Imperia Online България  
Април 20, 2024, 03:57:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Е па баш такова не бях виждал :D  (Прочетена 2299 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
oli
Лейтенант
***

Karma: +17/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« -: Февруари 11, 2016, 18:50:24 »

Цените бъгясват - http://prntscr.com/a1wodp
На всичкото отгоре се сменят със скоростта на електронен километраж на болид от F1, ускоряващ от 0 до 200 Grin
Пичовете явно усъвършенстват прехвърлянето през пазара  Grin

П.С. Кога ще оправите тотално бъгнатия калкулатор, че и битките  *rose* *rose* *rose*
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2016, 19:03:42 »

я дай подробности за калка, какво не му е наред?

иначе не виждам проблем за пазара, поне не и след като виждаш ,че е променена цената.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
oli
Лейтенант
***

Karma: +17/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2016, 19:06:03 »

пазара го има на клипче как си циркулира с бясна скорост

За калка:
Зареждаш си една битка от шпионски доклад, смяташ си я, поглеждаш резултата и битката я взима атакуващия да речем и то без шанс за неуспех. От същия тоя доклад от калкулатора, даваш симулиране (без да пипаш каквото и да е по параметрите) цъкаш пак симулиране и вече защитника печели с доволен аванс Т.е. затвориш ли си веднъж заредения с армия и параметри калкулатор и решиш да сметнеш битката пак, трябва да си я заредиш на празен калк, щото иначе се осират яко нещата...

И това е само част от целия проблем. В реални битки разни коне замръзват в центъра, вместо да тръгнат напред, за по 4-5 рунда и си чакат стрелите да ги разцепят и чак тогава се сещат, че са в битка и тръгват да се бият. И още и още...
Добре че много ги смятаме на око битките, че ако чакахме на елката сме загинали
« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 19:10:56 от oli » Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2016, 19:12:44 »

Докладвах за пазара още в 17:17 часа, когато се появиха масовите сривове. Временно го оправиха, сега мига, когато се променя стойността.
Явно и така ще си остане. Утре ще разберем повече. Smiley
Активен

oli
Лейтенант
***

Karma: +17/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2016, 19:13:44 »

поне да съм спокоен, че не прехвърлят рес Grin
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2016, 19:14:14 »

И аз в началото си мислех, че това се случва. Grin
Активен

GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2016, 21:06:54 »

я дай подробности за калка, какво не му е наред?
На мен ми се случи веднъж,но мисля че самата битка нещо се прецака.Беше атака от стан.Понеже си ги смятам така че да получа доблест и след поне 20 симулации показващи един и същ резултат,заложих оптималната според калка армия и загубих.После пак смятах и пак калка ми даде стария резултат.Генерал не съм сменял.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2016, 22:04:43 »

На мен ми се случи веднъж,но мисля че самата битка нещо се прецака.Беше атака от стан.Понеже си ги смятам така че да получа доблест и след поне 20 симулации показващи един и същ резултат,заложих оптималната според калка армия и загубих.После пак смятах и пак калка ми даде стария резултат.Генерал не съм сменял.
това със становете е от край време, аз за всеки случай си отварям "как да играем?" и си проверявам номадските проучвания дали са наред и нямам проблеми.

пазара го има на клипче как си циркулира с бясна скорост

За калка:
Зареждаш си една битка от шпионски доклад, смяташ си я, поглеждаш резултата и битката я взима атакуващия да речем и то без шанс за неуспех. От същия тоя доклад от калкулатора, даваш симулиране (без да пипаш каквото и да е по параметрите) цъкаш пак симулиране и вече защитника печели с доволен аванс Т.е. затвориш ли си веднъж заредения с армия и параметри калкулатор и решиш да сметнеш битката пак, трябва да си я заредиш на празен калк, щото иначе се осират яко нещата...

И това е само част от целия проблем. В реални битки разни коне замръзват в центъра, вместо да тръгнат напред, за по 4-5 рунда и си чакат стрелите да ги разцепят и чак тогава се сещат, че са в битка и тръгват да се бият. И още и още...
Добре че много ги смятаме на око битките, че ако чакахме на елката сме загинали
Много често първата симулация се бъгва, правя поне по 4 , но всяка първа, ако променя някой параметър има поне 50%  шанс да е нереална, не знам защо е така, може би не чисти кешираните стойности овреме.
Смятал съм колосални армии от шпионски доклад и после от симулации , никога съм нямал проблем или да не ми излезе битката, може скоро да се е бъгнало нещо
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
oli
Лейтенант
***

Karma: +17/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2016, 13:30:57 »

Проблема е от около 2 седмици. Смятал съм всичко, което може да се смята в тая игра и калка никога не ме е лъгал. До сега Grin  И не само калкулатора дава проблеми. Проблеми има и в реални битки, в които армиите се държат неадекватно.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2016, 13:33:12 »

Проблема е от около 2 седмици. Смятал съм всичко, което може да се смята в тая игра и калка никога не ме е лъгал. До сега Grin  И не само калкулатора дава проблеми. Проблеми има и в реални битки, в които армиите се държат неадекватно.

Знам, че сте доста пунктуални към калка вашия съюз -  дай примери за калка да го мислим и да стане по-бързо оправянето

ПП. едва ли си смятала битки с по 80М армии в реално време като мен де  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2016, 18:39:03 »

Знам, че сте доста пунктуални към калка вашия съюз -  дай примери за калка да го мислим и да стане по-бързо оправянето

ПП. едва ли си смятала битки с по 80М армии в реално време като мен де  Grin
Карай по темата Стефо.Кога не се опитваш да се хвалиш си сносен събеседник.Тия смешни 80м армия при действаща подръжка са елементарни за смятане в сравнение с това/само палки са и са около 1/10 от цялата армия/Намери си класически калк и посмятай с армии над 100м да видиш за какво иде реч:       
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
miass
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2016, 17:03:28 »

За пазара - вчера видях обявена цена на дърво 0,01, която се появи за секунди и изчезна при цена в момента около 2.00
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2016, 23:25:23 »

Карай по темата Стефо.Кога не се опитваш да се хвалиш си сносен събеседник.Тия смешни 80м армия при действаща подръжка са елементарни за смятане в сравнение с това/само палки са и са около 1/10 от цялата армия/Намери си класически калк и посмятай с армии над 100м да видиш за какво иде реч:      
Ти пък си изключително некомпетентен на тема версия 6 - я ми покажи някой акаунт с такава армия въобще откакто е създадена версията. За 50 М армия ти требет по 2 таверни на ден, плюс Мрачна и Череп и да си отваряш много правилно сандъците на злато до 100, при население от 14М в империята. Пък за такава глупост с 80М армия в акаунт си смятай ти, ама не излизат сметки.

Чикиджийските ви озпълнения в 4-ката не ме вълнуват.
« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 23:31:25 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2016, 02:38:10 »

Ти пък си изключително некомпетентен на тема версия 6 - я ми покажи някой акаунт с такава армия въобще откакто е създадена версията. За 50 М армия ти требет по 2 таверни на ден, плюс Мрачна и Череп и да си отваряш много правилно сандъците на злато до 100, при население от 14М в империята. Пък за такава глупост с 80М армия в акаунт си смятай ти, ама не излизат сметки.

Чикиджийските ви озпълнения в 4-ката не ме вълнуват.
Няма да коментирам гнусния пост който изтри.Но и в този си позволяваш обидни квалификации.Отговорих на това ти питане ПП. едва ли си смятала битки с по 80М армии в реално време като мен де .Как съм правил милиарди армия е друг въпрос.На самохвалството ти бе даден отговор.И те уверявам че е в пъти по сложно да пресметнеш точно колко армия е нужна,за да имаш успешна и изобщо битка при такива цифри и при условия без подръжка.Битки при положение че не можеш да разграбиш реса не се отчитаха.Ако товароносимоста надхварли с 10% наличния рес се връщаш с минус злато.1000 стрели могат да се мултиплицират до съразмерно количество на твоята армия.Неточно пресметнати параментри могат да доведат до загуба не само на нето но и на доблест и военни.А ти умнико е трябвало да пресметнеш битка при която армиите се държат напълно адекватно.Имайки неудобството да не се събират в калка,орева форума на умряло и реши че си станал герой.И понеже тук нагледно показах че си си жалък,започна да разтягаш локуми как се прави армия в 6цата.Тия твои бакалски сметки си ги правеше и в старите версии.Знаем до къде те доведоха.В тази си точно същия лимон.Без парите на гърчето си налъм без каишка и точно на мен да се мъчиш да ми се коркаш е поредната ти глупост.                                            П.П  последно предупреждение за нецензорните ти изрази
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 02:41:44 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #14 -: Февруари 15, 2016, 08:08:36 »

Няма да коментирам гнусния пост който изтри.Но и в този си позволяваш обидни квалификации.Отговорих на това ти питане ПП. едва ли си смятала битки с по 80М армии в реално време като мен де .Как съм правил милиарди армия е друг въпрос.На самохвалството ти бе даден отговор.И те уверявам че е в пъти по сложно да пресметнеш точно колко армия е нужна,за да имаш успешна и изобщо битка при такива цифри и при условия без подръжка.Битки при положение че не можеш да разграбиш реса не се отчитаха.Ако товароносимоста надхварли с 10% наличния рес се връщаш с минус злато.1000 стрели могат да се мултиплицират до съразмерно количество на твоята армия.Неточно пресметнати параментри могат да доведат до загуба не само на нето но и на доблест и военни.А ти умнико е трябвало да пресметнеш битка при която армиите се държат напълно адекватно.Имайки неудобството да не се събират в калка,орева форума на умряло и реши че си станал герой.И понеже тук нагледно показах че си си жалък,започна да разтягаш локуми как се прави армия в 6цата.Тия твои бакалски сметки си ги правеше и в старите версии.Знаем до къде те доведоха.В тази си точно същия лимон.Без парите на гърчето си налъм без каишка и точно на мен да се мъчиш да ми се коркаш е поредната ти глупост.                                            П.П  последно предупреждение за нецензорните ти изрази
Иначе какво? Ще ме псуваш на лично, пък тук ше се правиш на праведник ли? Или и ти ще бягаш под полата на Ванчето?

Военнияит модел на 6-цата в сегашният си вид с World boss позволява армии, които са в пъти по-големи от първоначално предвидените, но и той има ограничение, когато играеш по правилата и с поддръжка.

ПП. 80М армия - за сега до тук сме докарали версията с поддръжка -40М на 40М битки. Следващата ера може да са малко по-големи защото Мрачната ще е от началото до края и играчите може да ползват таверна, което ние не направихме. но дори и при над 10М армия от вид сме смятали битката да е на кантар при мобване на 30-50к от вид - за да има шанс другата страна и да приема битките, а не да се разхождаме за лудо.  Точно за това ми е интересно какво е видяла Оли-то, а на никой не му е интересно какви протоии забъркване в 4-ката.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!