Imperia Online International
March 29, 2024, 01:37:12 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Hungarian forum / magyar fórum  (Read 123947 times)
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dupi
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 5


« on: November 27, 2007, 16:45:37 PM »

Ilyen nem volt még, pedig ahogy nézem, sokan nyomjuk mi is. Írjatok, hátha kapunk mi is külön fórumot *Smiley*
Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #1 on: November 30, 2007, 14:47:03 PM »

Szerintem sem ártana, bár elég kevesen játszunk még itt,
de értelmezési segítséget adhatnánk egymásnak.
Logged
dupi
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #2 on: December 01, 2007, 00:56:26 AM »

Bevállaltam a manual fordítását, tehát elvileg (ha lesz végre egy kis időm) lesz külön magyar fórum, részletes infókkal. Hátha többen leszünk, illetve most is vagyunk elegen, csak akkor hátha több ember fog maradni is *Smiley*

Szerintem sem ártana, bár elég kevesen játszunk még itt,
de értelmezési segítséget adhatnánk egymásnak.
Logged
GibbsJakab
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #3 on: December 01, 2007, 22:42:28 PM »

Üdv magyarok!

A 7-es Realm-ban játszom, van itt működő magyar alliance?
Egy-két kezdő kérdésem van még: 1500 pont felett tényleg kezdenek eltűnni a kövérebb "aranybányák"?
A Centralizálás piszok drága, nem nagyon látok más lehetőséget, mint hogy aktív játékosok védett erődeit zúzzam brute-force sereggel.  Katonai útra kell lépni, hogy aztán farmerkedhessek?  Huh?

Abba is hagyom a sok kérdést, jó játékot mindenkinek!

Gibbs

Logged
dupi
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #4 on: December 02, 2007, 20:23:10 PM »

Szia Jakab,

én realm 2 vagyok, de itt sincs (működő) magyar szövetség *sad* nekem 3000 pont körül kezdtek elfogyni az otthagyott birodalmak, most 5ezer környékén már sokáig kell válogatnom nekem is.
Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #5 on: December 05, 2007, 15:41:51 PM »

Én a 10-ben nyomom, egyenlőre itt sincs magyar szövi, bár kísérlet történt rás, de még csak most indult újra az éra.
A bónusz erőforrásokkal lehet azért kevés hadi cselekménnyel is nyomni.
Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #6 on: December 05, 2007, 16:22:44 PM »

Hello fiuk ha segitseg kell szoljatok mert mar regebb jatszom es van 1-2 tippem.

dupi egyedul csinalod az egeszet?
amugy meg jatszom az r2 r4 r6 r10-ben
« Last Edit: December 05, 2007, 16:23:27 PM by kgyuszko » Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #7 on: December 05, 2007, 17:37:12 PM »

A magyarnyelvű chat 
Imperia Online Chat - public_en_hun
Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #8 on: December 05, 2007, 17:39:58 PM »

vagy a hun_hun

de még nem igazán használja senki.
Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #9 on: December 06, 2007, 18:37:36 PM »

Néhány mondat a rövid útmutatóból
Hogyan játsszuk Imperiát Online- röviden!

Hol vagyok én?

Egy olyan hatalmas kontinensen helyezkedsz el, ahol 10000 birodalom található. Minden birodalomnak van 25 gyarmatosítható tartománya, hogy mennyit gyarmatosítasz te döntesz róla. Amíg fejleszted a Centralization-t addig növelheted a tartományaidat. A Centralization fejlettségi szintje + 1 tartomány. A játékosok nem tudnak  külföldi földeket irányítani, épületeket és kutatást nem semmisíthetnek meg vagy nem vihetnek el. Erődöket rongálhatnak meg és  szükségük lehet javításokra egy-egy  ostromvereség után. 

Mi a játék célja?


A cél ez hogy , hogy a legtöbb pontot érd el és urald a világot egyedül vagy egy szövetséggel. Sok módja van, hogy érheted el ezt, hogy választottál a háború vagy a béke rajtad áll. A pontoknál kiértékelnek mindent, - épületek, kutatás és hadsereg, csaták.

Hogy kezdj neki?

Az első néhány nap alatt a növelned kell a lakosok  számát, ok az idő múlásával megsokszorozódbnak.Ehhez neked farmokat kell építened. Az első épületeidnek a fűrészárumalmoknak (lumbermill) kell lenniük Az 5. farmhoz 4. szinten kell lenniük. Építs még vasbányát (iron mine) és kőbányát (stone quarry) A Hire menüpont alatt tudod beállítani a dolgozó munkásokat.Elősször az összes munkásod tedd dolgozni a faüzembe. Építeni néhány magtárt (Granary) szintén jó ötlet - az első 4-5 szint olcsó és óránként 4-5 fővel növeli a falusiak növeledését.Miután megépítetted a 4. farmodat, építsd meg a Fortress első szintjét.
Ekkor megnyílik az University első szintje. - kutasd ki az University és a Architecture első szintjét. A következő kutatásnak Trade-nek kell lennie. Az megnyitja a hozzáférésedet ahhoz a piachoz, ahol el tudsz adni erőforrásokat aranyért, amíg felépítesz egy elég nagy hadsereget fhogy szerezz a szomszédoktól... Azután az arany nem lesz egy probléma. Emlékezz, hogy az University és az Architetcture szintjei csökkentik a kutatás és az építkezés árát.University kutatás, az Architecture épület. 

Aztán?

Amíg szerzel egy kevés tapasztalatot, lehet, hogy jobb úgy játszani, hogy gazdaságilag fejlődsz. Ekkor ha valamit elrontasz még helyre tudod hozni.Az első hét után el kell kezdeni tartományokat gyarmatosítani. Ehhez fejlesztened kell Centralizationt és 500 íjászt vagy a lándzsást kell képezned - ők az első telepeseid az új tartományban.

Egyenlőre ennyi majd folytatom.

Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #10 on: December 06, 2007, 19:29:32 PM »

Megjegyzes
University level 4 utan csinalj 3 level Architecture-t majd csak akkor csinalj Piacot es addig amig nem vagy a piac 3-as szintnel addig hagyjal szabadon munkasokat es tobb aranyat termelsz ugy.
3-as szint utan minden munkast dolgozni.

A tobbi tartomanyok kiepitese tobb fele lehet fuggoen a realmtol.
R1-R4 2-3 nap a masodikig , max 2 het az 5-ikig

Ne feledjetek hogy ha korbezartok 1 tartomany elonyotok van (korbezaras az hogy betelepited mind a 4 szomszedjat). Az elony az hogy aki odatamad 20 moral-al kevessebbel kezdi a harcot.
Legjobb hegyet kozrezarni (fas vagy fatlan az nem nagy kuloimseg de hegy legyen).

Kerdesekre hamar valaszolok
r2 r4 kgyuszko neven vagy itt a forumon privatmessagera is 
Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #11 on: December 07, 2007, 14:18:30 PM »

Néhány mondat a rövid útmutatóból
Hogyan játsszuk Imperiát Online- röviden!

Hol vagyok én?

Egy olyan hatalmas kontinensen helyezkedsz el, ahol 10000 birodalom található. Minden birodalomnak van 25 gyarmatosítható tartománya, hogy mennyit gyarmatosítasz te döntesz róla. Amíg fejleszted a Centralization-t addig növelheted a tartományaidat. A Centralization fejlettségi szintje + 1 tartomány. A játékosok nem tudnak  külföldi földeket irányítani, épületeket és kutatást nem semmisíthetnek meg vagy nem vihetnek el. Erődöket rongálhatnak meg és  szükségük lehet javításokra egy-egy  ostromvereség után. 

Mi a játék célja?


A cél ez hogy , hogy a legtöbb pontot érd el és urald a világot egyedül vagy egy szövetséggel. Sok módja van, hogy érheted el ezt, hogy választottál a háború vagy a béke rajtad áll. A pontoknál kiértékelnek mindent, - épületek, kutatás és hadsereg, csaták.

Hogy kezdj neki?

Az első néhány nap alatt a növelned kell a lakosok  számát, ok az idő múlásával megsokszorozódbnak.Ehhez neked farmokat kell építened. Az első épületeidnek a fűrészárumalmoknak (lumbermill) kell lenniük Az 5. farmhoz 4. szinten kell lenniük. Építs még vasbányát (iron mine) és kőbányát (stone quarry) A Hire menüpont alatt tudod beállítani a dolgozó munkásokat.Elősször az összes munkásod tedd dolgozni a faüzembe. Építeni néhány magtárt (Granary) szintén jó ötlet - az első 4-5 szint olcsó és óránként 4-5 fővel növeli a falusiak növeledését.Miután megépítetted a 4. farmodat, építsd meg a Fortress első szintjét.
Ekkor megnyílik az University első szintje. - kutasd ki az University és a Architecture első szintjét. A következő kutatásnak Trade-nek kell lennie. Az megnyitja a hozzáférésedet ahhoz a piachoz, ahol el tudsz adni erőforrásokat aranyért, amíg felépítesz egy elég nagy hadsereget fhogy szerezz a szomszédoktól... Azután az arany nem lesz egy probléma. Emlékezz, hogy az University és az Architetcture szintjei csökkentik a kutatás és az építkezés árát.University kutatás, az Architecture épület. 

Aztán?

Amíg szerzel egy kevés tapasztalatot, lehet, hogy jobb úgy játszani, hogy gazdaságilag fejlődsz. Ekkor ha valamit elrontasz még helyre tudod hozni.Az első hét után el kell kezdeni tartományokat gyarmatosítani. Ehhez fejlesztened kell Centralizationt és 500 íjászt vagy a lándzsást kell képezned - ők az első telepeseid az új tartományban.

Egyenlőre ennyi majd folytatom.
Akkor folytatom

Mi van a hadsereggel?

Ne felejtsd el: a hadsereg fenntartásba aranyba kerül (óránkénti értéke az upkeep). Ha az erődben a helyőrségben állomásozik a sereged akkor nem kell zsoldot fizetned. A csatamezőn állomásozó hadsereg költi az aranyadat. Ha támadásban küldöd a hadseregedet, ez  a normális aranyösszegx3 amíg utazás tart. Ha kifutsz aranyból, a hadsereged el fog kezdeni fosztogatni, romlik a morálja. Amíg negatív aranyad van, nem tudod mozgatni a hadseregedet vagy nem tudsz építeni semmit annak ellenére hogy az nem kerül aranyba.
Még egy dolog -nem számít, hogy 1 katonát vagy 1000-et képzel - ugyan annyi idő alatt van kész. (pl. nem számít, hogy 1 vagy 1000 íjászt edzel, nekik ugyanannyi időre van szükségük,  hogy megtanuljanak lőni). Ezért soha ne egy katonát képezz hanem amennyi szükséges vagy amennyire az erőforrások elérhetőek. 

Néhány szó a csatamezőről?

Ha nem erődöt ostromolsz, csatamezőre vagy fosztogatásra mész ne vidd az ostom fegyvereidet. Le fogják lassítani a hadseregedet és azért az utazás drágább lesz, továbbá ha elveszted a csatát, el fogod veszteni mindegyik ostromfegyvered.
Valamint soha ne vigyél olyan egységeket, amikre neked nincs szükséged. Ha harcolsz egy ellenséggel íjászok vannak és nincsenek lovasok, ne vigyél lándzsásokat, stb.

megint ennyi.
Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #12 on: December 07, 2007, 16:43:30 PM »

Az utmutatot tedd ki majd egyben.

Akik meg jatszanak van par trukk es strategia amit meg lehet beszelni itt emberek.
Kerdezzen akinek nem faj az ujja  *hahaha*
Logged
balu456
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #13 on: December 08, 2007, 23:41:19 PM »

Valaki segítsen az optimális seregben amit eddig tettem az mindig átütik.
Logged
kgyuszko
Guest
« Reply #14 on: December 09, 2007, 16:33:52 PM »

Valaki segítsen az optimális seregben amit eddig tettem az mindig átütik.
Optimalis sereg nincs minden ellen van ellenszer  *Grin* de ha nem tudjak mid van akkor mar jo kezd lenni akarmi *Smiley*
Logged
Pages: [1] 2 3 ... 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!