Imperia Online България  
Април 18, 2024, 13:29:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: колинии  (Прочетена 1859 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
InvisibleDeath
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« -: Декември 20, 2012, 19:17:00 »

въпроса ми е ако взема две колонии по 10% дърво ще стане ли 20% към добива на дърво. и другия е - ако взема 10% жито и 10% ориз, ще имам ли 20% към фермите?
Активен
gri6ata
Trusted Member
*

Karma: +31/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 203


Профил
« Отговор #1 -: Декември 20, 2012, 19:22:04 »

въпроса ми е ако взема две колонии по 10% дърво ще стане ли 20% към добива на дърво. и другия е - ако взема 10% жито и 10% ориз, ще имам ли 20% към фермите?


жито и ориз са различни колонии и бонуса ще е 20%,но дърво и дърво ще е 10%
Активен
nikifor77
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #2 -: Декември 17, 2014, 07:44:54 »

И  аз да  попитам  ако имам  колония  една 10 процента ориз и една 5 процента   ориз ще ми се качи ли на 15  процента  или  важе  само едната  .
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #3 -: Декември 17, 2014, 08:18:27 »

И  аз да  попитам  ако имам  колония  една 10 процента ориз и една 5 процента   ориз ще ми се качи ли на 15  процента  или  важе  само едната  .

Не, няма да ви се сумира бонуса. Ще използвате само 10%.
Активен

nikifor77
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #4 -: Декември 17, 2014, 09:17:44 »

Благодара     ся да попитам друго също важно   колонията за бонос  злато пише  че дава  5 или 10 процента км полученото  от  данаци злато  само  че кое е тва   кои са те данъци   за лихвите ли  става дума или  за полученото от сандъка.
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #5 -: Декември 17, 2014, 09:19:39 »

Колония "Злато", дава бонус % към дохода, който генерирате за денонощие от наложения данък.
Активен

nikifor77
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #6 -: Декември 22, 2014, 11:16:42 »

Може ли  линк  към  тема дето са описани сички  спецални  колонии   че  ми писна да търся  сумати теми за колонии ма  тва не намерих   .
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #7 -: Декември 22, 2014, 11:38:26 »

И защо просто не прочетеш в "Как да играем" ето тук http://prntscr.com/5jm4qw описано е подробно и ясно всичко не съм го снимал цялото но надолу е таблица описваща действията и ползите от всеки специялен ресурс Wink
Активен
nikifor77
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #8 -: Декември 22, 2014, 11:42:14 »

Видях го тва  мене ма интересува  сички находища кое ко дава и как се казват  да знам ко да търся.
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #9 -: Декември 22, 2014, 12:11:42 »

Видях го тва  мене ма интересува  сички находища кое ко дава и как се казват  да знам ко да търся.

Темата е за версия 5 и затова Ви давам данни за нея, във версия 6 има още специални ресурси

http://www101.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/?page=economy&race=2&lang=bg&speed=1

http://prntscr.com/5jmcji  ето тук има описание

Терени със специален ресурс - Разположени на случаен принцип върху глобалната карта, специалните ресурси не са за използване, а за контрол, тъй като дават възможност на играча да ползва определен бонус с ефект върху цялата империя (провинции, васали и колонии).
Дърво – 5% Бонус към добива на Дърво
Богато находище на Дърво - 10% Бонус към добива на Дърво
Желязо – 5% Бонус към добива на Желязо
Богато находище на Желязо - 10% Бонус към добива на Желязо
Камък – 5% Бонус към добива на Камък
Богато находище на Камък - 10% Бонус към добива на Камък
Злато - генерира допълнителни 5% към стойността на наложения данък на денонощие
Богато находище на Злато - генерира допълнителни 10% към стойността на наложения данък на денонощие
Диаманти - генерират допълнителни 5% към броя на закупените диаманти
Богато находище на Диаманти - генерират допълнителни 10% към броя на закупените диаманти
Скъпоценни камъни – бонус 10 Щастие на ден във всички владения на империята
Слонова кост – увеличава максималната стойност на Щастието с 5 във всички владения на Империята
Коприна – увеличава с 10 лимита на Щастието
Древен Храм - дава бонус 5 към Морала на армията
Свещен Древен Храм - дава 10 точки към Морала на армията
Подкова - 5% бонус към атаката и удара в първия рунд на конницата
Тежка подкова - 10% бонус към атаката и удара в първия рунд на конницата
Тис - 5% към атаката на Стрелците
Богато находище на Тис - 10% към атаката на Стрелците
Въглища - 5% към атаката на Пехотата (мечоносци и копиеносци)
Богато находище на Въглища - 10% към атаката на Пехотата
Гранит - 5% към Жизнените точки на Крепостта
Богато находище на Гранит - 10% към Жизнените точки на Крепостта
Коноп - 5% по-бърз строеж на сгради
Богато находище на Коноп - 10% по-бърз строеж на сгради
Папирус - 5% по-бързо проучване
Пергамент - 10% по-бързо проучване
Ориз - дава 5% бонус към ефекта на Фермите
Богато находище на Ориз - дава 10% към към ефекта на Фермите
Жито - дава 5% към ефекта на Фермите
Богато находище на Жито - дава 10% към ефекта на Фермите
Подправки - намаляват фиксираната комисионна с 5%
Коне - намаляват времето на придвижване на армията при мисия с 5%
Тежко въоръжени Коне - намаляват времето на придвижване на армията при мисия с 10%
Вълна - намалява издръжката на армията с 5%
Богато находище на Вълна - намалява издръжката на армията с 10%
Памук - намалява издръжката на армията с 5%
Богато находище на Памук - намалява издръжката на армията с 10%
Мрамор - ако някой член на съюза е основал колония върху Мрамор, Храмът в Съюзния Замък получава 5% бонус към времето си за строеж.
Богато находище на Мрамор - ако някой член на съюза е основал колония върху Богато находище на Мрамор, Храмът в Съюзния Замък получава 10% бонус към времето си за строеж.
* Не е възможно натрупването на бонус от един и същ специален ресурс. Ако са налични 2 бонуса от един и същ ресурс, се взима предвид по-големият бонус. Еднакви бонуси от два различни терена специален ресурс се натрупват.

Пример: Ако имате 2 колонии върху богато находище на злато, ще имате 10% бонус към дохода на злато. Ако имате 1 колония върху богато находище на жито и една върху богато находище на ориз, ще имате 20% бонус към ефекта на фермите.

** Специалните ресурси Древен храм, Свещен древен храм, Подкова, Тежка подкова, Тис, Богато находище на Тис, Въглища, Богато находище на Въглища, Коне, Тежко въоръжени Коне, Вълна, Богато находище на Вълна, Памук и Богато находище на Памук гарантират бонуси на съюзните армии, ако член основе колония на тях.

Важно е да се знае, че акаунтите, блокирани от повече от 7 дни, и акаунтите във Ваканционен мод от повече от 16 дни автоматично ще губят колониите си върху специален ресурс. Автоматичната загуба на колония върху специален ресурс означава, че:
- теренът върху специален ресурс се освобождава и може да се колонизира от друг играч;
- собственикът на колонията губи нетните точки за инвестираните в колонията ресурси;
- разположената в колонията армия е автоматично върната към провинцията, от която е била изпратена;
- 50% от населението на колонията се връща към провинцията, от която колонията е била основана;
- всички налични ресурси в колонията се прехвърлят в столицата на собственика.
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 12:18:52 от elena » Активен
nikifor77
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #10 -: Декември 22, 2014, 12:43:57 »

Благодара  аз играя  версия 5  тва ми трабваше.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!