Imperia Online България  
Март 29, 2024, 02:51:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Странно ...  (Прочетена 4168 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« -: Май 01, 2011, 21:10:32 »

Как е възможно на 8-мо място да е играч с 8 загубени битки, а на 18-то с 13?!?
На 26-то място пък има играч с 30!!! изгубени битки!

Какво става с класирането?!? И само пожари да бяха, което е абсурдно при толкова много загуби, досега нямаше да имат население и съответно добив, а оттам и войска, а те седят в топ20 и 30 и са си добре с нетните точки???  *hmm*
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #1 -: Май 01, 2011, 21:33:52 »

Как е възможно на 8-мо място да е играч с 8 загубени битки, а на 18-то с 13?!?
На 26-то място пък има играч с 30!!! изгубени битки!

Какво става с класирането?!? И само пожари да бяха, което е абсурдно при толкова много загуби, досега нямаше да имат население и съответно добив, а оттам и войска, а те седят в топ20 и 30 и са си добре с нетните точки???   *xxx*

Това е следствие на "правилно" възстановените "неправилно" изгубени сгради от предното разграбване  *freak*. Извинявай, знам, че звучи объркващо, но и аз съм объркан, а и екипа се е объркал... въобще всички сме много объркани  Grin
« Последна редакция: Май 01, 2011, 21:39:48 от gargaran » Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
FeniX
Гост
« Отговор #2 -: Май 01, 2011, 22:18:05 »

Доколкото знам, последната вълна бутнатите сгради въобще не се отчетоха.
В петък пък имаше възстановяване на крепости, които никога не ги е имало.
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #3 -: Май 01, 2011, 22:19:35 »

Доколкото знам, последната вълна бутнатите сгради въобще не се отчетоха.
В петък пък имаше възстановяване на крепости, които никога не ги е имало.

Нещо такова се получи  *pardon*
Активен

gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #4 -: Май 01, 2011, 22:31:36 »

Доколкото знам, последната вълна бутнатите сгради въобще не се отчетоха.
В петък пък имаше възстановяване на крепости, които никога не ги е имало.

Точно така  *ok*. Днес Номадите не нанасяха поражения, бяха доста добронамерени  *pardon*.
При вълната в петък (29-та) се получи проблем - при спечелена от номади битка  падаха общо взето произволни нива сгради в произволни провинции, а не всички сгради с по едно ниво в провинцията в която е изгубена битката. Появиха се доста оплаквания във форума, което е нормално. Oton увери, че ще оправят нещата. Мисля, че трябваше ръчно да се възстановят неправилно бутнатите сгради. Oton написа, че вече всичко е наред и излезе в заслужен отдих за уикенда. В крайна сметка нищо не беше наред, защото на всички играчи, загубили по време на турнира разграбване им се възстановиха всички бутнати по време на турнира сгради.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #5 -: Май 01, 2011, 22:57:48 »

Общо взето в момента е страшна каша, защото позициите след 5-то място на малкото останали в игра са разместени. По новата система за увеличаване на атаките спрямо позицията, която играча заема във временното класиране ще стане мазало и с военните точки. Всички са доста изнервени, защото никой от все още играещите в момента не иска да пише по въпроса. Арогантното отношение към Fenix ме отврати и бях решил да не пиша нищо за този турнир .... но в крайна сметка не е лошо повече от 10 човека да знаят какво става.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #6 -: Май 02, 2011, 07:47:44 »

Как е възможно на 8-мо място да е играч с 8 загубени битки, а на 18-то с 13?!?
На 26-то място пък има играч с 30!!! изгубени битки!

Какво става с класирането?!? И само пожари да бяха, което е абсурдно при толкова много загуби, досега нямаше да имат население и съответно добив, а оттам и войска, а те седят в топ20 и 30 и са си добре с нетните точки???  *hmm*

За последните 10 атаки са пуснати 5 пожара и 3 грабежа. Не си забравил че се редуваха нали? Населението в провинцията е паднало от 220 000 на 160 000. 60 000 население не може да повлиае на населението в цялата империя което към момента е 1 200 000. Освен това ако не си забелязъл не населението е фактор а лихвите и военния доход.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #7 -: Май 02, 2011, 09:35:12 »

1. С 5 пожара няма как да му падне населението САМО с 60к, дори да са всичките в една провинция и да е вдигнал убежища 30 - по груби сметки поне 90к би загубил от тия 5 поредни пожара в една провка, а това е поне милион злато на ден загуба, което не е за подценяване за икономиката

2. 3 пуснати грабежа вече са сериозен удар за икономиката - 30% по-малко добиви и двойно по-малък гарнизон от паднало ниво на 3 крепости, което води и до драстичен скок в издръжката => допълнителни загуби. Паднали нива на къщи и ферми - загубено население и загуба на прираст, паднали нива на храмове - по-ниско щастие и оттам по-ниски данъци - всичко това е допълнителен удар върху добива. Паднали казарми - по-малко армия.

3. Военният доход е фактор, когато печелиш битки - когато ги губиш и пропускаш да убиеш вражеската армия, този фактор изчезва и следователно трябва да разчиташ на икономиката, която обаче ти е рухнала с поне 20%. Явно тоя е като барон Мюнхаузен - хваща се сам за косата и изплува от блатото, в което е затънал и си отива на 9-то място без проблем!  *freak*

И не ми казвай, че само лихвата е важна! Лихвата носи 12млн на ден, докато добивът и данъците ми носят в момента 16млн на ден - ако ми паднат от 16 на 10, заради бутнатите крепости и сгради, икономиката като цяло ще е рухнала с 20%, без да отчитаме влиянието на 5-тте пожара и на почти двойно увеличената издръжка на армията, което за мен означава солиден срив! Без да отчитаме и срива в нетните точки от 3 разбити провинции!

Очевидно е, че тези хора са си губили битки, БЕЗ да губят нива на сградите, както споменава и гаргата - това БЕЗОБРАЗИЕ трябва да бъде оправено НЕЗАБАВНО, ако не искате да опорочите крайното класиране БЕЗВЪЗВРАТНО!

П.П. Безобразно и невероятно е в момента например Fight с 2 пуснати пожара и маршалска звезда да е 6 места след metal4e, който е с 30(ТРИДЕСЕТ) изгубени битки и наполовина по-малко военни точки! Тоя сигурно не му е останала една здрава крепост досега и е без население, а се мъдри на 26-то място и утре ще се бие в гърдите, че е в ТОП50 пред Fight, който е живата история на играта ви!!!
« Последна редакция: Май 02, 2011, 09:48:03 от Aryan » Активен
FeniX
Гост
« Отговор #8 -: Май 02, 2011, 10:15:34 »

1. С 5 пожара няма как да му падне населението САМО с 60к, дори да са всичките в една провинция и да е вдигнал убежища 30 - по груби сметки поне 90к би загубил от тия 5 поредни пожара в една провка, а това е поне милион злато на ден загуба, което не е за подценяване за икономиката

С останалото съм абсолютно съгласен, но за населението не е съвсем така.
В момента имам само 40к повече население в неутралната в сравнение с незапалената неутрална.
След палеж ръста се качва драстично и бързо компенсира загубеното население.
825 ръст в неутрална
1414 ръст в равнината
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #9 -: Май 02, 2011, 12:09:48 »

Как пък сметна че 3 пуснати грабежа са - 30% от добива ми? Имам 8-ма крепост с 3 пуснати грабежа. Това значи 5-та крепост, обаче цената и времето за построяване на 6-та е минимално. Така се задържах със 7-ма крепост и 7 000 загуба от гарнизон. Ферми и къщи след разграбвания не съм вдигал в провинцията защото няма да повярваш, но освен че в тази провинция ме грабят ме и палят.  Grin Grin Grin И така изоставих тази провинция.

По пътя на логиката щом имаш 4 провинции и те атакуват в 4 провинция, значи всяка провинция трябва да си изкара сама своята защита. И щом получаваш военен доход за 3 провинции и защитавам 3 провинции и правя армии за защита на 3 провинции, как така реши че нямам пари и че империята ми е фалирала? Аз пък твърдя точно обратното, и се вижда точно обратното. Моите 3 провинции успешно се защитават, вадят си нужната армия, а от 4-тата която "изоставих" ми се натрупаха100 милиона злато. Под изоставих да се разбира провинция със 7-ма крепост и 160 000 население.

Няма 3 разбити провинции има една разбита 3 пъти и възстановена до 7-ма крепост и казарми. Което е точно 7 000 гарнизон по-малко армия която мога да скрия. Възстановяването от 6-та в 7-ма става за секунди, също и казармите, сещате се как с диаманти.

Мерси за калта дето ми лепнахте "мили приятели". Няма проблеми, много неща не са ви ясни пък и не мисля да ви отварям очите. Сега ако ще и 10 пъти да кажа че играх чесно и според правилата няма да ми повярвате.  *cocktail*

Активен
lord4eto
Гост
« Отговор #10 -: Май 02, 2011, 12:13:57 »

проблема е визуален,подчертавам визуален...........
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #11 -: Май 02, 2011, 12:26:23 »

Как пък сметна че 3 пуснати грабежа са - 30% от добива ми? Имам 8-ма крепост с 3 пуснати грабежа. Това значи 5-та крепост, обаче цената и времето за построяване на 6-та е минимално. Така се задържах със 7-ма крепост и 7 000 загуба от гарнизон. Ферми и къщи след разграбвания не съм вдигал в провинцията защото няма да повярваш, но освен че в тази провинция ме грабят ме и палят.  Grin Grin Grin И така изоставих тази провинция.

По пътя на логиката щом имаш 4 провинции и те атакуват в 4 провинция, значи всяка провинция трябва да си изкара сама своята защита. И щом получаваш военен доход за 3 провинции и защитавам 3 провинции и правя армии за защита на 3 провинции, как така реши че нямам пари и че империята ми е фалирала? Аз пък твърдя точно обратното, и се вижда точно обратното. Моите 3 провинции успешно се защитават, вадят си нужната армия, а от 4-тата която "изоставих" ми се натрупаха100 милиона злато. Под изоставих да се разбира провинция със 7-ма крепост и 160 000 население.

Няма 3 разбити провинции има една разбита 3 пъти и възстановена до 7-ма крепост и казарми. Което е точно 7 000 гарнизон по-малко армия която мога да скрия. Възстановяването от 6-та в 7-ма става за секунди, също и казармите, сещате се как с диаманти.

Мерси за калта дето ми лепнахте "мили приятели". Няма проблеми, много неща не са ви ясни пък и не мисля да ви отварям очите. Сега ако ще и 10 пъти да кажа че играх чесно и според правилата няма да ми повярвате.  *cocktail*



Аз лично не съм визирал никого от играчите и не обвинявам никой играч в нечестна игра в тази ситуация с вдигане на сградите... Направи ми впечатление какво се случи с нетните точки на всички играчи загубили битки в деня на ВЕЛИКОТО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА НЕПРАВИЛНО СЪБОРЕНИ СГРАДИ - петък.
Няма начин да ме убедиш, че не са възстановени и "правилно" бутнати сгради както при теб, така и при останалите. Просто няма да можеш, каквото и да кажеш. Ако това те убижда - извинявай. Според мен един отдавна мъртъв турнир не е причина да се нападаме взаимно, да се сърдим, да се цупим.... Аз имам мнение, ти имаш... трети има, това е!

П.П. Единствения вариант, към който бих направил някакъв компромис да го приема, е че цяла ера са падали сгради, които след това са били вдигнати  *pardon*.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #12 -: Май 02, 2011, 12:47:02 »

A дано да не ме изтриете е и този път , но още нещо странно - няма ги класациите по нетни от последните 3 ери, дава грешка 404.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #13 -: Май 02, 2011, 13:37:44 »

Понеже сте ми преки конкуренти ще ви кажа защо така и как се получи. Аз бях на 10-12-то място като се прецаках с онова разграбване и отидах на 20-то (25-та вълна). Не се размрънках че са ми паднали сградите нали?!?! После на масовото падане на сгради (29-та вълна), като се размрънкахте логично беше на мен да ми върнат двойно сгради не мислиш ли? Въпреки че е след 6 дена. Сега аз пък трябва ли да се сърдя, че са се забавили с възстановяването на жизненоважни за моята империя сгради?!?!

 Grin Grin Grin
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #14 -: Май 02, 2011, 14:20:11 »

Мите ...не мисля че някой мрънка спрямо теб ...по скоро е за да се покаже проблема който се получи при тия прецеденти ....лично мнение
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!