Imperia Online България  
Април 18, 2024, 04:46:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 480266 селянина!!!!  (Прочетена 5493 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
terzomania
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« -: Април 10, 2013, 22:54:13 »

толкова съм изгубила до сега от палежи на противници!!!!! и то предимно за 2-3 седмици - както и за една война!!!
е защо не се нанесе корекция на прави - лата - ясно е че това е играта ама 10-ина човека от един съюз да могат да те палят непрекъснато (да имат право) и нито веднъж да не идват на битка а само на палене - това не е възможно да бъде преодоляно - става дума за съюз - ЧУМОВЦИ, те не играят, срещу равни - а само палят - палят, палят, ...
моля да се нанесе някаква корекция на правилата за това нещо - палежите - не е възможно така да става каквато и да било игра.
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Април 10, 2013, 23:15:13 »

Има решение , щом населението ти е проблем. Влизаш в меню Сгради => Защитни съоръжения и от там започваш строежа на Убежищата си. Те ще опазват населението ти от бъдещи палежи.
Активен

ivmart
Лейтенант
***

Karma: +11/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 210



Профил
« Отговор #2 -: Април 10, 2013, 23:46:15 »

Палиш и ти , все пак това е игра която пресъздава военен модел от преди доста време . Или помоли някой да те запали на минимум и си готов , воюваш колкото си пожелаеш . Винаги по слабият се оплаква  *crazy*
Активен

Не го превръщайте в начин на живот :Д
holly avenger
Редник
*

Karma: +3/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Protect the weak


Профил
« Отговор #3 -: Април 11, 2013, 19:21:11 »

Има как да се опазиш.
1.Вдигнати убежища на макс във всяка една провинция - в зависимост от нивото на крепостта ти.
2.Високо ниво на проучването медицина - така си възстановяваш загубите по-бързо
3.Намираш някой или се сприятеляваш с някой който да те пали на минимум т.е. на 10%, така те и да искат да те палят ще останат с пръст...сещаш се къде.
4.Забелязваш по кое време най-често те палят, купуваш си биричка и мезенце и зачакваш, посрещаш и набиваш 1-2 -ма и другите ще се замислят преди да ти тръгнат, както има
една приказка страх лозе пази, а повярвай ми техните лозя са доста големи и дашни  *hihi*
« Последна редакция: Април 11, 2013, 19:23:09 от holly avenger » Активен
ivmart
Лейтенант
***

Karma: +11/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 210



Профил
« Отговор #4 -: Април 12, 2013, 01:41:13 »

Не е точно така както се изказа колегата , но в общи случаи това помага  Cool
Активен

Не го превръщайте в начин на живот :Д
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #5 -: Април 12, 2013, 08:36:04 »

нито веднъж да не идват на битка а само на палене - това не е възможно да бъде преодоляно - става дума за съюз - ЧУМОВЦИ, те не играят, срещу равни - а само палят - палят, палят, ...

Палежът също е битка и за него важат същите правила като за всяка битка - обхват х2, това че Вие не посрещате нападащия и оставяте селяните сами да се справят с войската, не значи че не играят срещу равни. Селяните са Ваши и тяхната защита е Ваша грижа.
Активен
gri6ata
Trusted Member
*

Karma: +31/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 203


Профил
« Отговор #6 -: Април 12, 2013, 11:55:45 »

Палежът също е битка и за него важат същите правила като за всяка битка - обхват х2, това че Вие не посрещате нападащия и оставяте селяните сами да се справят с войската, не значи че не играят срещу равни. Селяните са Ваши и тяхната защита е Ваша грижа.

Ели,много сте лоши,вземи си поука  Grin А относно ограничението на палежите,достатъчно е че имаш право на 4 пожара на ден и че една провинция може да бъде палена веднъж на 84 часа........Все пак това е военна игра и идеята е не само да си копаеш ами и да размажеш противника си,а пожарите е един от наи добрите начини да вкараш нечия армия на минус

P.S. Още има ли хора дето да играят в бг9 освен чумите ?
« Последна редакция: Април 12, 2013, 11:57:25 от gri6ata » Активен
ivmart
Лейтенант
***

Karma: +11/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 210



Профил
« Отговор #7 -: Април 12, 2013, 15:25:01 »

Конкретното оплакване за мен е от нередовна игра . Има много варианти за предпазване . За пръв път ще се съглася с доктора  Cool
Активен

Не го превръщайте в начин на живот :Д
shahbaraz
Сержант
**

Karma: +3/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 70


Профил
« Отговор #8 -: Април 16, 2013, 15:55:28 »

Терцомания се оплаква от стандартното, което отвращава повечето играчи от БГ9 - рано или късно всички комплексирани плащачи, които полудяват, ако загубят нещо, пристават във великия съюз майка ЧУМОВЦИ, след което започват да скучаят...
Заскучаят ли, най-напред си шляпат един на друг супурнайстите профили, да понаправят 1000 доблест, а после набелязват някой глупак, осмелил се да се намъкне в топ 40 и някой приятен тих следобед 7-8 от тях му скачат на палежи с по 200К катъра...
Ако глупакът не си бие мода, посреднощ дежурното админче (  *pardon* има, има, хич не се правете) от съюза му праща докато е офлайн (или в блок по старите правила) по няколко разграбвания, след което убежищата, колкото и високи да са, работят на 1/3 (максималното е 40К население при ниво 30, т.е. не повече от 16К) и някой комплексар като Осмото  *freak* сутринта "геройства"  *hahaha* и прави рекорди по палежи.
Затова и сериозните играчи се изнесохме от тая боза...
Ако организаторите искат да върнат интереса към играта  Cool и да спрат подобни извращения, могат да обвържат придобиването на доблест процентно на загубите  [:-} , а не в абсолютна стойност (т.е. еднаква доблест да дава и битка със стойност 3К и 30К и 300К), или загубата на доблест с броя на опожареното население - т.е. опожаряващият да си прецени силата на пожар спрямо колко доблест иска да загуби. При такава постановка можете и да се махне ограничението за брой палежи.  *gamer*
Последното има и хубави паралели в истинския живот - през 1941г. ген. Гудериан забранява безразборните разстрели на мирно население в района на частите му, защото силно подронвало морала и бойния дух на танкистите му.  ;D
Активен
DanailDR
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 49


Профил
« Отговор #9 -: Април 17, 2013, 08:01:52 »

Чумите пуснаха на търг замък а админите казаха "няма нищо нередно" вие очаквате да променят правилата, та да им попречи да палят .... я слезте на земята бе хора
Активен
shahbaraz
Сержант
**

Karma: +3/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 70


Профил
« Отговор #10 -: Април 17, 2013, 09:27:06 »

Аз затова ще поцъкам още 1-2 месеца за навика и приятелите и забравям за ИО  *xxx*
Активен
gri6ata
Trusted Member
*

Karma: +31/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 203


Профил
« Отговор #11 -: Април 17, 2013, 10:06:30 »

Момчета,глупости говорите и само си търсите оправдания........като не ва кефи неиграйте......Относно търга за замъка,хората са длъжни да проверят дали има идиоти които ще се вържат и с нищо не са нарушили правилата на играта  Grin Grin Grin
Активен
Bigmeech
Капитан
****

Karma: +16/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 328


Профил
« Отговор #12 -: Април 17, 2013, 15:28:46 »

Аз затова ще поцъкам още 1-2 месеца за навика и приятелите и забравям за ИО  *xxx*
Това,че не можете да играете,не значи,че играта трябва да се променя.Имат си много добра стратегия за домониране над противниците и щом се оплаквате толкова много явно върши работа.Турците като са дошли на балканския полуостров и са колили,бесили,палили ние да не сме се отказали от свободата си.
След като разбих един и взех медал от него неговия съюз за 1 ден ми направиха 40 атаки,нямаше и минута без да има червени мечове ... значи трябва да искам да се ограничат атаките по 10-15 на ден към 1 играч за да ми е кеф ли ?  *pardon*
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #13 -: Април 17, 2013, 16:19:12 »

Ако глупакът не си бие мода, посреднощ дежурното админче (  *pardon* има, има, хич не се правете) от съюза му праща докато е офлайн (или в блок по старите правила) по няколко разграбвания, след което убежищата, колкото и високи да са, работят на 1/3 (максималното е 40К население при ниво 30, т.е. не повече от 16К) и някой комплексар като Осмото  *freak* сутринта "геройства"  *hahaha* и прави рекорди по палежи.
Затова и сериозните играчи се изнесохме от тая боза...

на мен тези думи ми звучат така:
Аз shahbaraz съм най-сериозния и велик играч и заради мен в този толкова обикновен свят са принудени да играят админи , за да ме победят.
Активен
shahbaraz
Сержант
**

Karma: +3/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 70


Профил
« Отговор #14 -: Април 17, 2013, 18:22:00 »


Bigmeech, вариантите за стратегия се промениха доста откак играя тази игра, а я играя от година и половина някъде и всички промени са все в посока да я направят по-изцеждаща като време и пари  Grin
Elena, ти си имаш своите основания за мненията си, аз своите  Tongue
Не претендирам да съм най-великият играч, но и в този и в други светове съм се класирал редовно в топ 20 на реалма, което все ще да значи нещо. Че администратори играят във всеки свят ми е споделял самият д-р Хаус, но обикновено спазвали някакви вътрешни за ИО правила.
В БГ9 се бяха (не казвам че играят така в момента) разпасали сериозно и това не е само мое мнение.  *rose*
Между другото прави впечатление, че играчи от Чумовци почти не играят по други светове, а където играят, не блестят с почтеност (спай акаунти, откраднати пароли и т.н.).  Cool
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!