Imperia Online България  
Април 19, 2024, 01:51:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малко градивна критика  (Прочетена 1581 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« -: Октомври 18, 2016, 11:23:21 »

1. Приложението зарежда адски бавно, като самият му замисъл утежнява ситуацията. Не може да чакаш минута респонд от сървъра на играта да реши, че щом паролата и ника ти са верни трябва да се логнеш създавайки сесия и пренасочвайки те към избора на светове да направиш избор. Отделно след избора вече става мазало зареждането. Не ползвате ли JSON, като API, за да намалите времето за зареждане? Колкото и мобилни данни да им човек, то си е тежко. Ако ползвате респонд от xajax_loader то това ще е най, ама най-голямата Ви грешка.
2. Получавам известия от играта, които са смешни. Обяснете ми, от кой акаунт ще получавам известия, ако с един ник и парола съм се логнал в два свята? От този в който последно съм се логнал ли? Да не говорим, че само защото е бавно приложението ги получавам със закаснение и повече дразнят отколкото помагат. Ако ме нападнат в два свята едновременно, ще получа известието със закаснение, а докато се логна всичко ще е приключило.
3. Дизайн. Абе, първо не мога да разбера, защо не сте направили екрана да се върти. Второ, не стига, че зарежда бавно, ами и дразнещ музикален фон има. Спрях музиката в акаунта и всеки път, като пускаш приложението тя се активира за малко, но достатъчно да те издразни. Принудих се изцяло да спра звукът на телефона, заради приложението. Бързите бутони за армията, сградите и наемането на работниците липсват. Принуден съм да се ровя по сградите за и да правя ненужни кликове и логвания. Абе дизайна е ужасно неудобен за ползване на телефон (не е оптимизиран за такова ползване).

Още много критики мога да напиша, но ще е излишно. Подобрете скоростта на зареждане. Подобрете и оптимизирайте получаваните съобщения, за да са кратки ясни и от кой свят са. Подобреде удобството на дизайна и сведете търсенето по сградите до минимум с бързи бутони.
« Последна редакция: Октомври 18, 2016, 11:49:58 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2016, 12:06:36 »

Благодаря Ви. Забележките и идеите Ви ще бъдат предадени.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!