Imperia Online International
April 20, 2024, 05:32:43 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Hungarian forum / magyar fórum  (Read 124231 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #45 on: June 12, 2008, 02:17:05 AM »

Sziasztok.
Bár már régen játszom a játékkal még csak most találtam meg hogy van Magyar fórum.
A kérdésem azlenne hogy, hogyan lehet az hogy elvettek mindenemet és visszaküldtek az őskorba és hollehet panaszkodni és mit kell ilyenkor csinálni?
Tegnap nemtudtam feljönni és mára mindenem eltűnt. Angolul viszont nemtudok csak keveset.
Segítsetek ha tudtok.

Előre is kössz.

Szia!

Pontosítanál egy kicsit?
Nem igazán értem a kérdést!
Az, hogy elvették mindened, azt jelenti, hogy kirámolták az erődöd és legyalulták a sereged,
vagy programhiba miatt veszett el valamid? Nem mindegy!  *xxx*

Egyébiránt az elmult félév sok mindenre megtanított, már nem nagyon csodálkozom semmin...
Logged


Slam21
Guest
« Reply #46 on: June 12, 2008, 18:08:57 PM »

Szia. Köszi a gyors választ.
 Nos egyszerűenmondva minden provinciám elveszett és most úgy állok mintha most kezdtem volna.
Elvesztettem az összes fejlesztésemet, a 3 szintű hadseregemet.
Egy kicsit kivagyok akadva. Legszivesebben megfognám és szétverném a fejét aki ezt csinálta. Kb egy éve játszok ezzel a játékkal és még soha nemtörtént ilyesmi. Rohadtul mérgesvagyok. Bár ez érthető szerintem.
Szósval nemtudom mit kellene csinálnom hogy visszakapjam a dolgaimat.
De már lemondtam róla. *sad*
De ha tudsz valamit, megköszönném a segítséget.
 
Előre is kössz.
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #47 on: June 12, 2008, 23:48:39 PM »

Szia. Köszi a gyors választ.
 Nos egyszerűenmondva minden provinciám elveszett és most úgy állok mintha most kezdtem volna.
Elvesztettem az összes fejlesztésemet, a 3 szintű hadseregemet.
Egy kicsit kivagyok akadva. Legszivesebben megfognám és szétverném a fejét aki ezt csinálta. Kb egy éve játszok ezzel a játékkal és még soha nemtörtént ilyesmi. Rohadtul mérgesvagyok. Bár ez érthető szerintem.
Szósval nemtudom mit kellene csinálnom hogy visszakapjam a dolgaimat.
De már lemondtam róla. *sad*
De ha tudsz valamit, megköszönném a segítséget.
 
Előre is kössz.



 hmmm
Hali!
Hát ez nagyon gáz!!!
Ez valami iszonyat programhiba lehet... ilyenről még nem is hallottam!!!  hmmm

Mindenképpen jelezd a realm moderátorának, illetve a 'question' részben szintén dobd fel a témát, biztos van nálam okosabb és tapasztaltabb, hátha tudnak erre valamit mondani... bár az alapján amit leírtál nagyon rossz a helyzet...
Ha esetleg gondod van az angollal, lökd át privátban amit szeretnél megkérdezni, én meg visszaküldöm a fordítást...
Sajnos most csak ennyit tudok segíteni... én a 18-ban vagyok és a miénk 20-n leketyeg, szóval már csak pár napig lógok itt, mert baromira szünetet kell tartanom...
kezdtem teljesen zizi lenni... azt hiszem így kezdődik a függőség... evil3

Emgye(r18)
 
Logged


bekli
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #48 on: June 14, 2008, 18:28:15 PM »

Én a realm7-ben nyomom éppen!
A kezdeti lépéseket amit az első oldalon írtatok már végrehajtottam és már a hadseregemet is nekiálltam fejleszteni és amint lehet létrehozok egy saját szövetséget!
A továbbiakban mit kellene csinálnom hogy erős legyek?  *sos*
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #49 on: June 15, 2008, 14:18:40 PM »

Én a realm7-ben nyomom éppen!
A kezdeti lépéseket amit az első oldalon írtatok már végrehajtottam és már a hadseregemet is nekiálltam fejleszteni és amint lehet létrehozok egy saját szövetséget!
A továbbiakban mit kellene csinálnom hogy erős legyek?  *sos*

Hali!

Jót kérdeztél... *gamer* kb. három oldalon el is lehetne magyarázni...  *freak*
Nos, nem tudom, hol tartasz a kezdeti lépésekben, de tudom, nagyon nagy segítség tud lenni minden egyes jótanács!!!
Nekem ez volt az első játékom és szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy k...a nagyot alakítottam!
18. hely a listán és az általam vezetett szövetség a 4. lett  szövetség ranglistán és ezt az utolsó három hónapban értük el!!! És ebben nagyon sokat segített egy pár jótanács...
1. Terjeszkedj olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudsz!!!!
2. 7-9-13 provinciák közül az legyen a fővárosod, amelyiken van hegy... ( ha egyiken sincs, az gáz...)
3. Ezt a területet vedd körül másik hárommal (plusz a 8-as) minél hamarabb...
4. A főváros erődje legyen mindig olyan erős, amilyen erőset csak ki tudsz préselni a nyersanyag-készeletedből, a
   többit elég eleinte csak 2-3-as szinten tartani... olcsóbb visszaépíteni egy ostrom után...
5. FONTOS!!!!  Az elején el kell döntened, hogy naponta mennyi időt szánsz a játékra! Ettől függ a további
    stratégia... Ha nem nyomod túl komolyan, és csak napi fél órákra nézel be, akkor helyezd a hangsúlyt a
    gazdaságodra (ezt hívják 'farmerkedésnek' a játékban az okosok! - ezt általában fikázzák!!!)
    ... a másik lehetőség az, amikor eléred a komoly függőségi szintet, ilyenkor az ember naponta minimum háromszor
    belogol és órákat tölt a gép előtt... (eredményeket csak így érsz el!!! Hidd el, a tapasztalat mondatja 
    velem!!! hooray )
6. Ha a harcos mód mellett döntesz, akkor elég megállnod az öt provinciánál és azok gazdaságát felhúzni annyira,
    amennyire csak tudod. Mellette pedig a lehető legerősebb sereget kiépíteni... katonák terén a hangsúlyt helyezd
    a lovasságra és a kardosokra (persze, nem árt, ha van lándzsásod és íjászod is, de ezek inkább csak kiegészítő
    egységek legyenek).
7. Ne felejtsd el, hogy mindig van nálad erősebb, aki le tud téged nyomni! Ezért fontos, hogy mindig költsd el a
    nyersanyagod, ne tartogasd otthon! A sereged sose tartsd otthon, mert egy erős ellenfélnek jó célpont!!!
    Ha van időd lógni a játékon, nyomj le egy két támadást online, majd mikor hazaért a sereg, költsd el amit hoztak
    és küldd el őket egy jó hosszú túrára vmi marha messze lévő aranybányához (goldcoin). A legjobb, ha találsz vmit
    3-4000 mérföldre és akkor van időd nyugodtan aludni 8-10 órát is akár!  *beer*
8. Mindig logolj be, mielőtt hazaér a sereged... így lesz időd felmérni a helyzezted, mert lehet, hogy éppen támadás
    alatt leszel és akkor el tudod dönteni, hogy ha időben hazaér a sereg, akkor harcolsz vagy menekülsz!
   Ha csak később nézel rá a seregedre, akkor érhet az a meglepetés, hogy a katonáid hazaértek ugyan egy győztes
   csata után de valaki rommávert otthon és még a zsákmányodat is lenyúlta!!! (Ritka szar érzés!!!)
9. Ne tegyél fel mindent a katonákra!!! Legyen egy biztos gazdasági háttered!!! Nem kell baromira erősnek lennie, de
   akkora kell, hogy ha a sereged üres kézzel jön haza és még egy-két tartományodat ki is rámolták, akkor is termelj
   annyi cuccot, amit eladva ki tudsz jönni a negatívból!!! Nagyon sok olyan játékost láttam kiszállni, akiknek baromi
   nagy serege volt, de nem volt mögöttük gazdasági háttér. Ilyenkor elég egy komoly vereség (amit nem tudsz
   elkerülni (nem vagy otthon, elmegy a net... meg hasonlók) - nekem háromszor gyalulták le a 300e-s seregem) és
   a büdös éltbe nem tudsz talpraállni, mert ha kifosztanak, az army upkeep miatt átcsúszol negatívba, akkor pedig
   nem tudod elküldeni a katonáidat lóvéért és ölbe tett kézzel kell végignézned, hogy egy erősebb ellenfél legyalul!
   És a kör bezárult!
10. Hallgass meg minden jó tanácsot, de ne fogadj el semmit aranyigazságként!!! (Még azokat sem, amiket én írtam!)
     Mindenkinek megvan az egyéni játékstílusa és ahhoz kell alakítani a taktikát!
     Sok sikert Neked és minden egyes kezdőnek!!! Én nagyon élveztem a játékot (20-án leketyeg), de tudom, hogy
     szünetet kell tartni!!!
     Nagyon könnyen függővé válhatsz! Arra vigyázz, hogy azért a haverjaid még megismerjenek egy-két hét után 
     is !!! *gamer*

Remélem ez segít egy picit!

Mégegyszer sok sikert (és szerencsét, mert ehhez azért az is kell!!!) !

Emgye(r18)

Logged


DArtagnan
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #50 on: June 16, 2008, 09:29:43 AM »

Sziasztok!

Emgye, gratulálok a jó helyezéshez! Hogyan érted el Sergeant-ként? Én már valami tábornok féle voltam, mikor legjobb magyarként kiszálltam (goldcoin lettem) mert nem volt elég időm/türelmem a játékhoz.
Több most se lesz, de kisebb elvárásokkal elkezdtem a Realm 7-et újra. A fanatikusokkal nem fogok tudni versenyezni, de azért belevágok...így is élvezetesnek ígérkezik. Jól felturbózták a szövetségi szabályok színesítését...nem akarod fél gőzzel mégis kipróbálni? *Smiley*

Bekli, az Emgye által leírtakkal maximálisan egyetértek. Jó alapfelkészítés, ha még nem ismered a játékot. Még egy adalék: én pár hónapig vezettem egy saját, nemzeközi szövetséget, és messze nem a nyelv volt a korlát/konfliktus forrás, hanem az, hogy ki mennyi időt tud áldozni a játékra, illetve mennyire szomjazza a sikert. Ha találok pár jó játékost (ugyanis kapkodó, logikátlan hibákat is láttam), aki azért nem kedvetlenedik el, mikor néha legyalulják őt vagy társát az intravénás impériások, akkor újra háborúzunk!!!  *Angry* *freak* *bravo* *gamer*

Jó pár hónap tapasztalattal, meg a segédletek többszöri átolvasásával asszem elég jól képben vagyok. Kérdezz nyugodtan közvetlen levélben is a Realm 7-ben! Ha jól látom, ott beki a neved?

d'Artagnan
Logged
bekli
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #51 on: June 16, 2008, 13:08:02 PM »

Volna itt egy olyan problémám h hogyan tudom növelni a Population Limit-et?
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #52 on: June 16, 2008, 23:18:10 PM »

Volna itt egy olyan problémám h hogyan tudom növelni a Population Limit-et?

Több férőhely kell az embereidnek, ehhez a FARM szintjét kell növelned!
Logged


emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #53 on: June 16, 2008, 23:49:13 PM »

Sziasztok!

Emgye, gratulálok a jó helyezéshez! Hogyan érted el Sergeant-ként? Én már valami tábornok féle voltam, mikor legjobb magyarként kiszálltam (goldcoin lettem) mert nem volt elég időm/türelmem a játékhoz.
Több most se lesz, de kisebb elvárásokkal elkezdtem a Realm 7-et újra. A fanatikusokkal nem fogok tudni versenyezni, de azért belevágok...így is élvezetesnek ígérkezik. Jól felturbózták a szövetségi szabályok színesítését...nem akarod fél gőzzel mégis kipróbálni? *Smiley*

Bekli, az Emgye által leírtakkal maximálisan egyetértek. Jó alapfelkészítés, ha még nem ismered a játékot. Még egy adalék: én pár hónapig vezettem egy saját, nemzeközi szövetséget, és messze nem a nyelv volt a korlát/konfliktus forrás, hanem az, hogy ki mennyi időt tud áldozni a játékra, illetve mennyire szomjazza a sikert. Ha találok pár jó játékost (ugyanis kapkodó, logikátlan hibákat is láttam), aki azért nem kedvetlenedik el, mikor néha legyalulják őt vagy társát az intravénás impériások, akkor újra háborúzunk!!!  *Angry* *freak* *bravo* *gamer*

Jó pár hónap tapasztalattal, meg a segédletek többszöri átolvasásával asszem elég jól képben vagyok. Kérdezz nyugodtan közvetlen levélben is a Realm 7-ben! Ha jól látom, ott beki a neved?

d'Artagnan

Köszi szépen d'Artagnan!

Az itteni rang (sergeant) csak azt mutatja, hogy mennyire vagy aktív levelező!  *gamer*
Azt, hogy a játékban mit értél el a nyitóoldalon láthatod a 'Complete ranking' alatt, ahol átnézheted az összes
realm aktuális állását! R18 General, miltary points 61201...
Egyébiránt köszi a meghívást, de én most tényleg szünetet tartok, mert már én is kezdtem belecsúszni az 'intravénás'
kategóriába!!! evil3
Most a végén nekimentünk egy nálunk sokkal nagyobb szövetségnek (átlag kb. 300-500e elit katonájuk volt!!!) és gyakorlatilag
napokig nem aludtam, csak pár órákat! De így is vesztettünk!!! Viszont nagy buli volt, de baromira stresszes!!! Szóval rám fér a pihi!
Talán majd ősszel újra kezdem! hmmm

Azért addig is sok sikert mindenkinek!!!
És mutassuk meg, hogy bár kevesen vagyunk magyarok, azért mi sem nyomjuk rosszabbul, mint a többiek! hooray

Emgye(r18)
Logged


lofej
Guest
« Reply #54 on: June 21, 2008, 22:13:23 PM »

Üdv magyarok! Erdélyből vagyok, és bár csak 1-2 hetet nyomtam, a lényeget megértettem és ott abba is hagytam, Az lenne a kérdésem hogy mikor indul új realm?
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #55 on: June 21, 2008, 23:34:39 PM »

Üdv magyarok! Erdélyből vagyok, és bár csak 1-2 hetet nyomtam, a lényeget megértettem és ott abba is hagytam, Az lenne a kérdésem hogy mikor indul új realm?

Szia!

A 18-as most indul újra 23-án, de menet közben is bármikor becsatlakozhatsz,
csak nézd meg a 'FREE Registration' menüpontban, hogy éppen melyik aktív.

Sok sikert!

Emgye
Logged


lofej
Guest
« Reply #56 on: June 22, 2008, 13:00:24 PM »

Szia!

A 18-as most indul újra 23-án, de menet közben is bármikor becsatlakozhatsz,
csak nézd meg a 'FREE Registration' menüpontban, hogy éppen melyik aktív.

Sok sikert!

Emgye


Ja, már 20.-tol nézem hogy azaz Era ends, de ugyláccik nem akkor indul ujra mikor az lejár hanem rá 3napra *Smiley* , köszi szépen azinfot.
Logged
lofej
Guest
« Reply #57 on: June 23, 2008, 12:54:05 PM »

Hail! Lenne egy újabb kérdésem, ha a 7,9 provinciákon csak 'Hills with forests' , 13-on meg 'Plains' akkor mit tegyek?, mert a fentiekbe olvastam, hogy hegyre érdemes építeni a főprovinciánkat?

köszi előre is, L.
Logged
emgye
Sergeant
**

Karma: +5/-2
Offline Offline

Posts: 58



« Reply #58 on: June 23, 2008, 23:31:14 PM »

Hail! Lenne egy újabb kérdésem, ha a 7,9 provinciákon csak 'Hills with forests' , 13-on meg 'Plains' akkor mit tegyek?, mert a fentiekbe olvastam, hogy hegyre érdemes építeni a főprovinciánkat?

köszi előre is, L.

Szia!

Ne keseredj el... az erdős domb (hills with forest) szintén jó hely!
Nem annyira, mint a hegy, de ennek is megvannak az előnyei...
Szóval vagy a 7-t vagy a 9-t kerítsd körbe... Javaslom, nézd meg, hogy melyik körül van több 'plains' vagy 'plains with forest'...
Ezeken gyorsabb ütemben nő a lakosság létszáma, ami később fontos lesz!
Csak ügyesen! *ok*

Emgye
Logged


lofej
Guest
« Reply #59 on: July 07, 2008, 14:23:51 PM »

üDv. mivel általában swordsmannel támadnak érdemesé a Garrisonba Lovasokat rakni ? akik sokkal hatékonyabban védenek sw ellen., vagy íj-asokat?
Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!