Imperia Online International
March 29, 2024, 01:25:16 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Hungarian forum / magyar fórum  (Read 123946 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dupi
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #15 on: December 09, 2007, 16:56:29 PM »

Szia,

volt egy fős szövetségem, most jött be még egy srác, csak reklámozni annyira nem merem, amíg sokszor lepattanok én is támadásban. azt nem értem még nagyon, hogy kevés harccal hogy lehet eljutni 21ezer pont fölé? *Smiley*

Hello fiuk ha segitseg kell szoljatok mert mar regebb jatszom es van 1-2 tippem.

dupi egyedul csinalod az egeszet?
amugy meg jatszom az r2 r4 r6 r10-ben
Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #16 on: December 11, 2007, 01:14:05 AM »

Fiuk ha font vagytok akkor 1 chatin beszelunk igy nehez leirni.
Van jo par trukk es hasznos info ami nelkul ebben a jatekban meghalsz
Logged
dupi
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #17 on: December 13, 2007, 12:38:18 PM »

hát igen, majdnem minden nap tanulok valami újat. szerencsémre van egy többet tudó magyar srác, lovag a realm 2-ben, nagyon sok kis apró (és kevésbé apró) részletet tudott mondani. most már egy szövetségben is nyomjuk, szóval reszkessetek bulgárok *Smiley*
Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #18 on: December 15, 2007, 15:19:23 PM »

most epp 200 exer pontnal vagyok az r4-ben es 250ezer katona nem nehez.
r2-ben 4 nagyja pihenek de ott is 25ezer felett.
a bulgarok meg 2-3 szovegseg tamad le egyszerre
Logged
GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #19 on: December 23, 2007, 23:09:00 PM »

Üdv mindenkinek!

Ha látom, hogy tényleg halad a fordítás, akkor én is beszállok! Csak legyen vki, aki vállalja, hogy koordinálja az egészet; fordít, szétosztja a munkát, és rágja a fordítók fülét.  *Tongue*
Logged
GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #20 on: December 23, 2007, 23:23:26 PM »

Szia,

volt egy fős szövetségem, most jött be még egy srác, csak reklámozni annyira nem merem, amíg sokszor lepattanok én is támadásban. azt nem értem még nagyon, hogy kevés harccal hogy lehet eljutni 21ezer pont fölé? *Smiley*


Miért pont 21 ezer pont fölé?
Nekem ez az első játékom, október közepén kezdtem, és óvatosan araszolok fölfelé. Most 11k körül járok, és ha nem függesztik fel a támadást 24-én délben, akkor 15k körül ér a Karácsony...

Néhány tipp:
Amíg 3-4k körül vagy, addig rengeteg a teljes amatőr, ill. aki kiszáll, így milliószám hever az arany. Ahogy 10k fölé érsz, ezek az aranybányák kezdenek eltűnni, és egyre inkább a gazdaságodra v. a seregedre leszel utalva. Itt kezd bejönni, hogy ha nagyobb pénz összejön, akkor a nálad kétszer nagyobb játékos belátogat érte valami brutál sereggel... csapattársaimnál már félmillió körül kongani kezd a vészharang.

Ezért én a játék elején kolonizáltam, majd körülzártam egy hegyet, amire a lehető legnagyobb kastélyt (most épp hatos) húztam fel. Ezt nem könnyű bevenni: az ostrom beruházása (500+ ram) sok, a vár bevétele kemény áldozattal jár, szóval másfél millió gold alatt nincs rá komoly jelentkező. Kis trükközéssel pedig öszehozható a hetes vár, amit aztán sokáig minden épelméjű békén hagy... Ide gyűjthető biztonságban a tartományok profitja, és nem mellesleg sokezres sereg (hatosnál 5700, hetesnél 11500) pihenhet odabent fenntartási költség nélkül. Így nem kell az összes provinciát védeni, elég a Fővárost.

Igaz ugyan, hogy egy hatos vár árából négy ötös kijön, de a tapasztalat szerint azokat a közepes seregek is rutinból bezúzzák.

Úgy látszik, fordítva vettem be a ricinust...  *Smiley*
« Last Edit: December 23, 2007, 23:37:11 PM by GibbsJakab » Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #21 on: December 27, 2007, 11:26:48 AM »

Hello a fordítás nehezen halad, de azért a short manual, szerintem a jövő év elejére meg lesz. Népszerűsíteni kellene, a fórumot. A hosszabb leírást tényleg szét kellene osztani, jelentkezzen aki vállalna benne szerepet.
Logged
GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #22 on: December 28, 2007, 02:00:11 AM »

Hogy ne csak a szánkat tépjük, belekezdtem. Itt az első "gyöngyszem":

Quote
Szövetségi háborúk

Feltételek:

1. A háború hossza fix 168 óra.
2. A háborút követően az ellenfélnek okozott veszteség alapján (bővebben alább) eldől, melyik szövetség a győztes.
3. A háború a hadüzenet után 8 órával válik aktívvá.
4. A hadüzenethez az egyik szövetség  tagjainak összpontszáma nem haladhatja meg az ellenfele összpontszámának ötszörösét. (Pl. egy szövetség pontszáma 100 000. Az általa támadható szövetségek pontszámas 20 000 és 500 000 pont közé esik.)
5. Inaktív szövetség nem vehet részt háborúban.
6. Aktív szövetség tagjainak összpontszáma legalább 5000 kell legyen, hogy részt vehessen háborúban (akár támadóként, akár megtámadottként.)
7. A vezetőnek (Leader) legalább 500 pont kell ahhoz, hogy hadat üzenhessen.
8. A szövetségnek legalább 168 órája aktívnak kell lennie, hogy részt vehessen háborúban.
9. Egy szövetség 24 óránként 1 háborút indíthat (ellene viszont akármennyi indítható.)

Célok:

1. A szövetség emelése a Szövetségek Ranglétrán (Alliance Ranking)
2. Más szövetségek helyezésének csökkentése ugyanitt.
3. Nyersanyagok elnyerése. A háború után a győztes fél megkapja az általa okozott veszteség 50%-át. A vesztes fél nem kap semmit.  (A nyersanyagot végül  fában és vasban kapják meg azok a játékosok, akik a csatákat vívták.)

A győztes megállapítása:

Amint a háború elindul, egymást támadva mindkét fél pontokat gyűjt. Minden tag csatái növelik a szövetsége háborús pontszámát. Amelyik szövetség több pontot ér el a háború végén, az a győztes.

Pontokat háromféleképpen lehet szerezni:

1. Erőd lerombolásával (Fortress siege)
2. Nyílt csatával (Field battle)
3. Fosztogatással (Pillage)

A módszerek enyi pontot hoznak:

1. Ostrom

Fortress 1    0.5 pont

Fortress 2    1 pont

Fortress 3    2 pont

Fortress 4    4 pont

Fortress 5    8 pont

Fortress 6  16 pont

Fortress 7  32 pont

2. Csata

Minden leölt ellenséges katona 5000 arany értékenként 1 pontot hoz. A győztes és a vesztes is kap pontokat a csata után.

3. Fosztogatás

1000 megölt (elhurcolt) civil után 1 pont jár.

Hogyan alakul a Ranglétrán a pontozás?

Arány      Támadóként         Védekezőként
      Győzelem   Vereség   Győzelem   Vereség

   х5     2             -4            4            -2
   х4     4             -6            6            -4
   х3     6             -8            8            -6
   х2     8             -10          10           -8
   x1    10            -12           12          -10

Röviden: A legtöbb pontot akkor lehet nyerni (vagy veszteni), ha azonos pontszámú szövetségek mérkőznek. Minél nagyobb az arány a felek között, annál kisebb a nyerhető (veszíthető) pontszám. A győzelemért és a vereségért szerezhető pontok aránya is változik, így aki sokkal kisebb v. nagyobb pontszámú ellenféllel száll hadba, az többet kockáztat, mint amennyit nyerhet.(Győzelem estén 2, vereségnél -4 pontot kap.)

Tanácsok:

Háború alatt ne hagyj katonát a várban. Vagy legalábbis ne őrizz gyenge várat, hisz így könnyű prédát kínálsz az ellenségnek.

Ne viselj hadat túl gyenge szövetség ellen. Keveset nyerhetsz, többet bukhatsz.

Betört vár -üres vagy sem- pontot hoz. Az újjáépítése is az ellenfél bukszáját terheli.

Ha leverted az ellenség fő seregét, szabad kezet kapsz az erődjei bevételéhez. Vigyázz ezért a seregedre, használd a visszavonulást (to Retreat gomb) ha nem vagy biztos a csata kedvező kimenetelében.
« Last Edit: December 29, 2007, 00:36:24 AM by GibbsJakab » Logged
GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #23 on: December 28, 2007, 02:04:27 AM »

A pontszámtábla szétcsúszott, de sebaj... *pardon*
Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #24 on: December 29, 2007, 01:10:54 AM »

Fiuk mindig van aranybanya es mindig lehet a seregre vigyazni
a normal jatekokban r1 r2 r3 r4  gyors fejlodes es a sereg mindig mozgasban legyen.
Sose hagyd otthon a sereged(foleg haboruban)
Mindig lepj be mielott a sereged hazaer.

Ejjelre kuldjetek 1 aranybanyahoz 2000 tavolsagra vagy messzebre (nyugodt alvas az eredmenye)

Cartographia max 10 hogy a 6 orat tudd kilepni de javaslom az 5-6ot 7ora alvasra

Aki meg nem ismeri van 1 hasznos link

http://www.codegrrrl.com/imperia/index.php?a=calc_military
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #25 on: January 05, 2008, 12:29:37 PM »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Még csak pár hete nyomom a játékot, eddig egész jól elbodogultam egyedül is, de most megakadtam.
Nem nő tovább a populációm. Egy megveszekedett emberkével sem lesz többem, pedig még vagy 3000-nek lenne férőhelye!
Nem találtam semmi érdemleges infót ezzel kapcsolatban a FAQ-ban.
Esetleg vkinek volt már hasonló problémája? Tudtok rá vmi megoldást?
Tetszik a játék, de ha ilyen szívatások vannak benne, akkor nem tudom érdemes-e tovább kűzdeni?

Örömmel vennék minden tippet, segítséget!
Előre is köszi!

MGY *dance*
Logged


GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #26 on: January 09, 2008, 23:23:40 PM »

Volt a napokban egy szerverhiba, ami leállította a növekedést, de nem működött a gazdaság és állt az upkeep is.

Szerintem ez a kérdésed azóta magától megoldódott. A játékban két dolog állítja meg a növekedést: ha nincs elég nagy farm, vagy ha a terepre jellemző népességlimit közelébe érsz. (Ha pár hét alatt 200k körül lennél, akkor privátban súgd meg, hogy csináltad! *wink* )
« Last Edit: January 09, 2008, 23:24:28 PM by GibbsJakab » Logged
tommi1
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #27 on: January 13, 2008, 12:24:59 PM »

Hellósztok.
R25-ben játszom ,életemben először. Nincs ott valaki aki csinálna egy only magyar klánt?
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #28 on: January 16, 2008, 17:49:05 PM »

Szevasztok!

Az öreg rókáknak nem lesz érdekes, de az olyan kezdőknek, mint amilyen én is vagyok, tanulságul szolgálhat az alábbi szösszenet!

Netes mentorom (GJ  *Tongue* ) tanácsára amint összejött a kellő sereg, vettem az irányt, és mentem a legközelebbi érmékkel megjelölt szomszédomhoz először fosztogatni, majd ostromolni, hogy lóvét szerezzek a kolonizációhoz!
A tanács tök jól bevált  *Tongue*, pénzem lett is (kb. 70e), de vérszemet kaptam, hogy így milyen könnyű aranyat szerezni! Hát felkerekedtem egy újabb ostromra, ezúttal - kémem szerint - ugyan erősebb vár ellen, de nem védte senki!  *Shocked*
Közel a fél seregem oda lett, most meg gyűjtögethetek megint, hogy meglegyen az 500lándzsás a kolonizációhoz!

Szóval elvtársaim az úrban! Kezdők! Nagyon odafigyelni arra, hogy honnan akartok pénzt szerezni, nehogy úgy járjatok, mint én!
Jó hadakozást mindenkinek!

MGY *bear*
Logged


GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #29 on: January 17, 2008, 23:30:26 PM »

Ühüm... mond neked valamit e két szó: Battle Calculator?
Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!