Imperia Online България  
Април 24, 2024, 19:06:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЕРА 2 .... през погледа на един ветеран  (Прочетена 14103 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« -: Януари 10, 2013, 14:00:07 »

      В тази тема искам да опиша събитията от ЕРА 2 ,може би най-интересната в последно време, така както гивидях аз отвътре. Наистина тази ера се оказа една от най-интересните които съм играл в последно време .... още повече ,че съюзът в който играх си беше поставил много и високи цели. Лошото беше ,че те бяха и доста разнородни и взаимоизключващи се за различните съюзници. Така например нямаше как да се иска да спечелим както военната така и нетната класация от наши хора . Просто обявяването на доста войни пречеше на хората оито играеха за нето ... съюзните пари отиваха за войни и военни проучвания ,вместо за икономически . Въпреки всичко почти до края на ерата имаше съюзници които се бореха и в двете класаций. Затова искам да кажа ,че е хубаво още в началото на ерата да се разбере за какво точно ще се играе ....иначе от двата стола най-лесно се пада Smiley.
      За самата ера ... в този свят имаше доста активни хора ,което направи развитието на акаунтите доста трудно и интересно .... имаше много войни и съюзната военна класация още не е решена ,няколко дена преди края . Направи ми огромно удоволствие как лидера стратегически дебнеше и обявяваше войните .... хора излизаха и влизаха в съюза само и само да спаднем в нетото за да се обяви дадена война .Хареса ми и как се дебнеха противниците и се атакуваха масирано от съюзниците . Но наред с хубавите моменти имаше неща които не ми допаднаха ....например на няколко пъти дочувах реплики за ползване на чекъри и други помощни средства .... може би вече съм доста стар ,но за мен точно това е удоволствието ...сам без чужда помощ да хвана блока или армията на противника . Другото нещо което ме издразни са уговорените войни в края на ерата .... и то само заради някаква класация ..... разберете -това разваля всичкото хубаво нещо градено през ерата , но каквото повикало , такова се и обадило . Ще постна снимки на една част от войните на двата водещи съюза и всеки може сам да си направи изводите кой крив и кой прав.Другото нещо което не ми хареса е клепането и докладването на играчи за нарушения ...както и това ,че някои бяха научили за тези наказания много преди да бъдат показани на практика ....



и накрая ще помоля който вземе думата , да бъде коректен към останалите хора и да няма обиди и нецензурни изказвания .... нека всеки да каже как е видял ерата от своя акаунт.....

ПП ... Към админите ...незнам дали е трябвало сега да видим съобщението за закриване на светове версия4 ,но предложението ми е казвано и друг път .... намалете класиките до трите свята ...свят1 и свят2 ...с видими и невидими активности на акаунтите ...и свят10 блица ...  версия 4 световете могат да се редуцират до 2-3 ... да бъдат пълни с играчи и интересни .... и още едно пожелание ...повече проверки и своевременно наказание на прегрешилите ....
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
suedinenie
Редник
*

Karma: +7/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #1 -: Януари 10, 2013, 19:41:23 »

аз немойах да разбера къде се покриха RUFIANS НАКРАЯ !!!!
 

 И НЕ ВИЖДАМ ТОВА. RUFFIANS     CMF    0   6870   2013-01-06 22:35:34   2013-01-10 14:53:26  *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен
krasiliver
Сержант
**

Karma: +16/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 75


Профил
« Отговор #2 -: Януари 10, 2013, 20:01:10 »

аз немойах да разбера къде се покриха RUFIANS НАКРАЯ !!!!
 

 И НЕ ВИЖДАМ ТОВА. RUFFIANS     CMF    0   6870   2013-01-06 22:35:34   2013-01-10 14:53:26  *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Ерата приключи за тях ! Взеха да набиват модовете ! Гледам и перлата е под чадъра !
Активен

Сободен електрон
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #3 -: Януари 10, 2013, 21:06:22 »

Доколкото си спомням помолих нещо в първия пост ...ако имате какво да кажете по темата сте добре дошли ....ако ли не не мацайте....
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
rusa
Редник
*

Karma: +1/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #4 -: Януари 10, 2013, 23:08:41 »

Така е. Кънчо тая ера малко поизпусна юздите и поприбра разни незнайни индиви, за което си търпи и негативите сега. Ерата за мене.... то като се замисля всъщност имаше ли ера за мене май, не. То от една каса и нищо не се иска. Но пък мисля, като външна наблюдателкА, че не беше добра ера. А завършека и беше направо фиаско. Лично мнение. Ако в първата ера, която играех беше се случило това, което стана тука сигурнА съм, че нямаше да има втора ера за мене. Паленетата  по мое време бяха табу, освен за наказание и съгласувано с целия съюз. Тая ера ми скъсаха от палене мижавите селяци и то на почти не играещ играч с едва две битки в атака и никаква армия. Липса на всякаква стратегия за развитие и отборна игра в повечето съюзи. Точно затова и руфианс въпреки не особенно добрата сработка спукаха всички от бой. Въпреки това съюза на Кънчо се представи на доста добро ниво с изключение на загубената война от Айръните. За което ги и укорих. Докладването на играчи не емоята страст и там нямам, какво да кажа, но като цяло хлепането беше огромно.
Активен
no_one
Редник
*

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #5 -: Януари 11, 2013, 00:33:00 »

Респект към всички , които ще изкарат тая ера до края ....случи се какво ли не , плюхме , обиждахме , докладвахме като невидели ... според мен ерата си вървеше доста добре поне за мен и за съюза ми cmf , докато ruffians имаха договор и  помагаха на cmf  в трудните войни с Primo всичко си беше наред, но какво се случи ... в един щастлив момент решиха , че cmf водят нагласени войни .ANGER     CMF    2012-09-11 16:35:25   2012-09-18 16:35:25 за която и ние останахме доста изненадани по това време .Тогава Ruffians развалиха договора с cmf и от тогава като се почнаха едни войни ... няма спор биха си ни , но в края на ерата нещата излизат извън контрол ... *freak* , дано се свърши , но дано в новата ера не се сучи като в поговорката " нов бардак със стари к**ви" ... *hmm*
P.S. ....ако презаредят този свят , призовавам всички вългари да се обединим и да разпукаме от бой всичко чуждо що се подвизава в нашия свят....  *xxx*
Активен

Nobody is perfect , i am nobody
divaka
JUSTICE
Редник
*

Karma: +17/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 23



Профил
« Отговор #6 -: Януари 11, 2013, 01:21:43 »

ЕРА 2 се превърна в пародия на ЕРА 1.Много по малко играчи и много повече измами,макар че имаше и прилики като съюзите булгари от ера 1 и руфианс от тази,приятели със всичко възможно в първата част на ерата и всички ни пречат през втората част.Разликата че булгари смазаха всички които решиха след това и бг и чужденци,а руфианс със доста загуби, даже вече и служебни няма да вземат нито една класация освен ако не си уредят още някоя война ,за която има още време.Като цяло не слаба ера,но в пъти по слаба от миналата.Рекордите от предната ера даже не могат да бъдат доближени,следващата ще е още по зле,с по малко играчи и по малко контрол,освен ако не вкарат няколко други закрити светове в 95ти.Успехи в личен план на всички участници в ерата и не забравяйте че това е само игра,не се превръщайте в ИОзависими,знате кой визирам.НАЗДРАВЕ *cocktail*
Активен

JUSTICE
rusa
Редник
*

Karma: +1/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #7 -: Януари 11, 2013, 11:46:07 »

ЕРА 2 се превърна в пародия на ЕРА 1.Много по малко играчи и много повече измами,макар че имаше и прилики като съюзите булгари от ера 1 и руфианс от тази,приятели със всичко възможно в първата част на ерата и всички ни пречат през втората част.Разликата че булгари смазаха всички които решиха след това и бг и чужденци,а руфианс със доста загуби, даже вече и служебни няма да вземат нито една класация освен ако не си уредят още някоя война ,за която има още време.Като цяло не слаба ера,но в пъти по слаба от миналата.Рекордите от предната ера даже не могат да бъдат доближени,следващата ще е още по зле,с по малко играчи и по малко контрол,освен ако не вкарат няколко други закрити светове в 95ти.Успехи в личен план на всички участници в ерата и не забравяйте че това е само игра,не се превръщайте в ИОзависими,знате кой визирам.НАЗДРАВЕ *cocktail*
Само да ти кажа, че миналата в 14ти взехме първото място сюзно военни с над 300к военни, без нито една нагласена война. НОООО разликата беше, че там имаше много повече чужденци. А с тях Империята е на друго ниво. И за протокола там започнахме еи така на шега. Близо 4 месеца дори и не играхме като съюз.  Не казвам, че не мамят чужденците, но поне не бяха играчи на дребно. Тука форумци една камара, а резултатите им в играта са кота нула. Честно казано не виждам, с каква гордост СМF ще се хвалят, че за взели съюзната военна след като играят в ниското и блъскат съюзи "каси". Кога се изправиш с най-добрите и ги победиш тогава може да имаш претенции. Все едно аз да взема военната с 35 000 битки в празна осмица и да се чувствам горд от това. Че Ангар да не са някакъв пък фактор тука в ерата. Биите Руфианс биите Айръните, биите Примото кога играха въпреки, че от тях не съм осоебнно впечатленА. Класацията трябваше да бъде взета от Руфианс ,лошото е че Кънчо ви се върза на акъла и се пусна по течението, което му донесе негативи доста.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 11:48:43 от rusa » Активен
Къртача
MANEKENA
Майор
*****

Karma: +132/-297
Неактивен Неактивен

Публикации: 793



Профил
« Отговор #8 -: Януари 11, 2013, 18:11:33 »

Това с докладването е много гадна работа  Undecided че трябва да се наказват измами трябва ,но по някой път става кон за кокошка ,елементарна грешка от сорта на влезнал си да нагледаш някой и е на минус ,пускаш му рес на пазара ,влизаш си при теб и вече си забравил след час два купуваш и уцелваш да закачиш от неговия рес ,докладват те за щяло и нещяло и при проверката светват двата акаунта със съвпадения на ИП в търговията и гризваш банана ,ядох го така няколко пъти и си научих урока ,но винаги може да направиш такава грешка ,а за нагласените войни и битки ще ви кажа ,че няма да ги има ако никой не ги започне ,но започне ли един няма край циганската история ,ето в свят 13 миналата ера решихме да претрепеме всички чужденци и го направихме http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=64774.0 ,но за целта трябваше първо българите да опукаме за да няма интриги и цигански истории и тия които стават да дойдат при нас ,така в топ 10 саюзи имаше само един български който взе всичко,а чужденците не спряха да ревът (и то предимно турците,защото играеха модераторите от турския форум Tongue) ,мамиха,докладваха ,нагласиха си 10 войни и какво ли не се опитаха ((но ния в пъти повече  *hihi*)) и така е и в живота ,победителите не ги съдят  bgflag Bastards forever

П.П. Срамота ще е да се закрият световете версия4, поне един да остане,винаги ще има играчи които ще предпочитата старата пред новата версия  *beer*
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 18:16:44 от Къртача » Активен

Ако обичаш - обичай завинаги ... Ако се биеш бий се до победа ...

FOREVER BASTARDS
http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=64796.0
Kinoff
Редник
*

Karma: +14/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Live FREE - Die Well


Профил
« Отговор #9 -: Януари 12, 2013, 05:49:01 »

Само да ти кажа, че миналата в 14ти взехме първото място сюзно военни с над 300к военни, без нито една нагласена война. НОООО разликата беше, че там имаше много повече чужденци. А с тях Империята е на друго ниво. И за протокола там започнахме еи така на шега. Близо 4 месеца дори и не играхме като съюз.  Не казвам, че не мамят чужденците, но поне не бяха играчи на дребно. Тука форумци една камара, а резултатите им в играта са кота нула. Честно казано не виждам, с каква гордост СМF ще се хвалят, че за взели съюзната военна след като играят в ниското и блъскат съюзи "каси". Кога се изправиш с най-добрите и ги победиш тогава може да имаш претенции. Все едно аз да взема военната с 35 000 битки в празна осмица и да се чувствам горд от това. Че Ангар да не са някакъв пък фактор тука в ерата. Биите Руфианс биите Айръните, биите Примото кога играха въпреки, че от тях не съм осоебнно впечатленА. Класацията трябваше да бъде взета от Руфианс ,лошото е че Кънчо ви се върза на акъла и се пусна по течението, което му донесе негативи доста.
Кънчо, винаги е мамил, така че няма какво да се говори. Постигна цел и уважение, но го сгромоляса твърде бързо с изказванията сия!!!!
Активен
_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #10 -: Януари 12, 2013, 07:07:47 »

Кънчо, винаги е мамил, така че няма какво да се говори. Постигна цел и уважение, но го сгромоляса твърде бързо с изказванията сия!!!!
Ти -''честната калутка''  вчера ти изтече бана и сега пак се развихри във форума  Grin Grin Grin
Devils_BG    CMF    2264   84049   2013-01-04 21:37:46   2013-01-11 21:37:46   Grin Grin Grin
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 07:24:54 от _P0BeDiTeL_ » Активен

rusa
Редник
*

Karma: +1/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #11 -: Януари 12, 2013, 09:38:40 »

Кънчо, винаги е мамил, така че няма какво да се говори. Постигна цел и уважение, но го сгромоляса твърде бързо с изказванията сия!!!!
Тия "абсолютизиращи твърдения" си ги запази за себе си. ИмалА съм поглед върху оная ера и не слагай различни неща в един куп. Можеш да провериш и да питаш, дали е имало нещо нагласено във войните в онази ера. След като установиш, такава нередност тогава се обаждай малкоооооо по-подготвен.
Активен
patzo_81
Лейтенант
***

Karma: +14/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 185



Профил
« Отговор #12 -: Януари 12, 2013, 12:00:18 »

Ти -''честната калутка''  вчера ти изтече бана и сега пак се развихри във форума  Grin Grin Grin
Devils_BG    CMF    2264   84049   2013-01-04 21:37:46   2013-01-11 21:37:46   Grin Grin Grin


А вие ЧЕСТНИ КАЛУТКИ  колко  " банна " имахте   Lips Sealed   Определено и там водите   *hahaha* *hahaha* *hahaha*  Така че не ми обяснявай кои колко е мамил  то се видя от ВСИЧКИИИИИИИИИИИ Wink Айде да ти е честита чистата съвест   *freak* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

Никой не умира девствен - Животът го слага на всички !!!
divaka
JUSTICE
Редник
*

Karma: +17/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 23



Профил
« Отговор #13 -: Януари 12, 2013, 14:31:46 »

Само да ти кажа, че миналата в 14ти взехме първото място сюзно военни с над 300к военни, без нито една нагласена война. НОООО разликата беше, че там имаше много повече чужденци. А с тях Империята е на друго ниво. И за протокола там започнахме еи така на шега. Близо 4 месеца дори и не играхме като съюз.  Не казвам, че не мамят чужденците, но поне не бяха играчи на дребно. Тука форумци една камара, а резултатите им в играта са кота нула. Честно казано не виждам, с каква гордост СМF ще се хвалят, че за взели съюзната военна след като играят в ниското и блъскат съюзи "каси". Кога се изправиш с най-добрите и ги победиш тогава може да имаш претенции. Все едно аз да взема военната с 35 000 битки в празна осмица и да се чувствам горд от това. Че Ангар да не са някакъв пък фактор тука в ерата. Биите Руфианс биите Айръните, биите Примото кога играха въпреки, че от тях не съм осоебнно впечатленА. Класацията трябваше да бъде взета от Руфианс ,лошото е че Кънчо ви се върза на акъла и се пусна по течението, което му донесе негативи доста.
Аз пък да ти кажа че темата е за 95ти.Какво сте правили и как сте го постигнали в 14ти вие си знайте,важното че тука не можахте да вземете 200к военни  без уредените войни,загубихте от всички и в безсилието си първи започнахте да уреждате войни.ЦМФ и 7878 са на това нето,не защото играят по малко , а щото играят без диаманти.Дефендер миналата година взе над 500к военни на тяхното нето и то с 3 войни срещу български съюзи от 70-80 общо.За съюз като Руфианс с големи амбиции и вманичено в играта лидерче,да си раздели съюза на две,да си обявява сам войни и то не веднъж *crazy*е меко казано жалко.Да ви са честити класациите и да си ги сложите в рамки ,да ва топлят.Незнам имате ли представа колко сте зле на фона на претенциите които имате.Айде успех и със здраве.И ако махнат всички класации в4 много добре ще направят.Много дребни и болнави душици ще останат неразкрити.
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 14:34:26 от divaka » Активен

JUSTICE
_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #14 -: Януари 12, 2013, 17:22:09 »


А вие ЧЕСТНИ КАЛУТКИ  колко  " банна " имахте   Lips Sealed   Определено и там водите   *hahaha* *hahaha* *hahaha*  Така че не ми обяснявай кои колко е мамил  то се видя от ВСИЧКИИИИИИИИИИИ Wink Айде да ти е честита чистата съвест   *freak* *hahaha* *hahaha* *hahaha*

Цитат на: patzo_81 в Януари 08, 2013, 18:16:12
Не бре...просто е излишно да се влиза в полемики с теб...ние имаме и други задължения в живота ,  а ти и драсканиците във форума са ни последната грижа  Така че си те слагам отпред  и продължавам да си гледам работата



Пламнче,много бързо намери време за форума.Уж нямаше време и имаше хиляди задължения в живота,а днес сън не си спала,чак и тема си отворила.Дай малко инфо за войната с Девилс  Grin Grin Grin Grin Grin
Ангер пък на които лидерът им не спря да реве цяла ера колко е честен,иска да опита дали може да ви даде толкова точки колкото Девилс.Трудно ще успее да даде толкова.
Моята съвест не я мисли,не е по различна от вашата  Grin Grin Grin Grin Grin
Активен

Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!