Imperia Online България  
Април 23, 2024, 10:29:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стратегия за начална игра  (Прочетена 22247 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2009, 03:34:40 »

....но по начинаещите нищо няма да разберат ето една подробна идеика и от мене  Cool в началото на играта е много важно да наблегнете на икономиката какво е това ? хамбари медицина и ферми за да се трупа население населението е главня приход на играча и от каде се трупа наи бързо  Grin от централките колонизирате и вадите население / колонизирате 500 воиска и взимате 1500 население/ вдигате в началото предимно централки и не обрищате внимание че някои се е развил повече саседат се развива по бързо да тои наи вероятно прави армия но нека в началото на играта не пускате армия говоря до 500т трябва да имате на предвит .....
Toва на начинаещите ще им прозвучи хептен като нааа ... иврит да речем  *hihi* ИО жаргон в съчетание с кофти български  ;D
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
khanspas
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #31 -: Ноември 05, 2009, 06:56:48 »

Най-добрата стратегия е да не си я издаваш. Така, че колеги мислете с главите си смятайте тук няма да ви допуснат до кацата с меда  *hihi*
Активен
space1986
Лейтенант
***

Karma: +10/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 139


not go back and do not let the enemy


Профил
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2009, 17:00:58 »

аз мога да дам и по подробно описание на тази идея за развитие така че и дете на 4 години да разбере но тогава вече начинаещи играчи които нон стоп блъскат кинти за играта ще ме правят на луд а и аз давам само идея за развитие а не давам уроци по развитие и тактики това което го предложих за развитие не става на вапрос за цялостен растеж на играч а само за начало на ерата смятам че е достатачно ясно за един начинаещ играч да разбере че е исклучително важно да развива провинци в началото а не воиска / това е лично мое мнение/ П.С бъдете активни но несе зомбираите  *gamer* като мен  Shocked
Активен

Рекламите във форума са забранени.
pelikana
Капитан
****

Karma: +33/-48
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #33 -: Ноември 06, 2009, 20:07:21 »

аз мога да дам и по подробно описание на тази идея за развитие така че и дете на 4 години да разбере но тогава вече начинаещи играчи които нон стоп блъскат кинти за играта ще ме правят на луд а и аз давам само идея за развитие а не давам уроци по развитие и тактики това което го предложих за развитие не става на вапрос за цялостен растеж на играч а само за начало на ерата смятам че е достатачно ясно за един начинаещ играч да разбере че е исклучително важно да развива провинци в началото а не воиска / това е лично мое мнение/ П.С бъдете активни но несе зомбираите  *gamer* като мен  Shocked
Прав си за ферменето, др е прав за войствеността всеки сам си избира как да играе добре си го написал не е нужно повече от това. То иначе по добре ти вземи да им играеш с акаунтите.  *hihi*
И още нещо...... Мили новобранци ПРОБАТА му е майката, не си мислете, че от форума чрез разяснени идей от добри и не толкова добри играчи ще станете номер1, тук се позовават идей за НАЧАЛНО развитие.
Надявам се да съм помогнал поне малко на новаците. Успех в играта и не я приемайте като "на живот и смърт" това е просто игра за разпускане и забавление.  ;D
Активен
space1986
Лейтенант
***

Karma: +10/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 139


not go back and do not let the enemy


Профил
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2009, 22:50:31 »

pelikanat е прав тук може да ви се даде някоя идеика но как ще си играете прес ерата само вие си знаете  *gamer*
Активен

Рекламите във форума са забранени.
v.valentine
Капитан
****

Karma: +685/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Forever Zealot :)


Профил
« Отговор #35 -: Ноември 10, 2009, 01:04:56 »

Статегията е във импровизацията и според зависи от съседите ти... Grin
Оказва се често ,че не винаги диктуваш собствената си предначертана стратегия,а я изменяш в зависимост от заобикалящите те фактори....
Дори може да се стигне до пълна промяна на първоначалната стратегия,каквато и да е била тя... *freak*
Като цяло красотата на ИО ,се състой именно в нейната динамика и изменчивост на ситуацията ,където често се налага пълна импровизация с цел оцеляване .Играчът винаги трябва да проявява съобразителност ,гъвкавост и далновидност и така цяла година....Победители са всички тия които стигнат до края на една дълга ера независимо от военни и нетни точки....
Много реалистично и аналогично със живота....Игра...която може да помогне на даден индивид да се раздвижи и в живота и да стане по гъвкав и еластичен не само в играта ,но и в реалният живот... *scratch* *scratch* *scratch*
Активен
pavel1
Гост
« Отговор #36 -: Ноември 10, 2009, 01:51:44 »

въии мноо стратегии сте постнали Lips Sealed...ни ма бива мене в стратегиите ама ще си кажа и аз как цакам Grin Grin Grin

ко е в1 или в2 в началото дигам няколко нива ц.в колонизирам провинции и не правя хич армия само гарнизон дигам най вече хамбари медицина бюрокрация и крепостите след това си дигам търговията до 6-то ниво отварям през това време още 2 провки и не спирам да си дигам населението да не ми стават на червено фермите ......

ко е в4 пускам крепост 3 бутам 200 стрелеца вътре отварям втора равнинно гориста провинция дигам бюрокрацията няколко нива...сички воени проучвания ги държа на 1-во ниво правя към 3к армия колкот да мога по 2 атаки наведнъж към касите да пускам и така нататък Grin Grin Grin
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #37 -: Ноември 10, 2009, 08:57:42 »

то хубаво ама колежката гледам те е разпорила  Smiley
Активен

pavel1
Гост
« Отговор #38 -: Ноември 10, 2009, 09:46:43 »

аз в тоз свят 2 влизам два пъти дневно време беше някои да ме разпори Grin
Активен
VioLe7Wolf
Гост
« Отговор #39 -: Ноември 17, 2009, 14:05:19 »

Статегията е във импровизацията и според зависи от съседите ти... Grin
Оказва се често ,че не винаги диктуваш собствената си предначертана стратегия,а я изменяш в зависимост от заобикалящите те фактори....
Дори може да се стигне до пълна промяна на първоначалната стратегия,каквато и да е била тя... *freak*
Като цяло красотата на ИО ,се състой именно в нейната динамика и изменчивост на ситуацията ,където често се налага пълна импровизация с цел оцеляване .Играчът винаги трябва да проявява съобразителност ,гъвкавост и далновидност и така цяла година....Победители са всички тия които стигнат до края на една дълга ера независимо от военни и нетни точки....
Много реалистично и аналогично със живота....Игра...която може да помогне на даден индивид да се раздвижи и в живота и да стане по гъвкав и еластичен не само в играта ,но и в реалният живот... *scratch* *scratch* *scratch*


 *rose* *rose* *rose* Но нека да не е година , а 45 дни ерата . На всеки 12 часа се чудиш къде сбърка за пореден път...  ;D ;D ;D
Активен
veskoswim
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #40 -: Април 01, 2010, 20:11:03 »

много интересни коментари ама всеки говори за население или за централки  за което всички са прави но по начинаещите нищо няма да разберат ето една подробна идеика и от мене  Cool в началото на играта е много важно да наблегнете на икономиката какво е това ? хамбари медицина и ферми за да се трупа население населението е главня приход на играча и от каде се трупа наи бързо  Grin от централките колонизирате и вадите население / колонизирате 500 воиска и взимате 1500 население/ вдигате в началото предимно централки и не обрищате внимание че някои се е развил повече саседат се развива по бързо да тои наи вероятно прави армия но нека в началото на играта не пускате армия говоря до 500т трябва да имате на предвит че и тя се храни и си плащате като попове за тази екстра а неможе да сте сигорни че добрият комшо няма да доиде да те отнесе докато спиш много играчи пускат по 300,400 армия и си я кътат по провките и немогат да я пратят никаде и така естествено ти бъхтиш 1 месец да направиш 1000 армия и да я раскараш преди някои пак да те е отнесъл за това е наи добре спорет мен до 500т да не се пуска армиа а предимно централки докарвате ги до 4то ниво и вече спокоино можете да пуснете 1000 воиска на куп и да я пратите на сеиф така вече сте готови и да тръгнете по каси и да си докарвате ресурс и от там естествено ще сте закасняли с битките но с повече активност ще сте срет първите играчи в каласаците в краият на ерата а с по развита армия може и да сте на върха  ;D късмет на всички начинаещи
Хах това е малко недостижимо 3-4 провки до 500 нетни в дългите светове  Grin
Активен
kevin12
Лейтенант
***

Karma: +16/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 220


Профил
« Отговор #41 -: Април 02, 2010, 09:10:00 »

Никой не е играл все още тази игра и никой не може да се нарече по-опитен... Ти трябва да си прецениш...
До сега не съм пропускал Номади. Без да се натягам и без кредити издържам до 20-22 атака, т.е. докато започнат да пускат елитни с по над 300 трибучета. Особено сега в новия вариант икономиката ще е задължителна щото ако нямаш пълна колонизация атакуващите армии се разпределят в другите провинции. Стимул да ползваш повече кредити Sad Grin Grin
Активен
kevin12
Лейтенант
***

Karma: +16/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 220


Профил
« Отговор #42 -: Април 02, 2010, 09:28:16 »

 Играл съм и с отложен старт - на 49 точки изчаквам да се събере ресурс и след това за няколко часа пускам заградена. После докато събера армия крия ресурса в станциите. Това е вариант за класиката без големи амбиции особено ако няма кредити. Иначе според обсоятелствата. Имах случай в с3 , когато пуснах първо армия щото съседите забравяха да си прибират ресурса...като ударих 3 джакпота по 50-70 к работата тръгна идеално bgflag
Активен
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #43 -: Май 01, 2010, 11:20:56 »

Свят 3 rlz!!!  *SARCASTIC*
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
v.valentine
Капитан
****

Karma: +685/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Forever Zealot :)


Профил
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2010, 18:40:23 »

Извинявам се ,че повдигам тази стара тема....
Но да не отварям ,нова подобна..Искам да попитам...за някакви първоначални стратегии за версия 5- имперец..
Нещо от графиката ли или и аз незнам какво ми пречи да се съсредоточа ...не мога да се ориентирам и много слабо се представям.... Embarrassed Embarrassed *pardon*
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!