Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 03:24:24 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Za sve koji počinju igrati ili igraju od nedavno  (Posjeta: 2511 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
4z4ww
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 14


Profil
« na: Rujan 27, 2010, 03:50:36 »

Nakon neuspjelog napada name, protivnik mi je postavio par pitanja, na koja sam mu drage volje odgovorio. Budući znam da sam i sam donedavno dvojio što je što, mislim da bi bilo poučno za nove igrače da se upoznaju s niže navedenim.

Kronologija:
1. Zamjetih neprijateljsku vojsku u napadu name 46 min prije
2. Reorganiziram svoj def
3. Budući je evidentno riječ o slabijem igraču, a usto i susjedu, sugeriram mu da se povuče, da ne upadne u zasjedu, jer mi nije stalo pobiti mu svu vojsku i usporiti ga u napredovanju, već bi mi kao jak susjed jednog dana dobro došao u savezu, te ga naputih da ode napadati prazne utvrde.
4. Naravno da se ogušio

Post mortem postavio mi je dva pitanja (citiram):

"ma poslao sam ih u napad i išao spavat Smiley Dajj mi reci kako napraviš zasjedu i kako znaš kojje su prazne utvrde,,,"

Evo i mojih ogovora (ukoliko moderator smatra da nisu OK, slobodno neka moderira – i ja igram tek malo više od mjesec dana):

1. prazne su one koje je već netko napao, pa ih opustošio. Postoje igrači koji su odustali igrati, pa se tako nakon 7 dana ne logiranja pored imena (menu igrači) neaktivnih igrača, pored njihova imena pojavi znak zlatnih novčića. To je signal vukovima da je lov otvoren. Netko uleti, rasturi vojsku i nakon toga utvrda nema branitelja. No seljaci (radnici) kao i svi seljaci moraju nešto delat, pa tako u ovom slučaju proizvode resurse koje je, tako nebranjene, lako pljačkat.
2. nisam siguran što u ovoj igri znači zasjeda. No, u konkretnom slučaju ja sam bio online i imao dovoljno vremena da pripremim def. Tj. vojske koje te napadaju najavljene su ti u dolasku jedan sat ranije. Tvoju sam (jer sam bio online) zamijetio 46 min prije dolaska. Povukao sam svoju vojsku iz pljačke (zadnji odred strijelaca se vratio 2 min prije tvog napada). Prethodno sam, pomoću kalkulatora isprobao razne scenarije obrane. Ispalo je da su mi zidne sa strijelcima (tj. da te pripustim k utvrdi pa i pišam po glavi) koji desetkuju tvoj napad najbolje rješenje (to naravno nije uvijek tako), jer bi mi bitka u polju nanijela male gubitke.  Kako nisam htio baciti kontru, ostatak vojske poslao sam u pljačku. Ti si lijepo upao u moj vrt, nenaišavši na otpor, pogazio mi sa svojom vojskom salatu, došao do utvrde i lomio zube, dok su te moji streličari obilato snabdijevali olovom. U svakom krugu gubio si moral ali i vosku koja gura ovnove. Kada sam ti potamanio pješake i strijelce, tvoji su konjanici (još uvijek visokog morala) s ljutnjom i mržnjom (a nemoćni da išta naprave, jer konjanici utvrdi ne mogu ni vidu razvidati) gledali visoke zidine s kojih su ih moji strijelci nastavili... ma kužiš već. Eh, kada im je dopizdilo junačiti se i isticati svoja prsa đabe (tj. kada im je pao moral - svaki krug vojska u napadu puši x morala (mislim 2) - odlučili su podviti rep.

(za forumaše: neprijatelj je destkovan:  od 2600 vojske + 50 ovnova, kući se vratilo 50-tak vojnika i 400 konjanika, dok su moji gubici bili 0)

Eto, to ti je to.

Live long and prosper
(doda bih "i monožite se")

PS
Trebam li te te posebno upozoriti na stvari koje si propustio uraditi?:

0. Čitati forum, pa mi ne bi postavio ovakva pitanja, i ne bi poslao vojsku u mrak, i nebi išao spavati dok ti je vojska u napadu na aktivnog igrača
1. Istražiti špijunažu do dovoljnog nivoa da ne bauljaš u mraku (ili ne napadati)
2. Istražiti više nivoe streličarstva, oklopa i bliske borbe
3. Pretpostaviti da je tvoj protivnik istražio što i ti, pa i dvostruko više, pa i utvrđivanje x nešto
4. Ukalkulirati teren (u ovom slučaju prov. 8. - sve se zna) i na kraju
5. sve te informacije ubaciti u kalkulator, pa donijeti procjenu o napadu.

U svakom slučaju bez informacija nema cjelovite procijene, prepušten si fortuni, koja te, kad god ti okrene leđa, ostavlja bez skupih opsadnih strojeva.

I da, da ne zaboravim: ako protivnik nema vojske u provinciji, to ne znači da ista neće banuti iza ugla netom prije napada.

PSS
Ovdje svakako važi ono Murffievo pravilo: "što manje informacija, to si sigurniji u zaključak, ali je utoliko i zaključak pogrešniji"
Evidentirano
marshal.
Captain
****

Karma: +21/-150
Offline Offline

Postova: 279



Profil
« Odgovor #1 na: Rujan 27, 2010, 05:35:35 »

nisan znao da se nesto tako lagano moze ovako tesko objasniti Grin Grin Grin
Evidentirano
dacmih
Colonel
******

Karma: +339/-191
Offline Offline

Postova: 1288



Profil Email
« Odgovor #2 na: Rujan 28, 2010, 03:44:29 »

uh već vidim još jednog budućeg teškog ovisnika o IO .. Grin...samo peri... *black_eye*
Evidentirano

marshal.
Captain
****

Karma: +21/-150
Offline Offline

Postova: 279



Profil
« Odgovor #3 na: Rujan 28, 2010, 04:54:10 »

 Grin Grin Grin
Evidentirano
AArseNal
Major
*****

Karma: +14/-142
Offline Offline

Postova: 535



Profil Email
« Odgovor #4 na: Rujan 28, 2010, 06:30:40 »

heh ja bh mu odmah rasturio vojsku  Grin Grin traba uvijek za odrzavanje elite  Smiley
Evidentirano

Porobljena populacija / broj porobljavanja   14 362 366 / 239
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!