Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 07:50:32 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Intervju s hacker73!!!  (Posjeta: 1716 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
dadolp
Global Moderator
*

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 56


Profil
« na: Lipanj 28, 2016, 04:21:35 »

Pričali smo s igračem hacker73 te ga upitali par pitanja.On je većini poznat jer je osvojio SP 2013.Ime mu je Igor,ali nije se htio eksponirati pa smo mu omogućili pismeni intervju.
Postavili smo mu sljedeća pitanja i dobili odgovore :

1.Koji je po Vama razlog što je forum danas ovako prazan(napušten)?
   -Forum je napušten iz jednostavnog razloga napredka tehnologije. Nekada su ljudi kominicirali preko BBS-a, IRC-a, news grupa, foruma.... Sve je to palo u zaborav dolaskom facebooka, tweetera,... Nije razlog u nezainteresiranosti igrača nego naprosto je koncept "foruma" pregazilo vrijeme. Nažalost IO team nije unaprijedio način komunikacije nekim FB računom, grupom ili slično. Veliki dio uputa "tutorial" je implementiran u igru kao i "pitaj igrača". Forum je faktički nepotreban u ovom obliku.

2.Je li po vama riješenje problema na hrvatskom forumu prijelaz na internacionalni forum?Zašto?
   -Ne riješenje je HR face book službena stranica, ima nešto slično, neznam da li je to "službena". I eto grupnih chatova, objava...

3.Koje stvari bi poželjeli promjeniti ili uvesti na forum da imate mogućnost?
   -To se nadovezuje na prethodne moje odgovore, dislociranje "foruma" u noviju formu. Ne mora to biti nužno FB ali nešto što ljudi svakodnevno koriste. Kao npr. skype se koristio godinama kao oblik komunikacije igrača, ali od kupovine od strane microsofta postao je totalna katastrofa...

4.Opišite nam kakve su rasprave te kakvi razogovori vođeni na forumu prije i danas.
   -Forum je bilo mjesto gdje su se novi igrači upoznavali sa igrom, a stari i aktivni vodili žustre rasprave. Dosta se rasprava u doba Tigera kao HR modertora vodilo oko mehanizma igre, bug-ova, želja, prijedloga... malo toga je usvojeno, ali barem se pričalo o problemima. Također je forum bio zabavno mjesto za žestoke rasprave između dobrih i opsesivnih igrača o baš svemu i svačemu.... fale mi ta vremena

5.Što je svrha foruma?
   -Svrha foruma? Neznam što IO team smatra da je svrha, mislim da oni ne vide svrhu.Samo teret nečega što je ostalo iza razvoja i koncepta igre. Pomoć igračima ne nude, nije baš neko mjesto za reklamu, kaj neki "manager" zna šta je to "forum", jedina riječ koju izgovara je "cloud" iako nezna kaj to je a kamo li forum.Igračima je bilo mjesto za prijavu kršenja pravila igre prema moderatoru.

6.Igrali ste SP 2013 i uzeli zlato,kakav je bio osjećaj?
   - WC 2013 je bio zadnje svjetlo u ovom tunelu beznađa Imperie. Zadnje SP V5 koje je pokazalo maksimum V5 i izvukli smo iz V5 maksimum, koji vjerojatno IO team nije ni na simulatoru probao. To ti je ono kada napraviš apsolutno sve do zadnjeg što postoji u nekoj igri. To smo mi postigli i dokazali da ju najbolje poznajemo.

7.Dosta igrača koji su počeli igrat Imperiju nakon uvođenja v6 nikad nisu ni čuli za forum,koji je razlog tome?
   -V6 je drugi koncept igre. Osobno smatram , kao i veliki dio starih igrača da jedina bit ove igre je "osječaj" realnog vremena sa igračem na drugoj strani. Taj osječaj je bio najjači znaju stari igrači u V4, V5 je više samo "vizualizirao" tog igrača kojeg ti napadaš, boriš se snjim, nadmudruješ, i znaš mu privatni život bolje nego vlastiti.
Taj "real time" protivnika ne postoji u V6
V6 je farmwille, čista farma, nema ni battle reporta, ne zato što ga nisu htjeli staviti, nego im nije radio kako treba, sve je glomazno, sporo, sve samo ne ono što je bit ove igre zašto ju ljudi još igraju - realtime osječaj. U v6 to ne postoji, IO je izgubila jedinu čar zašto je postojala u bespuču takovih igara, na google playu postoji more sličnih igara koje korisnici svakodnevno skinu, pogledaju, poigraju i NE plate. Pohlepa i opsesija "skrivenih" mjesta za pobrati ljudima novce (dijamante) u v6 igri, definitivno vodi Imperiaonline projekt u propast.
Svi prijedlozi da se nastavi kakav takav razvoj v5 po želji korisnika, i da se plati kotizacija jednog svijeta npr. svatko 100 eura upad i bez dija da se igra i da se vidi tko je bolji je kategorički odbijena.... nažalost mislim da 2 Arapa , 1 Kinez, i 0.5 Hrvata koji troše 5000 eura po eri ne može nahraniti gladna i pohlepna usta u Upravi imperie, jer svi sada drugi žive na "small callect", klikovima milijona po 0.5 eura, a ne jednom od 100.000 eura.

8.Imate li prijedlog kojeg bi igrača trebali intervjuirati da bi bilo zanimljivije i poučnije?
   -hahahahaha stare "zaračene" strane, ekstremno iskusne igrač
- uncutica
- anubis / devilfrogg (Damir)
- horsu
- horus
- goronja
- dunkan
- got
sve vrhunski igrači s kojima sam igrao i protiv kojih sam igrao




Iskoristio bih priliku da se zahvalim Igoru jer je odvojio svoje vrijeme te pristao odgovoriti na par pitanja.Ovo je čisti primjer kako se bez vrijeđanja i psovki može iznesti mišljenje.
Ukoliko neto od vas smatra da ima neki prijedlog,kritiku ili želi odgovoriti na neka pitanja neka mi se javi porukom i dogovorit ćemo se.

Lp.
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #1 na: Lipanj 28, 2016, 05:46:14 »

Zanimljiv interviju. osobno bih se potpuno slozio s hackerom osim a tockama 1 i 6. Ima nesto u toj prici s dolaskom fejsa, ali   to nije problem u nasem forumu. Osobno posjecujem jos srbijanski, bugarski, makedonski, poljski i int forum. i nigdje nisam vidio takav pad kao kod nas. znacili to da srbijanci i ostali ne znaju sto je to fejs  i skype. ne, za stanje naseg foruma krivi su isljucivo dunkan1973 i johntravolta, njihov odnos i pristup clanovima koji su na kraju i otjerali iste. da su modovi normalno radili utjecaj novih tehnologija bi se osjetio ,kao i na ostalim forumima koji su isto prepolovljeni. tj s 3000 postova mjesecno, promet  bi pao na 2000 do 1000 postova. a kod nas je travolta od 3000 postova uspio za 6 mjeseci smanjiti na 500 pa dalje na 200ak po mjesecu. e onda ga je dunkan odradio do kraja, njegovim dolaskom broj postova je pao ispod 100, prosjek 30ak. pogledajte statistike. jedino 2. mjesec ove godine je imao 200ak postova (50ak ih je obrisano pa sluzbeno stoji 149) jer sam ja pokrenuo temu o propasti foruma.
Evidentirano

dadolp
Global Moderator
*

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 56


Profil
« Odgovor #2 na: Lipanj 28, 2016, 11:00:37 »

Isto tako si mogao i uvidjeti da na svakom forumu ima još nekih dodataka osim samog prepucavanja(po tom je naš forum daleko najpoznatiji Grin ) npr. na srpskom forumu je to konkurs itd itd.
Nemojte sada misliti da ja nekog branim,ja sam ovdje neutralna stranka i tu sam da iznesem činjenice koje zaraćeni igrači  nisu u mogućnosti vidjeti jer gledaju stvari previše subjektivno.
Vidim da si jedan od najaktivnijih na hrvatskom forumu pa te ovim putem i javno pozivam da mi budeš sljedeći sugovornik koji će također dati intervju te imati priliku,kao i Igor,izraziti svoje mišljenje na način koji ne vrijeđa nikoga.
Npr. ovaj tvoj post nije uvrijedljivog sadržaja i siguran sam da će biti žustrih rasprava na ovu temu.Svi će postovi biti ostavljeni osim postove u kojima se koriste riječi uvrijedljivog sadržaja i psovke Smiley
Lp
« Zadnja izmjena: Lipanj 28, 2016, 11:02:40 od dadolp » Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #3 na: Lipanj 29, 2016, 08:39:31 »

Zanimljiv interviju. osobno bih se potpuno slozio s hackerom osim a tockama 1 i 6. Ima nesto u toj prici s dolaskom fejsa, ali   to nije problem u nasem forumu. Osobno posjecujem jos srbijanski, bugarski, makedonski, poljski i int forum. i nigdje nisam vidio takav pad kao kod nas. znacili to da srbijanci i ostali ne znaju sto je to fejs  i skype. ne, za stanje naseg foruma krivi su isljucivo dunkan1973 i johntravolta, njihov odnos i pristup clanovima koji su na kraju i otjerali iste. da su modovi normalno radili utjecaj novih tehnologija bi se osjetio ,kao i na ostalim forumima koji su isto prepolovljeni. tj s 3000 postova mjesecno, promet  bi pao na 2000 do 1000 postova. a kod nas je travolta od 3000 postova uspio za 6 mjeseci smanjiti na 500 pa dalje na 200ak po mjesecu. e onda ga je dunkan odradio do kraja, njegovim dolaskom broj postova je pao ispod 100, prosjek 30ak. pogledajte statistike. jedino 2. mjesec ove godine je imao 200ak postova (50ak ih je obrisano pa sluzbeno stoji 149) jer sam ja pokrenuo temu o propasti foruma.



Čudim se da nisi mene spomenuo kao učensika. Sad sam uvrijeđen..
Evidentirano

Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #4 na: Lipanj 29, 2016, 10:18:42 »


Čudim se da nisi mene spomenuo kao učensika. Sad sam uvrijeđen..
ti si radio  Lips Sealed neke druge prirode u nekim drugim vremenima kad si tek postao mod, ali to je bila sica koja nije nikako utjecala na rad foruma Grin a ti si mod u intervalima par mjeseci si tu pa te nema godinu dana Grin nisam te spomenuo jer u tvom radu nisam vidio selektivno baniranje i pristranost, brisanje postova radi cuvanja vlastite guze, a upravo te stvari su otjerale ljude s foruma. mozda je dio tvoje odgovornosti sto si i ti vidio kamo to vodi a nisi napravio nista da to sprijecis, a najvjerojatnije nisi ni mogao. tako da te ne smatram ucesnikom Smiley
Evidentirano

Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #5 na: Lipanj 29, 2016, 10:30:02 »

Isto tako si mogao i uvidjeti da na svakom forumu ima još nekih dodataka osim samog prepucavanja(po tom je naš forum daleko najpoznatiji Grin ) npr. na srpskom forumu je to konkurs itd itd.
Nemojte sada misliti da ja nekog branim,ja sam ovdje neutralna stranka i tu sam da iznesem činjenice koje zaraćeni igrači  nisu u mogućnosti vidjeti jer gledaju stvari previše subjektivno.
Vidim da si jedan od najaktivnijih na hrvatskom forumu pa te ovim putem i javno pozivam da mi budeš sljedeći sugovornik koji će također dati intervju te imati priliku,kao i Igor,izraziti svoje mišljenje na način koji ne vrijeđa nikoga.
Npr. ovaj tvoj post nije uvrijedljivog sadržaja i siguran sam da će biti žustrih rasprava na ovu temu.Svi će postovi biti ostavljeni osim postove u kojima se koriste riječi uvrijedljivog sadržaja i psovke Smiley
Lp
istina, i to samo potvrdjuje temu da  nas forum nije mrtav zbog napredka tehnologije, jer da je tako i ostali bi bili. da se na forumu radilo normalno i kod nas bi bili ti dodaci, ali to iziskuje rad. a nasim modovima je bilo jednostavnije sve izbanirati i rastjerati nego da rade. jer kao modovi ne dobivate dijamante na normu, vec svaki mjesec isto.
Haala na pozivu, odazvat cu se rado, ali tek kad pometes forum. Ljudi ne zele postati dok je dankan mod , pa kad se ta sitnica rijesi naravno da cu dati intervju Smiley
Evidentirano

dadolp
Global Moderator
*

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 56


Profil
« Odgovor #6 na: Lipanj 29, 2016, 01:28:56 »

Potruditi ćemo se da naš forum napravimo po uzoru na druge forume,ali ne kao njihovu kopiju već kao osvježenje.Npr. nisam za sada vidio da na drugim forumima postoji ovakav pothvat kao ovaj intervju?Za početak je i to nešto,sve mora imati svoj početak.
 Smiley
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #7 na: Lipanj 29, 2016, 05:12:50 »

ti si radio  Lips Sealed neke druge prirode u nekim drugim vremenima kad si tek postao mod, ali to je bila sica koja nije nikako utjecala na rad foruma Grin a ti si mod u intervalima par mjeseci si tu pa te nema godinu dana Grin nisam te spomenuo jer u tvom radu nisam vidio selektivno baniranje i pristranost, brisanje postova radi cuvanja vlastite guze, a upravo te stvari su otjerale ljude s foruma. mozda je dio tvoje odgovornosti sto si i ti vidio kamo to vodi a nisi napravio nista da to sprijecis, a najvjerojatnije nisi ni mogao. tako da te ne smatram ucesnikom Smiley

Ovaj post ću isprintati i staviti na zid sa današnjim datumom. Nemrem vjerovati..
Govorio si da sam pristran, da biram strane i da neki kod mene imaju privilegije.
Da, horuse, nažalost nisam za penziju, a nisam i za nerad. Usprkos igri imao sam ( i sad imam ) prioritete u životu koji su mnogo bitniji od Imperie, tako da i nisam bio u mogučnosti biti prisutan na forumu, ali i zbog masu poruka upučenih u bugarsku, ondašnjim vrlim Cm-ovima, koji su ignorirali dobar dio poruka koje su možda mogle povečati posječenost foruma, samim time i registracijom više članova i pitaj dragog boga kaj sve ne..
Evidentirano

Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #8 na: Lipanj 29, 2016, 11:01:22 »

Ovaj post ću isprintati i staviti na zid sa današnjim datumom. Nemrem vjerovati..
Govorio si da sam pristran, da biram strane i da neki kod mene imaju privilegije.
Da, horuse, nažalost nisam za penziju, a nisam i za nerad. Usprkos igri imao sam ( i sad imam ) prioritete u životu koji su mnogo bitniji od Imperie, tako da i nisam bio u mogučnosti biti prisutan na forumu, ali i zbog masu poruka upučenih u bugarsku, ondašnjim vrlim Cm-ovima, koji su ignorirali dobar dio poruka koje su možda mogle posječenost foruma, samim time i registracijom više članova i pitaj dragog boga kaj sve ne..
nesto si pobrkao. nkad nisam (Govorio si da sam pristran, da biram strane i da neki kod mene imaju privilegije. ) to napisao za tebe, tom recenicom si opisao travoltu a ne sebe. sa mnom si se zakacio oko nekog posta sto si mi ga izbrisao prije 4-5 godina a nisi trebao i nisi se htio ispricati zbog toga, ako ti se da citaj forum od pocetka pa ces naici na to Grin  osim toga nisam nikad imao primjedbe na tvoj rad.
Evidentirano

tijomanija
Sergeant
**

Karma: +5/-5
Offline Offline

Postova: 79



Profil Email
« Odgovor #9 na: Srpanj 26, 2016, 06:49:59 »

Šteta što ga niste pitali za kvalifikacije 2015-te...kad smo postali svjetski prvaci i vratili zlato doma gdje mu i pripada a kada su njega u kvalifikacijama brutalno gazili i podizali mu barbarske napade za 20%...to mi je i danas krivo ko psu jer je hac vrhunski igrač...
Evidentirano
dadolp
Global Moderator
*

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 56


Profil
« Odgovor #10 na: Srpanj 26, 2016, 07:22:16 »

Svi znamo da je hacker73 jedan od najvatrenijih i najsrčanijih hrvatskih igrača.Ukoliko on pristane napravit ćemo poseban intervju koji ćemo posvetiti samo toj temi Smiley
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #11 na: Srpanj 29, 2016, 09:27:44 »

Šteta što ga niste pitali za kvalifikacije 2015-te...kad smo postali svjetski prvaci i vratili zlato doma gdje mu i pripada a kada su njega u kvalifikacijama brutalno gazili i podizali mu barbarske napade za 20%...to mi je i danas krivo ko psu jer je hac vrhunski igrač...
nisu samo njemu dizali napade. bio je tu goronja ,ja i jos par igraca. tako ti je to kad primas placu u dijama, pa ne znas sto ces s njima vec zahebavas druge igrace, a umjesto nas su stragere pozvali da igraju
Evidentirano

dadolp
Global Moderator
*

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 56


Profil
« Odgovor #12 na: Srpanj 30, 2016, 11:22:18 »

hacker73 ne želi pričati o toj temi,ukoliko jedan od vas kojima sa to događalo želi,molim da mi je javite u poruci i popričat ćemo i objavit Smiley
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!