz na lewy górny róg na swój nick w czasie bitwy w 16 rundzie to ile jest tam mieczników. Czy na murach nie było balist? bo to nie jest pokazywane w końcowym raporcie (w czasie przebiegu bitwy są strzałki na murach)
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 24, 2011, 18:32:54 »

ok, a nie walczą potem z jakimś widmo oddziałem? po zburzeniu murów? czyli czy nie stoją jeszcze ileś tam rund?
jak najedziesz na lewy górny róg na swój nick w czasie bitwy w 16 rundzie to ile jest tam mieczników. Czy na murach nie było balist? bo to nie jest pokazywane w końcowym raporcie (w czasie przebiegu bitwy są strzałki na murach)
nie , nie było balist,
nie z nikim nie walczą, bo żadnego oddziału nie ma
może walcz z jakimś widmem i stąd te straty, tylko w czasie 0 rund, bo natychmiast po zwaleniu murów wrzuca raport końcowy,
na murach na koncu jest 6200 mieczy, tylko w raporcie znienacka pojawia się 5k+ i punkty dla przeciwnika, oraz informacja fałszyw o morale 0,
łatwo sprawdzić ze 16 rund od 112 nie wychodzi 0, przy braku strat,
dodatkowo zwrócę ci uwagę, że gdyby były jakieś widma, balisty czy inne duchy, to za ich ubicie przysługiwały by punkty oraz złoto, a o tym w raporcie cisza.
p.s.
moze odkryłem sekretny sposób na likwidację szpiegów??
jest to możliwe że pod nieobecność armii moi się zabrali za pranie szpiegów?

walka była o 10:43 czasu IO dzisiaj
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 18:45:02 wysłane przez Senior » Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 24, 2011, 20:19:00 »

czasami w raportach pojawiają się jakieś odziały widma, z którymi wojsko walczy, sama to kilkakrotnie miałam i zgłaszałam dlatego się zapytałam o to... o balisty też się pytam, bo często się nie zauważa takich rzeczy Smiley

Pomysły już mi się skończyły, wglądu w raport nie mam, więc dam to do sprawdzenia. Potrzebuję jeszcze dokładnego czasu ataku (z wiadomości wojennych) aby to zgłosić.
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 25, 2011, 11:55:12 »

czasami w raportach pojawiają się jakieś odziały widma, z którymi wojsko walczy, sama to kilkakrotnie miałam i zgłaszałam dlatego się zapytałam o to... o balisty też się pytam, bo często się nie zauważa takich rzeczy Smiley

Pomysły już mi się skończyły, wglądu w raport nie mam, więc dam to do sprawdzenia. Potrzebuję jeszcze dokładnego czasu ataku (z wiadomości wojennych) aby to zgłosić.
podawałem już czas, musiałaś przeoczyć Smiley
24.09 godzina 10:43:55
Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 26, 2011, 17:27:51 »

walka została dokładnie sprawdzona. Po rozbiciu murów w 16 rundzie część twojego wojska uciekła z pola walki z powodu niskiego morale - stąd straty.
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 26, 2011, 20:13:32 »

walka została dokładnie sprawdzona. Po rozbiciu murów w 16 rundzie część twojego wojska uciekła z pola walki z powodu niskiego morale - stąd straty.

Ferrou, pozwól że jednak dopytam,
-po pierwsze walka została skończona z morale 48. rozumiem że mogli uciec w ostatniej rundzie, ale wtedy morale było> 50

-po drugie jeżeli uciekli , to skąd zdobyli surowce, i dlaczego wygrałem walkę??

-po trzecie jeżeli w twierdzy pozostają same maszyny, to z tego co wyczytałem wojsko nie może uciec, tylko bije się do końca nawet do morale zero , bez możliwości ucieczki. Jakim więc cudem skoro nie może uciec przed maszynami , to ucieka przed niczym?
-po czwarte jeżeli uciekli to dlaczego tego nie widać?
Coś tu nie gra,
Dopytaj proszę o szczególy..
dziękuję
Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 26, 2011, 20:37:52 »

Senior, całe wojsko nie uciekło, tylko część.
Tutaj nie jest tak jak w przypadku v4a gdzie uciekała cała armia i była przegrana.
W v5 armia jest podzielona na odziały, każdy oddział zaczyna z tym samym poziomem morale, ale podczas bitwy może tracić tego morale różnie, zależnie np od otrzymywanych morale. Jeden odział ucieknie, ale reszta zostaje i walczy dalej. I tutaj miało to miejsce - jeden odział uciekł z pola walki w ostatniej rundzie, stąd ta strata wojska. I mimo że część wojska uciekła to jest i tak wygrana, bo reszta została Smiley
Sam pokazywałeś screena z ostatniego etapu walki, że było morale 48, a poniżej 50 jest możliwa ucieczka.
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 26, 2011, 22:26:44 »

Senior, całe wojsko nie uciekło, tylko część.
Tutaj nie jest tak jak w przypadku v4a gdzie uciekała cała armia i była przegrana.
W v5 armia jest podzielona na odziały, każdy oddział zaczyna z tym samym poziomem morale, ale podczas bitwy może tracić tego morale różnie, zależnie np od otrzymywanych morale. Jeden odział ucieknie, ale reszta zostaje i walczy dalej. I tutaj miało to miejsce - jeden odział uciekł z pola walki w ostatniej rundzie, stąd ta strata wojska. I mimo że część wojska uciekła to jest i tak wygrana, bo reszta została Smiley
Sam pokazywałeś screena z ostatniego etapu walki, że było morale 48, a poniżej 50 jest możliwa ucieczka.


Ferrou,
wiem że to możliwe co opisujesz i mogłoby sie zdarzyć, ale sie nie wydarzyło w tym przypadku.
Widziałem tą walke od poczatku do końca, nie było kilku oddziałów, był jeden, i nie uciekał,
puść sobie w kalkulatorze 6200 mieczników na tw7 i zobaczysz ilość oddziałów
http://imageshack.us/photo/my-images/33/raport6.jpg/

edit
poza tym prosiłem lidera przeciwnego sojuszu o sprawdzenie i również nie ma wątpliwości..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 22:33:30 wysłane przez Senior » Zapisane
Senior
Porucznik
***

Karma: +13/-13
Offline Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 27, 2011, 19:46:34 »

Witajcie ponownie,
uprzejmie proszę o ponowne, rzetelne sprawdzenie przypadku który opisałem,
wyjaśnienie które otrzymałem ogólnie mogłoby być wyjaśnieniem sytuacji,
ale nie jest w tym konkretnym przypadku.

Proszę o zadanie sobie trudu , sprawdzenie tej sytuacji, poprawienie buga w grze i oddanie mi wojska o ile to możliwe,

Ponownie napiszę wyraźnie że :
1)była jedna grupa zołnierzy,
2)nigdzie nie uciekła,
3)zwyciężyła oblężenie,
4) zabrała surowce
5) po obaleniu murów morale = 48
6) nie było walki za murami , bo nie było z kim, walka kończy się natychmiast
7) morale widoczne w raporcie = 0

w grze pojawił się błąd i to jest ewidentne,

Proszę mi nie wmawiać ze sprawdzono i jest ok, bo nie jest

Proszę też mnie nie banować za zgłaszanie błędu i domaganie się korekty

Dziękuję
Pozdrawiam
Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 27, 2011, 20:06:32 »

Grin Nikt nie banuje za zgłaszanie błędów a za łamanie zasad Grin

Zgłoszone jeszcze raz to zostało do sprawdzenia.
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!