Imperia Online България  
Април 25, 2024, 13:23:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Уговорена битка  (Прочетена 1278 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« -: Декември 17, 2015, 10:12:18 »

Искам това правило да се махне. Ето колко е нелепо  http://prntscr.com/9f5waf . Един мой съюзник в един международен свят се бие с един някакъв и онзи му написал " I stopped playing, and I want you to attack me.Now has passed, even friend " . Моят съюзник дори не говори английски и се наложи аз да му го преведа  . Те двамата си се млатят цяла ера и сега какво излиза ? Моят съюзник не може да го атакува ,защото може да го баннат заедно с другия на който не му се играе . И защо ?  Какво излиза сега ? Аз ще видя 1 каса с 10м ресурс и ще го нападна и след атаката той ще ми пише " нападни ме " и следващия път като остави ресурс ще се води уговорена битка и аз не мога да го нападна ,защото видиш ли  ще го отнеса .
Истинските уговорени битки не се уговарят чрез съобщения в империята ,че да се докладва и да се види . Моля ви махнете това правило ,защото така ако всеки ми прави тоя номер аз няма да нападам никого .

Какво трябва да направи моя съюзник ,за да го нападне ? Имаите предвид ,че не говори английски и това беше единственото съобщение изобщо пратено и няма как да се уговрят ОБАЧЕ ако онзи се оплаче или някой друг на админи от други националности ,защото е международен свят и те го баннат то аджаба как да им докаже ,че не е уговорена битка ?
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #1 -: Декември 17, 2015, 10:20:15 »

fiher, каса няма как да ти пише. Тя е изоставена империя! Предполагам че ако поканения да напада не отговори нищо, не би трябвало да се тълкува като уредена битка!
Да почакаме екипа да даде показания по случая. Grin
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 10:25:35 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
omg!
Гост
« Отговор #2 -: Декември 17, 2015, 11:22:14 »

Искам това правило да се махне. Ето колко е нелепо  http://prntscr.com/9f5waf . Един мой съюзник в един международен свят се бие с един някакъв и онзи му написал " I stopped playing, and I want you to attack me.Now has passed, even friend " . Моят съюзник дори не говори английски и се наложи аз да му го преведа  . Те двамата си се млатят цяла ера и сега какво излиза ? Моят съюзник не може да го атакува ,защото може да го баннат заедно с другия на който не му се играе . И защо ?  Какво излиза сега ? Аз ще видя 1 каса с 10м ресурс и ще го нападна и след атаката той ще ми пише " нападни ме " и следващия път като остави ресурс ще се води уговорена битка и аз не мога да го нападна ,защото видиш ли  ще го отнеса .
Истинските уговорени битки не се уговарят чрез съобщения в империята ,че да се докладва и да се види . Моля ви махнете това правило ,защото така ако всеки ми прави тоя номер аз няма да нападам никого .

Какво трябва да направи моя съюзник ,за да го нападне ? Имаите предвид ,че не говори английски и това беше единственото съобщение изобщо пратено и няма как да се уговрят ОБАЧЕ ако онзи се оплаче или някой друг на админи от други националности ,защото е международен свят и те го баннат то аджаба как да им докаже ,че не е уговорена битка ?
Не би трябвало да се счита за уговорена битка. Под "уговорена" аз разбирам да си направил 2 акаунта, а от фалшивия да се пълниш, но от един и същ айпи адрес.


Ако всеки ти пише преди атака "атакувай ме" пак ли ще върнеш ?   *xxx* *hahaha*
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 11:24:08 от omg! » Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #3 -: Декември 17, 2015, 11:43:30 »

Не би трябвало да се счита за уговорена битка. Под "уговорена" аз разбирам да си направил 2 акаунта, а от фалшивия да се пълниш, но от един и същ айпи адрес.


Ако всеки ти пише преди атака "атакувай ме" пак ли ще върнеш ?   *xxx* *hahaha*

Всъщност точенето на акаунти касички беше доста практикувано  -  акаунти по на 51 точки, които само един човек знае кога светват като неактивни , но пък пълни с ресурс.

И от едно ИП няма как да проведеш битката.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #4 -: Декември 17, 2015, 12:18:08 »

Цитат
Ако всеки ти пише преди атака "атакувай ме" пак ли ще върнеш ?

Хмм, работата е тънка и има много ако. Зависи кой как го тълкува! Но важно е екипа как ще го изтълкува.

Ако ми напише само - атакувай ме, ще си го атакувам щото това само по себе си не е нищо. Тоест предизвиква ме да се сбием. Но ако ми напише - атакувай ме  и ела ми прибери ресурса и впоследствие това съобщение стигне до екипа след като битката е факт, тогава незнам...
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #5 -: Декември 17, 2015, 15:34:23 »

Едно съобщение не би могло да бъде причина за класифициране на дадена битка като нагласена. Може да бъде взето предвид при дадена проверка, може да наклони везните в някаква степен, но само по себе си не е доказателство за нарушение.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #6 -: Декември 17, 2015, 23:21:34 »

Едно съобщение не би могло да бъде причина за класифициране на дадена битка като нагласена. Може да бъде взето предвид при дадена проверка, може да наклони везните в някаква степен, но само по себе си не е доказателство за нарушение.

Ако ми е казал - ела, атакувай ме и ми заграби ресурса защото спирам играта и аз отида, проведа битка и му заграбя ресурса и се възползвам от него, а после, понеже той спира и не му дреме за акаунта, ме докладва! Това като уредена битка ли ще се зачете? Щото докладваното съобщение пристига при вас в автентичен вид и ако думите , които откровенно водят към уредена битка не са доказателство, то тогава вие бая сте занижили критериите си. Едно време на Крум му требваше точно това - самопризнания, за да те банне за три дни и да те разграбят "приятелите", връщайки те в "първи клас"!
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 23:24:11 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #7 -: Декември 17, 2015, 23:42:37 »

Случая ,който визирах преди беше следния - Играч Х от съюз Х1 води война със съюз У1 .Играч Х пише на играч У от съюз У1 и казва " няма да играя ела ме нападни"  . Има си ресурс има си войска и играч У идва . Съюзниците на играч Х се оплакват и "незнайно как" репортват снимка на съобщението . И какво следва ? И двата акаунта са затворени . Проблема беше ,че атакуващия беше топ играч на другия съюз. Много комична ситуация ,но очевидно беше възможна .
Тук въпроса е такъв ,че в международен свят има много админи от различни държави и клонове на империя онлайн . Проблемчето е че вие тук можете да не го тълкувате по даден начин ,но някой си някъде си може да го тълкува иначе . Другото е ,че ако единия играч е от Полша (примерно) и е писал на анлийски  ( както в сегащния случай ,който визирам" и моя съюзник бъде баннат при евентуална атака от полския админ как аджаба се предполага моя съюзник да тръгне да се обеснява на полски админ без английски ? И как да разбере кой го е баннал и към кой да се обърне ?
Другото е ,че ме интересуват точните правила за това какво се счита за " уговорена битка " ,защото иначе и аз мога да пиша на всеки да ме нападне .

П.П. - Под "каса" визирам активни играчи ,които биват нападани редовно с цел ресурс .
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #8 -: Декември 18, 2015, 00:20:34 »

Случая ,който визирах преди беше следния - Играч Х от съюз Х1 води война със съюз У1 .Играч Х пише на играч У от съюз У1 и казва " няма да играя ела ме нападни"  . Има си ресурс има си войска и играч У идва . Съюзниците на играч Х се оплакват и "незнайно как" репортват снимка на съобщението . И какво следва ? И двата акаунта са затворени . Проблема беше ,че атакуващия беше топ играч на другия съюз. Много комична ситуация ,но очевидно беше възможна .
Тук въпроса е такъв ,че в международен свят има много админи от различни държави и клонове на империя онлайн . Проблемчето е че вие тук можете да не го тълкувате по даден начин ,но някой си някъде си може да го тълкува иначе . Другото е ,че ако единия играч е от Полша (примерно) и е писал на анлийски  ( както в сегащния случай ,който визирам" и моя съюзник бъде баннат при евентуална атака от полския админ как аджаба се предполага моя съюзник да тръгне да се обеснява на полски админ без английски ? И как да разбере кой го е баннал и към кой да се обърне ?
Другото е ,че ме интересуват точните правила за това какво се счита за " уговорена битка " ,защото иначе и аз мога да пиша на всеки да ме нападне .

П.П. - Под "каса" визирам активни играчи ,които биват нападани редовно с цел ресурс .
Бан се налага само от администрацията в България, чужденците сa Global Moderators и имат права само във форума
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #9 -: Декември 18, 2015, 00:45:00 »

Бан се налага само от администрацията в България, чужденците сa Global Moderators и имат права само във форума
Мерси ,това не го знаех.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!