Imperia Online International
May 20, 2019, 13:48:21 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Промена во часовникот на сервер  (Read 438 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3655


« on: October 20, 2014, 14:09:35 PM »

На 26-ти октомври (недела) во 4:00 часот наутро (време по сервер), Европа преминува кон зимско сметање на времето. Часовникот на серверот ќе се врати за еден час назад (наместо 4ч ќе покажува 3ч.). Поради тоа, нападите и издржувањето на војската ќе бидат запрени на 25.10.2014 во 15:00 часот, време по сервер.
- сите напади испратени пред запирањето ќе бидат вратени;
- сите сојузни војни и премиум членства ќе бидат продолжени со точното време на периодот без напади;
- нема да се зема издржување на војската иако ќе се покажува во статистиката.
- натпреварот за Господари на светот во световите каде што е активен, ќе биде продолжен за 24 часа во случај кога некој сојуз го има потребното влијание.
Нападите ќе бидат повторно активни на 26.10.2014 во 15:00, време по сервер.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3655


« Reply #1 on: March 27, 2015, 12:04:50 PM »

Летно сметање на времето

На 29-ти март (недела) во 3:00 часот наутро (време по сервер), Европа преминува кон летно сметање на времето. Часовникот на сервер ќе се помести за еден час напред (наместо 3ч ќе покажува 4ч.). Поради ова, нападите и издржувањето на војската ќе бидат запрени на 28.03.2015 во 15:00 часот, време по сервер.
- сите напади испратени пред запирањето ќе бидат вратени;
- сите сојузни војни и премиум членства ќе бидат продолжени со точното време на периодот без напади;
- нема да се зема издржување на војската иако ќе се покажува во статистиката.
- натпреварот за Господари на светот во световите каде што е активен, ќе биде продолжен за 24 часа во случај кога некој сојуз го има потребното влијание.

ВНИМАНИЕ: Ви препорачуваме да се најавите во профилот пред да бидат пуштени нападите за да не се пресмета одеднаш издржувањето на војската за времето додека не сте биле онлајн во играта!

Нападите ќе бидат повторно активни на 29.03.2015 во 15:00 часот, време по сервер.
« Last Edit: March 27, 2015, 12:17:27 PM by Angela » Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!