Imperia Online България  
Април 25, 2024, 16:13:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отново становете  (Прочетена 4199 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« -: Май 11, 2015, 01:42:38 »

Разположение
Варварските станове са разположени върху глобалната карта на случаен принцип върху неутрален терен, обикновено в близост до Специален ресурс. С изключение на 1 стан на Местно племе във всяка Ексклузивна зона, останалите племена не могат да се разполагат в Ексклузивните зони на играчи. Населването се извършва на определено време в зависимост от скоростта на света. Броят на Варварските станове по цялата глобална карта не надвишава 2000. Тяхното генериране започва на 3.5 ден след началото на света. Всеки квадрант (един квадрат обхваща 100х100 точки) има пет такива поселения. Когато едно или повече владения бъдат победени и изчезнат от картата, системата генерира нови, за да станат отново пет. Те отново са разположени произволно по картата, като не е задължително новите владения да заемат мястото на вече разрушените.

Това е вашето условие, записано в как да играем. Тоест във всеки така наречен квадрат от 100X100 разстояние трябва да има по 5 стана и когато аз ударя два и останат 3 то може би не на секундата но с времето тези два се материализират отново. До тук добре.

Да разгледаме тази снимка на разположението на абсолютно всички станове към 01.42 ч днес.



Както ясно и отчетливо се вижда становете не са на произволен принцип а са групирани по протежение на две прави образуващи X образ. Да де, ама къде са становете на изток и запад и на север и юг, тоест, между ъглите сключени от тези две прави???Виждаме че там няма генерирани станове. Да допуснем тогава че в тези посоки играчите са по активни и като са изтрепали становете се е получила тази фигура, която между впрочем стой всеки божи ден Grin. След 15 минути снимам пак за да видим дали тази фигура е разчупена или не.
А в момента влизам в бг 17 да видя дали и там е така.
Мдаа, същата работа и отново същата фигура, тоест не във всеки квадрат има станове, в повечето липсват и отнови са групирани по осите на X-са. Ето:


 
Но да се върнем в свят 251 и да видим след петнадесетина минути има ли промяна:




Промяна няма!!!
Уважаем екип, големи празнини без станове се получават. Излиза някак си че или дефиницията ви в "как да играем" е невярна или генераторатора за станове е сдал багажа.
« Последна редакция: Май 11, 2015, 02:09:51 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
TheLady
Trusted Member
*

Karma: +104/-130
Неактивен Неактивен

Публикации: 153


...силните владеят хаоса...


Профил
« Отговор #1 -: Май 11, 2015, 16:10:55 »

Определено прави впечатление като се регистрирам в нов свят и се падна към някой ъгъл, че има много станове. Има и играчи не малко и въпреки това, станове остават по картата. Не свършват за минута две както в други части на картата и в други светове.
Активен

Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #2 -: Май 13, 2015, 10:24:15 »

Ще попитам.  Wink
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #3 -: Май 24, 2015, 11:15:44 »

Ще попитам.  Wink

Попита ли?
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #4 -: Май 26, 2015, 17:53:25 »

Попитахте ли г-жо Ваня?
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #5 -: Май 26, 2015, 17:58:30 »

Постоянство и упоритост  Wink

Много уважавам тези качества.Респект  *ok*
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #6 -: Май 28, 2015, 11:31:23 »

Попитахте ли г-жо Ваня?

Попитах, г-н Галахад. Простете ми забавянето, но отсъствах около седмица. Ето и отговорът, който получих и предавам на Вас:

Описанието от Как да играем "във всеки квадрант има по 5 варварски поселения" все още е валидно и се прилага. Варварските станове се генерират и по ъглите, където изглежда, че не се генерират, но начинът на представяне на мини картата изкривява картинката и се получават подобни фигури във всички светове, при показване на всички варварски станове.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Май 28, 2015, 12:13:16 »

Попитах, г-н Галахад. Простете ми забавянето, но отсъствах около седмица. Ето и отговорът, който получих и предавам на Вас:

Описанието от Как да играем "във всеки квадрант има по 5 варварски поселения" все още е валидно и се прилага. Варварските станове се генерират и по ъглите, където изглежда, че не се генерират, но начинът на представяне на мини картата изкривява картинката и се получават подобни фигури във всички светове, при показване на всички варварски станове.
Кажете на програмиста да се придържа към Евклидовата геометрия и без това вече ме боли врата да гледам картата под прав ъгъл щот е завъртяна... или да ни даде радиуса на изкривяване на равнината, оттам ще се оправим и сами  Grin Grin

Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #8 -: Май 28, 2015, 20:34:42 »

Незнам, може. Обаче както и да е изкривена картата, както и да са осукани становете, виждам огромни пространства без тях по картата. Но понеже уважавам диалога дори няма и да си помисля да изразя гласно че отново се опитвате да ни хвърляте пепел в очите. Аз съм рибар и знам че когато не хвана, за да се отдумам пред комшиите, нося от сто кладенци вода. Крива ми е въдицата, осукана ми е кордата, рибата е преяла но аз никога нямам вина че не улавям. Grin
« Последна редакция: Май 28, 2015, 20:41:29 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #9 -: Май 28, 2015, 20:52:53 »

Кажете на програмиста да се придържа към Евклидовата геометрия и без това вече ме боли врата да гледам картата под прав ъгъл щот е завъртяна... или да ни даде радиуса на изкривяване на равнината, оттам ще се оправим и сами  Grin Grin



Радиуса на изкривяване се явява допирателна на вихровия циклон с високо налягане който от своя страна изкривява времето и особено пространството, така че нищо не е такова, каквото го виждаш и както и да гледаш картата, нищо няма да видиш защото циклонът носи пепел и дим от димки, които те заслепяват.Тоест в ИО пространствено времевия континиум не е това, което е, а е нещо друго и вообще по дяволите, Анщайн пасти да яде. Да сте живи и здрави, явно сте открили четвъртото измерение.
Спирам че се нервирах яко.
« Последна редакция: Май 28, 2015, 21:00:01 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #10 -: Май 29, 2015, 10:52:29 »

Здравейте . Поканен да коментирам това тук се сетих за друг парадокс на картата . Лично на мен ми се е случвало следният казус : Отварям съюз с който сме във война . Харесвам си някой който мога да бия и да ми е най-близо на картата . И примерно го виждам в Югозападна посока на 200 ИМ . Пускам аз атаката и ..... Моите сладури хващат Югоизточна ( да не кажа че някой път хващат и Североизточна Smiley ) . Така че аз със сигурност си мисля че програмистите се нуждаят от сериозно повишаване на нивото си на " Картография " .  Grin Grin Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #11 -: Май 29, 2015, 11:36:56 »

Попитах, г-н Галахад. Простете ми забавянето, но отсъствах около седмица. Ето и отговорът, който получих и предавам на Вас:

Описанието от Как да играем "във всеки квадрант има по 5 варварски поселения" все още е валидно и се прилага. Варварските станове се генерират и по ъглите, където изглежда, че не се генерират, но начинът на представяне на мини картата изкривява картинката и се получават подобни фигури във всички светове, при показване на всички варварски станове.


Всякак го четох.И по диагонал и наопаки....и пак не мога да намеря смисъл.Те се генерират нищо че изглежда че не се генерират.....Може би по някога е по добре просто да не питаме защото при подобен отговор трудно се сдържа човек...
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #12 -: Май 29, 2015, 12:24:29 »

От три часа в обхват до 100 няма нито един стан, а в обхват до 200 от час и половина отново нито един. Това съм го докладвал многократно. От където и да го погледне човек условието залегнало в "как да играем" не съответства на реалноста, меко казано.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
creative6
Редник
*

Karma: +21/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #13 -: Май 29, 2015, 12:50:39 »

Една нощ си бях направил телефона през 8 минути да ме подсеща да поглеждам за станове, цяла нощ се появиха 3-4 стана под 300ИМ от централен. При минимално време за атака от 10 минути няма как да не ги видя, нали... През цялото време пътувах на по 400-600ИМ за станове...

Има и друг момент, по този Х се натрупват станове ниво 1 (най-много) и други слаби, които никой не иска. Има ограничение, обаче, за максимален брой станове на картата и те ограничават появата на нови такива. Миналата ера в CREATORS в продължение на 4-5 дена избивахме станове 1ци с много атаки по 100 коня... Бутали сме сигурно по 150 стана на ден... Няколко дена беше по-добре, след това тоя Х се напълни със станове 6,7,8,9 и вече не беше финансово изгодно Grin нито да пращаш много атаки, нито да разкарваш много армия за толкова слаб стан  Sad

Едит: Предложението? Ако според развитието на ерата трябва да се появяват станове 10 и нагоре, а има 300 стана ниво 6, да се трият? Да се следи колко стана има на картата от всяко ниво и колко се разрушават за период от 24 часа? (например, ако има 200 стана ниво 7, а на ден се разрушават 10, останалите станове да имат примерно 90% шанс на смяната на класацията в 6 да вдинат ниво 8, 80% шанс да вдигнат ниво 9 и т.н.)
« Последна редакция: Май 29, 2015, 13:16:08 от creative6 » Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #14 -: Май 29, 2015, 13:40:12 »

По предложението ти - мисля че никога няма да се осъществи. Те и сега може би им е гадно че много играчи не пукат диаманти а се издържат и развиват от станове.

Погледни Х образа и ми кажи според теб като прочетеш обяснението дадено от господин х на Ваня, като как трябва да е изкривена или огъната тази карта за да видиш тази фигура.  Grin

Не ме е яд че ни шашавят, яд ме е че ни мислят за шашави.

На 200 разтояние от мен вече часове не се е генерирал нито един стан а съм в центъра на картата. За какво говорим!!!
Аз на очите си ли да вярвам или...
« Последна редакция: Май 29, 2015, 13:43:54 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!