Imperia Online International
April 19, 2024, 18:09:10 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Мислам дека ја открив најлесната стратегија во играта.  (Read 2510 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
nakimkd
Lieutenant
***

Karma: +1/-8
Offline Offline

Posts: 123


« on: August 19, 2014, 00:13:59 AM »

Има еден играч во 82 на кој што му го имам пасвордот цела ера, цела ера го пратев како игра дури сега ја разбрав цела игра и би се потрудил да ви објаснам, ако немам многу речник.  *hihi*
значи играчот е 16м бодови и на ден скока по 300к бодови минимално, во почеток не беше ниту во топ20 имаше само 1000дија. тој до цв10 правеше само економија кога основа 3-4колонии тој почна како луд да збира злато.
Правеше само размена на ресурси преку пазарот за 5дија, додека сите го мислеа дека користи по 2000дија на ден јас се пратев. тој до 2.5-3м економски направи фул економија и многу злато можеби 2милиарди злато.
се уште не почна човекот да праве војски продолжи со собирањето на злато. на 5м економски беше прв во ранг,  тогаш имаше огромен број на злато и почна да купува се на пазарот ете го сега 16м економски поени, со 2м катафракти и 1500дија искористенни у текот на цела ера. значи целата игра е базирана на пазарот се е во пазарот, чекаш на ефтино купуваш продаваш на скапо собираш многу злато на крај се купуваш како луд и правиш огромни војски си фул економија. 
http://prntscr.com/4e4kk5
Logged
Slopo
Sergeant
**

Karma: +2/-0
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #1 on: March 17, 2015, 17:33:54 PM »

se ubavo od toa ama bilo koj ako zabelezi deka imas samo zlato ke go snemas za brzo vreme
i koga ke doznaat deka igras samo ekonomski nikogas nema da mrdnes od 500k poeni a ne od 5 mil
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!