Imperia Online България  
Март 28, 2024, 11:20:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как е възможно?  (Прочетена 3327 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« -: Юли 31, 2013, 09:51:02 »

От няколко дни си цъкам безплатния сандък от храма при извадени селяни. Как е възможно да дава каквато и да било награда? В речника пише: "Религиозното убежище на населението. Храмът е символ на вярата, поради което нивата му генерират +2 Щастие на ден. Това е мястото, което можете да посещавате всеки ден и да се срещате с волята на боговете спрямо Империята Ви, получавайки или не подарък под формата на Щастие, съкращаване на времето за проучване, злато,ресурс и армия, чието количество е равно на от ½ - 32-часовия добив на Империята без златото. Играч може да отваря по 1 безплатен подарък на ден, но ако вече е взел безплатен дар от Храма поне 3 пъти, има възможност да отвори втори подарък за деня срещу 4 диаманта. Ако вече е взел подарък за 4 диаманта поне 3 пъти, има възможност да отвори трети подарък срещу 15 диаманта. Ако вече е взел подарък за 15 диаманта поне 3 пъти, има възможност да отвори четвърти подарък срещу 25 диаманта. Ако вече е взел подарък за 25 диаманта поне 3 пъти, има възможност да отвори пети подарък срещу 49 диаманта. Ако вече е взел подарък за 49 диаманта поне 3 пъти, има възможност да отвори шести подарък срещу 99 диаманта."

При буквално тълкуване оцветеното в червено по-горе означава, че при извадени селяни (няма реално доход в империята) храма не трябва да дава награди. В случая обаче не е така - има награди. По-надолу прилагам снимки със ситуацията, а и там може да се види как при извадени селяни няма 10 часов доход...Това най-вероятно е поредния бъг, защото друго разумно обяснение няма.

Ако е възможно някой от босовете да дойде и КОМПЕТЕНТНО да разясни ситуацията. Защо е така? Нормално ли е това да се случва? Грешка в описанието ли има или е поредния намерен бъг?
Как е възможно да има доход, когато няма селяни, които да разботят за него? По аналогия, това е същото като да се получава заплата без да ходите на работа, но в Империа Онлайн всичко е възможно...




да изясня какво се вижда на снимките:
- извадени селяни
- 0 доход на 10 часовия
- наградите от храма раздавани в поредни дни само от безплатния сандък
- от 4 диаманта възможните награди при извадени селяни

*награди=подарък
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 09:59:57 от The_God » Активен

Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Юли 31, 2013, 11:25:21 »

Подаръците в храма не зависят от наетите в момента работници. "е равно на от ½ - 32-часовия добив" - това се отнася до евентуалния размер на подаръка.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #2 -: Юли 31, 2013, 12:45:40 »

Подаръците в храма не зависят от наетите в момента работници. "е равно на от ½ - 32-часовия добив" - това се отнася до евентуалния размер на подаръка.
Очаквах подобен отговор, който не отговаря на дейстителността и е НЕВЕРЕН (в частта, която съм оцветил в червено). Веднагам доказвам твърдението си с наето население, на камък и после на дърво. Прилагам снимка.



Сама можете да видите разликата с наето и ненаето население. Ако не ми вярвате (на приложения снимков материал) можете да влезете в акунт The_God, свят световно първенство и да видите разликата.

Пак ще си задам въпроса, надявам се този път да отговорите аргументирано, коректно и правилно.
Как може да е налице добив при положение, че няма наето население в мините и съответно да се раздават подаръци от храма?
Пояснявам при това положение нямаме 10 часов доход, но имаме подаръци от храма. Напрактива с извадено население добива на всички ресурси е 0 на час и няма от къде да се формира доход.

Според речника и определението, което там се дава за добив: "1. Генериране на дърво, желязо и камък като резултат от наемане на селяни в мините. Колкото повече население има една провинция, толкова по-високи стойности на добив ще има. Базовото производство на 100 цивилни: 10 дърво / 2 желязо / 5 камък, което може да бъде засилено от Премиум, бонусите от терен, крепостните нива, Бюрокрацията и съюзното проучване Добив.

2. Съюзно проучване, чиито нива прибавят по още 2% към добива на всички членове на съюза." аз разбирам, че трябва да има наемот население в мините за да имаме формирането на някакъв доход.

Да навържа нещата, та видим аз ли бъркам някъде. За да имаме подаръци от храма трябва да иамме добив. За да имаме добив трябва да имаме наето население в мините. При тази причинно следствена връзка реално извода, който може да се направи е следния: ако нямаме наето население в мините няма и да имаме подаръци от храма.
Ако някъде бъркам ме поправете, но определенията в речника ги копирам, не си ги измислям, вие (босовете) сте ги писали. *pardon*
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 12:51:36 от The_God » Активен

Vuzmutena
Emo Milanov
Сержант
**

Karma: +12/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 83



Профил
« Отговор #3 -: Юли 31, 2013, 13:08:31 »

The_God  Извинявай, че ти  пиша в темата , но немога да се въздържа. Искам да ти задам един въпрос. Редно ли е ти и други които явно разбират играта да задавате такива неудобни въпроси на Адмнините, които явно не я разбират и ги карате да се оплитат и да ви търсят отговори които противоречат на собствените им правила?
Толкова ли не можете да ги оставите малко на мира да се насладят на спечелените пари от тях. Да си пият кротко биричката и фреша от портокал, а ги карате тука да се мъчат и да заблуждават други потребители които тепърва се учат. Айде моля  Ви се спрете се най-после. Хората се мъчат с версия 6, а вие ги карате непрекъснато да се връщат към версиа 5. Проблеми ще има винаги когато дадено нещо се прави от Непрофесионалисти , а се прави единствено от капиталисти. Ти какво очакваш? Някой  диамантаджиа който няма абер от играта и случйно си распусне селяните като даде на екстра+  от 100 диаманта  и  като види 4е няма подарък  ще го купили?? Ми няма как да стане това. Нали все трябва да има нещо.
Дами и господа Адмнини Аз съм с ВАС.
Активен

Победата във войната е просто по-малка загуба от тази на противника.
pencho-penchev
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил
« Отговор #4 -: Юли 31, 2013, 13:14:11 »

На пълно подкрепям възмутена.the_god,ти си един калпазанин и само тормозиш хората.вместо да ги питаш дали са починали събота и неделя,ти задаваш неудобни въпроси Grin Wink ;D
Активен
Vuzmutena
Emo Milanov
Сержант
**

Karma: +12/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 83



Профил
« Отговор #5 -: Юли 31, 2013, 13:39:52 »

Към Админите:Извинявам се че спамя в тази тема, но като се е почнало с неудобни въпроси да задам и аз един пък току виж сте решили да ми помогнете.  Казвам се Емо Миланов и имам  3+1 акаунта във форума и съм блокиран с 3. Сега ще ви обясня ситуациата дано ме разберете.
 3 акаунта (ashur_banipal, sweet_man2 i Emo-Milanov)  са направени преди години (може да проверите) поради следните причини.
Тогава започнах да играя за 1 път ИО в 3 свята и си мислех следното че ако трябва да се докладва проблем в форума  в някой свят требва да се докладва със  акаунт който играе в този свят
ashur_banipal- свят 93
sweet_man2-БГ8
Emo-Milanov- БГ9 или БГ7 непомня кой от двата беше
-----------
Vuzmutena- е акаунт на жена ми незнам защо го е направила, това си е нейна работа
===================
Та ето идва и въпроса ми. След като не е приятно да пиша от женски профил в мъжки род може ли да ми отблокирате Emo-Milanov за да си пиша от него ако има нещо да казвам, и след като сме с 1 компютър (нямам възожност да си купя 2-ри) да оставите и профила на жената да си пише тя от нейния. Аз никога несъм се крил и винаги съм си кавал името така че аз лично невиждам проблем ако има 2 акаунта на едно ИП във форума.
Ако може поне ми дайте некаква алтернатива  , ако не здраве да ее. ... ще пиша от тук...
Активен

Победата във войната е просто по-малка загуба от тази на противника.
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #6 -: Юли 31, 2013, 13:57:35 »

Подаръците в храма не зависят от наетите в момента работници. "е равно на от ½ - 32-часовия добив" - това се отнася до евентуалния размер на подаръка.

Не зависят от гледна точка на това: ще получите ли подарък или не. Нямам право да Ви споделям поне засега как се изчислява размера на подаръка, който ще получите, ако не са наети работниците. Ако не се получаваше подарък, когато работниците са разпуснати, тогава и Вие и много други щяха да ревнат до небесата. Т.е. направено е в полза на играчите, а не в тяхна вреда.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #7 -: Юли 31, 2013, 14:00:24 »

Към Админите:Извинявам се че спамя в тази тема, но като се е почнало с неудобни въпроси да задам и аз един пък току виж сте решили да ми помогнете.  Казвам се Емо Миланов и имам  3+1 акаунта във форума и съм блокиран с 3. Сега ще ви обясня ситуациата дано ме разберете.
 3 акаунта (ashur_banipal, sweet_man2 i Emo-Milanov)  са направени преди години (може да проверите) поради следните причини.
Тогава започнах да играя за 1 път ИО в 3 свята и си мислех следното че ако трябва да се докладва проблем в форума  в някой свят требва да се докладва със  акаунт който играе в този свят
ashur_banipal- свят 93
sweet_man2-БГ8
Emo-Milanov- БГ9 или БГ7 непомня кой от двата беше
-----------
Vuzmutena- е акаунт на жена ми незнам защо го е направила, това си е нейна работа
===================
Та ето идва и въпроса ми. След като не е приятно да пиша от женски профил в мъжки род може ли да ми отблокирате Emo-Milanov за да си пиша от него ако има нещо да казвам, и след като сме с 1 компютър (нямам възожност да си купя 2-ри) да оставите и профила на жената да си пише тя от нейния. Аз никога несъм се крил и винаги съм си кавал името така че аз лично невиждам проблем ако има 2 акаунта на едно ИП във форума.
Ако може поне ми дайте некаква алтернатива  , ако не здраве да ее. ... ще пиша от тук...

Колкото до Вас, вече знам как се казвате. Смятам, че не си помагате особено с постовете си. Дори имате безочието да искате да Ви отключим акаунта във форума. Съдбата на акаунт Vuzmutena все повече се приближава до тази на Вашия акаунт.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Vuzmutena
Emo Milanov
Сержант
**

Karma: +12/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 83



Профил
« Отговор #8 -: Юли 31, 2013, 14:17:49 »

Колкото до Вас, вече знам как се казвате. Смятам, че не си помагате особено с постовете си. Дори имате безочието да искате да Ви отключим акаунта във форума. Съдбата на акаунт Vuzmutena все повече се приближава до тази на Вашия акаунт.
Знам че съм ви неудобен когато ви казвам истините в очите. Лек ден
Активен

Победата във войната е просто по-малка загуба от тази на противника.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #9 -: Юли 31, 2013, 14:40:07 »

До г-н Миланов и г-н Пенчев.
за да направя тази тема означава, че търся отговор на зададените от мен върпоси. Не съм създал темата с идеята да покажа за пореден път колко повече разбирам играта от Босовете, напровтив обратното, търся тяхното съдействие за разплитането на този казус. Понякога само техния авторитет и знания може да разсее облаците от небето и да осигури слънцето за припек на плажа.
Ще ви помоля да не спамите в темата, защото се опитвам да водя конструктивен диалог с девойчето в синьо. Ако имате някакви неизказани мисли относно моята противнярска личност можете да ги споделите на лично съобщение, независимо от съдържанието Wink

Не зависят от гледна точка на това: ще получите ли подарък или не. Нямам право да Ви споделям поне засега как се изчислява размера на подаръка, който ще получите, ако не са наети работниците. Ако не се получаваше подарък, когато работниците са разпуснати, тогава и Вие и много други щяха да ревнат до небесата. Т.е. направено е в полза на играчите, а не в тяхна вреда.
Това вече е друго нещо. Благодаря за отговора. Разбрах каквото ми е нужно.
Само ще си позволя да отправя една забележка. Селяните се наемат за 1 секунда с два клика на мишката и сандъците се теглят за 5 секунди, ако не чакаш визуализацията и 15 секунди, ако я чакаш. Разбирам защо е направено така и сте права, че е в полза на играчите, но не на всички, а на тези, които играят с диаманти.
Ще си позволя и един съвет. Трябва да се дописват правилата за да няма такива неясноти.

п.п.: аз не съм, като бразилските легендарни войни, които да реват, че не могат да си позлват диамантите  Grin
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 14:43:25 от The_God » Активен

pencho-penchev
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил
« Отговор #10 -: Юли 31, 2013, 14:49:01 »

Маи не си схванал иронията и в двата поста.както и да е де.извинявам се че оспамих темата.относно Миланов...теб трябва да дойдат да ти вземат и тоя комп,а не да ти отключват акаунти
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!