Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:46:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво стана, та не вечеряхме ?  (Прочетена 178754 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #810 -: Декември 26, 2014, 20:10:42 »

Никой няма силен стан в защитената зона :Д
и какво от това, ако ти е до ексклузивната зона пак не дава
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #811 -: Декември 27, 2014, 18:56:48 »

шанс? Да не си Далай Лама, че е наложително да те види човек к'во праиш в ИО?

братле честно много ме радваш .... Ника ти е 100% - направо си се изгубил в темата . Радвай се че ти обърнах внимание сега  wassup wassup wassup
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #812 -: Декември 27, 2014, 18:59:27 »

Няма как да стане във форума да ни плюеш, докато в играта си в един съюз с нас, не знам как си го мислил.
Ако искаше да промениш мнението ни към по-добро, би следвало да първо да спреш да го разваляш.  Smiley

Нелка Аз има защо да съм толкова краен към вас . Но не ми се обсъждат повече тези теми тук . Просто няма смисъл  *rose*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #813 -: Декември 27, 2014, 20:26:41 »

братле честно много ме радваш .... Ника ти е 100% - направо си се изгубил в темата . Радвай се че ти обърнах внимание сега  wassup wassup wassup
чувствата са взаймни  Grin Grin Grin

http://vbox7.com/play:c9f9508a
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #814 -: Декември 27, 2014, 22:56:31 »

Какво да вечерям, бре ? Прибрах се от Полша и съм гладен, та ще ви помоля по -бързо с рецептите  Grin  :Smiley
Активен

neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #815 -: Декември 27, 2014, 23:55:32 »

Какво да вечерям, бре ? Прибрах се от Полша и съм гладен, та ще ви помоля по -бързо с рецептите  Grin  :Smiley


Лазаня с пиле и домати


Продукти:
300 г кори за лазаня
1 кг пилешко месо
800 г домати
1 морков
1 глава лук
1 глава чесън
1 ч.л. риган
1 ч.л. черен пипер
сол
1/2 л. прясно мляко
4 с.л. брашно
4 с.л. масло
100 г кашкавал
1 стрък босилек

Рецепта:

Лукът (1 глава) и морковът (1 бр) се нарязват на малки кубчета и се запържват в малко олио, заедно със счукания чесън (1 глава). Щом омекнат, се добавя пилешкото месо (1 кг), нарязано на малки късове. Най-добре е да се използва месо от бут, като кожата е отстранена. Разбърква се, докато месото се позлати от всички страни. След това се добавят доматите от консерва, заедно със сока им (800 г). Сосът се подправя със сол, черен пипер (1 ч.л.) и риган (1 ч.л.) и се оставя да къкри на тих огън около 20 минути или докато почти цялата течност не се изпари.
След това корите за лазаня се подреждат на дъното на правоъгълна тава и щом покрият дъното, се заливат с пилешката плънка. Следва още един ред кори и отново плънка. Това се повтаря до изчерпване на количествата, като е важно да се завърши с кори за лазаня. Лазанята се залива със сос Бешамел, като той се приготвя по следния начин - в дълбок тиган се запържва брашното (4 с.л.) в разтопеното масло (4 с.л.) за минута. След това на тънка струйка и при непрекъснато бъркане се добавя прясното мляко (1/2 л.). Сосът къкри на тих огън, докато се сгъсти. Овкусява се със сол. С него се залива лазанята и се поставя във фурна с температура 180 градуса. Пече се около 40 минути или докато при пробождане с вилица или клечка се установи, че корите за лазаня за омекнали напълно.
Малко преди лазанята да е напълно готова, се поръсва обилно с настърган кашкавал (100 г) и се връща обратно във фурната, за да се разтопи и позлати кашкавалът.
Лазанята се поднася гореща, нарязана на квадратни порции, като по желание се декорира с връхчета пресен и ароматен босилек и четвъртинки чери домати.
Активен
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #816 -: Декември 28, 2014, 01:31:26 »

И Юрий да каже нещо за атмосфера и да го ядеме Grin
Активен
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #817 -: Декември 28, 2014, 01:42:01 »


Лазаня с пиле и домати


Продукти:
300 г кори за лазаня
1 кг пилешко месо
800 г домати
1 морков
1 глава лук
1 глава чесън
1 ч.л. риган
1 ч.л. черен пипер
сол
1/2 л. прясно мляко
4 с.л. брашно
4 с.л. масло
100 г кашкавал
1 стрък босилек

Рецепта:

Лукът (1 глава) и морковът (1 бр) се нарязват на малки кубчета и се запържват в малко олио, заедно със счукания чесън (1 глава). Щом омекнат, се добавя пилешкото месо (1 кг), нарязано на малки късове. Най-добре е да се използва месо от бут, като кожата е отстранена. Разбърква се, докато месото се позлати от всички страни. След това се добавят доматите от консерва, заедно със сока им (800 г). Сосът се подправя със сол, черен пипер (1 ч.л.) и риган (1 ч.л.) и се оставя да къкри на тих огън около 20 минути или докато почти цялата течност не се изпари.
След това корите за лазаня се подреждат на дъното на правоъгълна тава и щом покрият дъното, се заливат с пилешката плънка. Следва още един ред кори и отново плънка. Това се повтаря до изчерпване на количествата, като е важно да се завърши с кори за лазаня. Лазанята се залива със сос Бешамел, като той се приготвя по следния начин - в дълбок тиган се запържва брашното (4 с.л.) в разтопеното масло (4 с.л.) за минута. След това на тънка струйка и при непрекъснато бъркане се добавя прясното мляко (1/2 л.). Сосът къкри на тих огън, докато се сгъсти. Овкусява се със сол. С него се залива лазанята и се поставя във фурна с температура 180 градуса. Пече се около 40 минути или докато при пробождане с вилица или клечка се установи, че корите за лазаня за омекнали напълно.
Малко преди лазанята да е напълно готова, се поръсва обилно с настърган кашкавал (100 г) и се връща обратно във фурната, за да се разтопи и позлати кашкавалът.
Лазанята се поднася гореща, нарязана на квадратни порции, като по желание се декорира с връхчета пресен и ароматен босилек и четвъртинки чери домати.
Квартала ти го знам давай точния адрес и ме чакай с една голяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяма лазаня  *PARTY* *PARTY* *PARTY* *PINKGLASSES*
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #818 -: Декември 28, 2014, 11:37:35 »

Квартала ти го знам давай точния адрес и ме чакай с една голяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяма лазаня  *PARTY* *PARTY* *PARTY* *PINKGLASSES*

Е, е, е ..  Undecided И аз съм гладен, как можа да напишеш тези егоистични думи  Sad Grin
Активен

kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #819 -: Декември 28, 2014, 11:45:03 »

Е, е, е ..  Undecided И аз съм гладен, как можа да напишеш тези егоистични думи  Sad Grin
Ти с този заек.... яж моркови  Grin Grin Grin аз искам нещо сочно  Tongue
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #820 -: Декември 28, 2014, 11:47:38 »

Ти с този заек.... яж моркови  Grin Grin Grin аз искам нещо сочно  Tongue

Било модерно с уискито да се ядат моркови, които са поляти с лимонов сок, та за това го правя  Grin Grin
Активен

kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #821 -: Декември 28, 2014, 11:52:25 »

Било модерно с уискито да се ядат моркови, които са поляти с лимонов сок, та за това го правя  Grin Grin
Няма проблем аз ще съм демоде  Grin Grin
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #822 -: Декември 28, 2014, 11:55:51 »

Няма проблем аз ще съм демоде  Grin Grin

Лятото като отворим хотела, ще те видя какво демоде си  Grin Стягай се и събирай тренинг  Grin
Активен

kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #823 -: Декември 28, 2014, 12:16:24 »

Лятото като отворим хотела, ще те видя какво демоде си  Grin Стягай се и събирай тренинг  Grin
Спок аз май ще съм си пак там тай че гледай да не забравиш може и нелито да вземем да й дадеш целувките на живо  Grin Grin Grin
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #824 -: Декември 28, 2014, 12:23:55 »

Спок аз май ще съм си пак там тай че гледай да не забравиш може и нелито да вземем да й дадеш целувките на живо  Grin Grin Grin

Еееее, недей да издаваш пред всички за нашата голяма любов  Grin Grin
Жена ми ще ме убие, така че съм пас...  Sad  Grin Grin
Активен

Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!