Imperia Online България  
Март 29, 2024, 08:00:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За скоростния коефициент на единиците.  (Прочетена 986 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
akattony
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« -: Март 02, 2015, 02:31:53 »

Здравейте имам въпрос относно проучването Картография,в момента ми е 5+1 нивото (5 от моя университет и 1 от съюза) гледах и в частта на как да играем,но не успях да открия с колко ми вдига скоростния коефициент на единиците,примерно ако тарана се вдижи с 40 им/ч то на 6то ниво картография с колко се движи или пък всяко ниво с колко ми увеличава скоростния коефициент? Или там каквато е формулата,мерси предварително Smiley
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #1 -: Март 02, 2015, 09:53:03 »

Здравейте имам въпрос относно проучването Картография,в момента ми е 5+1 нивото (5 от моя университет и 1 от съюза) гледах и в частта на как да играем,но не успях да открия с колко ми вдига скоростния коефициент на единиците,примерно ако тарана се вдижи с 40 им/ч то на 6то ниво картография с колко се движи или пък всяко ниво с колко ми увеличава скоростния коефициент? Или там каквато е формулата,мерси предварително Smiley
Това е от Как да играем, частта Военен модел
Времето за пътуване по глобалната карта се пресмята по следната формула: ((distance/speed) / (1 + ((Cartography level + Alliance Cartography level) / 10))) x 60 = времето от точка А до точка Б в минути за бавен свят х1 (за свят х2 полученото се дели 2, за х4 - /4, за х10 - /10), където speed е скоростта на най-бавната изпратена единица
« Последна редакция: Март 02, 2015, 09:55:41 от elena » Активен
akattony
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #2 -: Март 02, 2015, 20:39:08 »

Не успях да го схвана,може би си бъркам някъде сметките ако примерно играча,който искам да нападна е на 144 им разстояние от мен ако изпратя армия с тарани (40 им/ч) и 7мо ниво (сбор от формулата) на картографията за колко време ще стигне,може ли малко по-опростено като за хора с проблемна математика Grin
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #3 -: Март 02, 2015, 21:17:21 »

Не успях да го схвана,може би си бъркам някъде сметките ако примерно играча,който искам да нападна е на 144 им разстояние от мен ако изпратя армия с тарани (40 им/ч) и 7мо ниво (сбор от формулата) на картографията за колко време ще стигне,може ли малко по-опростено като за хора с проблемна математика Grin
distance/speed)   144 / 40 = 3,6
(1 + ((Cartography level + Alliance Cartography level) / 10)   1 + (7/10) = 1,7
3,6 / 1,7 = 2,12
2,12 х 60 = 127 минути за свят със скорост 1 ( такъв във версия 6 няма)
около 64 мин за свят със скорост х2 и т.н.

не виждам защо Ви трябва да правите тези сметки, когато симулаторът Ви дава  тези данни наготово, освен това може да имате велик човек с умение водач, който може да сложите начело на атаката. Може съюзът ви да притежава чудо което също увеличава скоростта
Активен
bujko
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #4 -: Март 07, 2015, 17:54:47 »

Като гледам формулата по-простичко излиза, че всяко ниво картография намалява времето (или увеличава скоростта ) с една десета. И при ниво 10 (общо) времето става точно наполовина. Естествено другите фактори като "Водач" и др. си влияят отделно и минималното време (5 мин. за свят х2) си остава.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 18:14:08 от bujko » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!