Imperia Online България  
Април 16, 2024, 19:04:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В мен ли е вината?  (Прочетена 1588 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
madneron23
Лейтенант
***

Karma: +64/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 213


Профил
« -: Август 17, 2014, 15:37:10 »

В Империята съм от самото начало, но във версия 6 съм новобранец. Така и не мога да схвана механизма на битките. Историята е следната:Атакувам крепост в, която има само мечове. На полето няма нищо. Полевата битка минава нормално. При крепостната обсада обаче....до рунд 11 нямам почти никакви загуби, в рунд 12 кой знае как почти цялата ми армия е унищожена и тъй като вече реално няма с какво да атакувам независимо. че имам морал в рунд 17 битката приключва. Както вече писах противникът ми няма друга армия освен леки мечове в крепостта, които обаче би трябвало да дадат ефект чак при битка с гарнизона....поне аз така мисля. На симулатора независимо, че задаах много високи форт и проучвания на противника винаги ми даваше абсолютна победа.
 Та въпросът ми е аз ли има още какво да уча в тази версия или в битката нещо е объркано??
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #1 -: Август 17, 2014, 17:48:32 »

Здравейте,

Явно армията ви се е разбягала, поради нисък морал в битката. Явно в симулирането не сте задали нещо, което противникът е имал в повече и сте се разбили.
-Завишавайте проучванията, добавяйте премиум екстри, ако смятате, че противникът има, добавяйте + нива на фортификацията, добавяйте генерал в защита, търговски постове, бонуси от чудеса, ако има играчът и смятайте. Гледайте изходния морал да е над 50, за да е сигурна битката от симулацията.

http://www102.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=military&lang=bg&speed=2#military_56
Това е маханиката на битката -прочетете я, за да структурирате правилно армията и да имате по -голям шанс Smiley
Активен

madneron23
Лейтенант
***

Karma: +64/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 213


Профил
« Отговор #2 -: Август 17, 2014, 18:28:27 »

Здравейте,

Явно армията ви се е разбягала, поради нисък морал в битката. Явно в симулирането не сте задали нещо, което противникът е имал в повече и сте се разбили.
-Завишавайте проучванията, добавяйте премиум екстри, ако смятате, че противникът има, добавяйте + нива на фортификацията, добавяйте генерал в защита, търговски постове, бонуси от чудеса, ако има играчът и смятайте. Гледайте изходния морал да е над 50, за да е сигурна битката от симулация
Не е така - самата битка като цяло завършва на морал 48, а в момента, в който казвате, че армията се е разбягала моралът е 86....аз лично не смятам , че е нисък!! А в симулатора без чудесата съм добавил всичко - включително и форт за осмица Shocked
 [battleRep=241072]madneron срещу slaider87[/battleRep] - надявам се поне админите да могат да го отворят.
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #3 -: Август 17, 2014, 18:44:59 »

Добре, щом смятате, че не е така -нека те утре да ви отговорят Smiley
Активен

Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #4 -: Август 18, 2014, 11:27:27 »

Не е така - самата битка като цяло завършва на морал 48, а в момента, в който казвате, че армията се е разбягала моралът е 86....аз лично не смятам , че е нисък!! А в симулатора без чудесата съм добавил всичко - включително и форт за осмица Shocked
 [battleRep=241072]madneron срещу slaider87[/battleRep] - надявам се поне админите да могат да го отворят.

Моля само да добавите дата и час на битката, линкът не се отваря тук, а само в играта.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
madneron23
Лейтенант
***

Karma: +64/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 213


Профил
« Отговор #5 -: Август 19, 2014, 09:33:24 »

Моля само да добавите дата и час на битката, линкът не се отваря тук, а само в играта.

Вие атакувахте slaider87 (BreaKerS) в Провинция 1 17.08.2014 04:49
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #6 -: Август 19, 2014, 12:04:27 »

В 11ти рунд бяга първа линия на армията на 38 морал. Успявате да съборите крепостта и без тях, но след това сте разбит от армията в гарнизона. Като цяло сте пратили слаба армия с малко обсадни срещу такова високо ниво крепост, затова се е проточила обсадата и е паднал моралът.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
madneron23
Лейтенант
***

Karma: +64/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 213


Профил
« Отговор #7 -: Август 19, 2014, 23:58:04 »

В 11ти рунд бяга първа линия на армията на 38 морал. Успявате да съборите крепостта и без тях, но след това сте разбит от армията в гарнизона. Като цяло сте пратили слаба армия с малко обсадни срещу такова високо ниво крепост, затова се е проточила обсадата и е паднал моралът.
Предполагам е вярно всичко, каквото казвате, но защо при моята разбивка по рундове не виждам подобни неща. Битката като цяло завършва на морал 48,а това:
  Морал на армията:    78    4    74
Морал на армията:    86    0    86  е морала на армията ми в рундове 11 и 12, когато се разбягва и казвате, че е бил 38.....явно механизма  на битките във версия 6 е по-специален и трябва да се съобразя с него.
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #8 -: Август 20, 2014, 10:06:59 »

Просто има проблем с визуализацията на морала в доклада. Работим по подобряването й.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!