Imperia Online България  
Април 20, 2024, 03:41:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: морал,икономика и защита на имерец-не стават като раса  (Прочетена 8516 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lfkbqsa
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« -: Януари 11, 2011, 18:35:48 »

защо един номад тръгва vs имперец на 110 морал базов,а импереца тръгва на 90 vs номад ?След като номада вади 4x повече войска от импереца което прави защитата и атака от страната на импереца супер безсмислена!Нестига,че крепоста на импереца е направена супер тъпо ,тауж сме  икономическо-защитаваща се раса ? Гарнизона е 50% по малък,а силата на крепоста е с няколко % по голяма от на номад! а от икономическа страна импереца е направо трагедия !Трябва строи къщи,ферми и да се защитава,а номада само някви ферми и войска(и има базов лемит 200к насление)!Давам пример с мен и един мои приятел който почна 2 седмици след мен...аз съм имперец а той е номад...в момента ме е минал с икономика а за войска :X!Сравнение с него имам по малко загубен ресурс и 6 загуби в защита а и бях с пуснат добив! сега е 3x над мен откъм точки!
Активен
dobriatlo6iatludiat
Редник
*

Karma: +6/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 28



Профил
« Отговор #1 -: Януари 11, 2011, 18:49:22 »

така здравей виш лично при мене няма проблеми с това да така си е номада има по добро икономическо ръзвитие но аз с 60000 войска не мога да биа един имперец с 30000 воиска и сме на равно по всичко а пак с населението номадите имат 200к лимит а рък имперците 300к ако не и повече *gamer* *ok*
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #2 -: Януари 11, 2011, 19:07:45 »

в началото номадите дърпат по-бързо. след това имперците ги настигат. и накрая зависи кой каква стратегия е изградил и колко е правилна.
преценете нещата разтеглени във времето. баланса е на финала и то ако всеки си е направил правилната стратегия.
Говоря като цялостно развитие ,а не в краткосрочен план ( кйто се проваля при всяка промяна в геймплея).
Това е моето мнение.не ангажирам никой с него. След 6 месеца ще видим дали съм бил прав.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
dobriatlo6iatludiat
Редник
*

Karma: +6/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 28



Профил
« Отговор #3 -: Януари 11, 2011, 19:11:38 »

в началото номадите дърпат по-бързо. след това имперците ги настигат. и накрая зависи кой каква стратегия е изградил и колко е правилна.
преценете нещата разтеглени във времето. баланса е на финала и то ако всеки си е направил правилната стратегия.
Говоря като цялостно развитие ,а не в краткосрочен план ( кйто се проваля при всяка промяна в геймплея).
Това е моето мнение.не ангажирам никой с него. След 6 месеца ще видим дали съм бил прав.

Прав си! Въпреки че си седнал пред компа Grin Grin Grin *gamer* [:-}
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #4 -: Януари 11, 2011, 19:13:14 »

ако всичко между расите е еднакво се обезмисля да има имперци и номади
Активен

lfkbqsa
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #5 -: Януари 11, 2011, 19:15:19 »

така здравей виш лично при мене няма проблеми с това да така си е номада има по добро икономическо ръзвитие но аз с 60000 войска не мога да биа един имперец с 30000 воиска и сме на равно по всичко а пак с населението номадите имат 200к лимит а рък имперците 300к ако не и повече *gamer* *ok*
ми аз не знам имперец да сваля номад с 30к vs 60к това е нещо ново
Активен
lfkbqsa
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #6 -: Януари 11, 2011, 19:25:43 »

в началото номадите дърпат по-бързо. след това имперците ги настигат. и накрая зависи кой каква стратегия е изградил и колко е правилна.
преценете нещата разтеглени във времето. баланса е на финала и то ако всеки си е направил правилната стратегия.
Говоря като цялостно развитие ,а не в краткосрочен план ( кйто се проваля при всяка промяна в геймплея).
Това е моето мнение.не ангажирам никой с него. След 6 месеца ще видим дали съм бил прав.
не съм на твоето мнение ...1-во ти ако си имперец няма начин да се развиеш по бързо от него  и 2-ро той няма да ти даде да се развиеш  Grin *freak*
и аз се надявам моята раса да се тегне малко но не знам защо не става  Grin
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #7 -: Януари 11, 2011, 19:35:33 »

Прав е човека.Имперците по начало са губещата раса.При заложено много по бързо развитие на номада имперецът няма никакъв шанс.След първоначално бързо колонизиране, достигане лимита на населението и създаването на добра армия,един добър номад не би оставил един имперец да се развива.Ще го граби и пали постоянно без импереца да може да му се противопостави.И още нещо.В тази версия бройката на армията изобщо не е определяща.Много добре сте разбрали че две единици са определящи за нейната сила.Това са обсадните машини които в големи количества помитат всичко по пътя си,като се започне от полевата битка и конницата,чиято роля е да устай на вражеската армия докато обсадните я довърщат.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #8 -: Януари 11, 2011, 19:49:34 »

Темата е за общи. Преместете я и да си обсъждаме.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
lfkbqsa
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #9 -: Януари 11, 2011, 20:54:53 »

ако всичко между расите е еднакво се обезмисля да има имперци и номади
да е тва е ясно ...ама радваш ли се когато доминира толкова много едната раса.
Да съгласен съм едната раса да има скъпа и силна войска а другата да има 2x п ослаба но не и с това,че имат толкова предимства бе как да ти кажа заради няква войска дето се води слаба всичко друго повдигнато . Ми да я бяха направели силна колкото имперската нестига че е ефтинка ами и по бързо става... до колкото видях примерно 100 мечоносеца,коне,стрели,копия и другите там са 100 имперси за 200 номадски нали така ..
ама гледай кво става сега те веднъж пускат 200 в от там сме 2x войската се избива ама докато станат на имперците 100 бройки номадите са ги мобнали и пускат други 200 бройки и стават 4x по силни от имперците ..няма ядове но не може да е ефтинко и бързо така доминира много повече Както каза пича горе с 60к номадска не се бие 30к имперска и обратното също е вярно но с тия ефтини единици и бързо производство става 90к vs 30к нали се сещаш за какво ти говоря..не е казано че расите трябва да са равни но трябва да са балансирани някак си..
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 20:59:41 от lfkbqsa » Активен
gri6ata
Trusted Member
*

Karma: +31/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 203


Профил
« Отговор #10 -: Януари 11, 2011, 21:09:25 »

А как се издържа таз голямата армия замисляш ли се?Играя в 82 откакто започна ерата,изтърпях всичките промени и "критични бъгове",достигнах някакво доста прилично ниво в играта и в момента мноооооооооого се замислям преди да нападна имперец с мойте точки (а не е като да нямам воиска).В момента мога да кажа че номадите сме по-прецакани и че вече доста имперци задминават номадите както в икономическо така и вав военно отношение Smiley
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #11 -: Януари 12, 2011, 13:10:08 »

Имперецът има нужда от икономическо развитие. И това е. На третия месец ще я има ситуацията- един имперец с 250К селянина може да отдели 60К от населението за войска. Един номад с 200К селянина, може ли да си позволи 120К от населението му да бъде мобилизирано, а?

А такива битки ЩЕ има. Такъв е съюзният модел, две години съм го разигравал в ГВ. Там няма начин да спечелиш без да се вземе съюзна база и да се развие изключително добре. И се стига до война на изтощение между най-развитите икономически играчи. Набирането на ресурс за армията не е голям проблем. Но всяка дивизия или ескадрила коства хора. Ако ще и 10К/ч да ти е прирастът, в един момент някой не издържа на темпото по 200К на ден да отиват за попълване на загубени войски (съюзната база е сборен пункт, където всеки от съюза може да праща армия... ама на тая армия може да дойде на гости нечия друга съюзна армия. Или дори сам играч. Един обстрел с крилати ракети, изчистване на вражеските изтребители и после... пет страници от доклади с бомбардировки). Там войските трупаха опит, за да се олекоти малко проблема с населението. Тук обаче и това го няма.

Та в крайна сметка- кой ще държи повече замъци? Един имперец, който праща 60К хора и остава със 190К в провинцията, или един номад, който трябва да покрие мизата със 120К и така му остават само 80К хора в провинция, чиито ферми работят с по-ниска ефективност и така нататък.
Имперците лека-полека ще додрапат, ако ще и първите три месеца на капитулации да ги карат.

Отделно и играта е в бета. Ще мине време, докато се пусне съюзният модел. Дотогава ще има свръхикономики вече. И ще е въпрос на население.
Активен

Kilgor
Гост
« Отговор #12 -: Януари 12, 2011, 14:22:23 »

Едно нещо се пропуска също Smiley Имперците копаят камък с 20% повече от номадите. А това са си 20% и никак не са малко. Като сложи импереца 2/3 от населението да копае камък....сега цената му е ниска, но по едно време беше стигнала 2, зависи дали момента е назрял за армии или да се пускат крепости. Отделно с такъв добив на камък и без задължителна нужда да се помпат армии в началото, по-лесно се вдигат високи крепости в страничните провинции , а всяко ниво крепост е 10% върху добива.

Друго съществено нещо са 10% бонус в защита за имперците. При положение че военните проучвания са с лимит, достигнат още на третия месец (16 лични + 4 съюзни ), то това се явява предимство което не може да се навакса.
Активен
JGCWJ47
Гост
« Отговор #13 -: Януари 12, 2011, 15:50:11 »

ми аз не знам имперец да сваля номад с 30к vs 60к това е нещо ново
Аз пък имах следния случай - номад с 33К избива 55К на имперец и не взима доблест.
Активен
Pavel_
Капитан
****

Karma: +193/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #14 -: Януари 12, 2011, 15:54:23 »

проблема не е 4е имперците се развиват бавно а номадите бързо  Smiley аз по4нах в свят 85 с още 5 4овека регнахме се по едно и също време,те са номади а аз наро4но се регнах имперец и това не ми пре4и в момента да имам пове4е то4ки от тях  *pardon* проблема явно е в теб самия  *freak*
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!