Imperia Online България  
Април 24, 2024, 22:21:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Номадски нашествия - Ера 5 - равносметка  (Прочетена 11659 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #30 -: Май 19, 2010, 00:34:06 »

Преди кой? То няма живи да са след мен  Grin Аз си разпуснах всичката армия и оставих да ме палят и грабят и пак не можах да изляза от топ50. А Катсумото, който беше след мен, ако не си харчи ресурса, стана 18-ти, има ли нужда да коментирам повече?

 Grin Grin Grin Grin Grin

ами направи така да се преди мен другата ако играя де то пак ще е с райх Wink

Егото ми е голямо - Факт

Устата ми е голяма - Факт

Това какво общо има с това че бяха длъжни да забавят битката - Факт


това какво ощо с устата ти и егото ти  Grin Grin
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #31 -: Май 19, 2010, 00:37:33 »

сакън, а кой ще повдигa ЕГОТО нa другите?

или както баба ми казваше: - Всичко на този свят е за добро
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #32 -: Май 19, 2010, 00:47:29 »

сакън, а кой ще повдигa ЕГОТО нa другите?
А това какво общо има с това че не получих това за което вече си бях платил...

А иначе ти кой беше, че утре да не ме обвинят пак като го прозра и реша че това ти е втори акаунт, пък то не било втори, ми ти само си го бил сменил  Grin

И хайде щом само ви досаждам, ще се видим чак другата ера, където ако въобще имам време и желание, а и разбира се ако батко Крум(о велики) разреши  *db*, пък и излишни 20 евро ако имам и те станаха пак много ако-та, та АКО... то... ще се опитам безмълвно да ви натрия носовете и най-вероятно ще се проваля отново и в двете Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Root
Гост
« Отговор #33 -: Май 19, 2010, 00:52:31 »

ясно....закс меча не играе а рева преди време пак за нещо  *crazy* *crazy* не каза как открадна 50 милиона източи ги през няколко акаунта както се прави в блица или по друг начин  *xxx*
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #34 -: Май 19, 2010, 01:01:01 »

А това какво общо има с това че не получих това за което вече си бях платил...

А иначе ти кой беше, че утре да не ме обвинят пак като го прозра и реша че това ти е втори акаунт, пък то не било втори, ми ти само си го бил сменил  Grin

И хайде щом само ви досаждам, ще се видим чак другата ера, където ако въобще имам време и желание, а и разбира се ако батко Крум(о велики) разреши  *db*, пък и излишни 20 евро ако имам и те станаха пак много ако-та, та АКО... то... ще се опитам безмълвно да ви натрия носовете и най-вероятно ще се проваля отново и в двете Grin
ти си ни интилигентa, не аз. с риск да стана банален:

1. Социална интелигентност - система от взаимосвързани умения за изграждане

    на компетентност в различни области.  Съществува и понятието множествена

    интелигентност, която включва 6 типа интелигентност.


2. Анализ на определена ситуация.


3. Вашето въздействие върху отделната личност или върху група хора.


4. Вашата способност да изразявате ясно мислите, мненията,

    идеите и намеренията си.


5. Колко честни и искрени сте с хората и спрямо себе си във всяка ситуация ?


6. Доколко сте наясно и се съобразявате с чувствата и мотивите на околните ?


7. Основни умения необходими при взаимодействията ни с другите.


8. Умения за ръководна дейност.


9. Анализ на социалната действителност и икономическите условия за

    правилно поведение и успех.


10. Да гледаме света с разбиращи очи - нужни са усилия и познания

 

Винаги ще искате да сте прави, ала рядко ще бъде така


През живота си ще гледате как хората лъжат, крадат, мамят и може би дори убиват, за да са прави. Това е заложено в механизма ни за оцеляване. Но истината е, че този механизъм вече не ни е необходим.


Това, което е необходимо в живота ви, е да забелязвате кое върши работа и кое — не. дайте най-доброто от себе си, за да се отърсите от желанието да сте прави, и вместо това се съсредоточете върху това да постигнете резултатите, към които се стремите. С готовност се откажете от навиците и стария начин на съществуване в полза на нови навици и нов начин, който ще доведе до желания от вас изход.

Казано иначе, ще искате да сте прави със вашите аргументи, но дори когато другият престане да спори, той все така ще е на мнение, че гледната ви точка е погрешна. От неговата гледна точка той е правият. За вас — вие сте правият. За вселената и двамата сте прави.

Ще откриете щастие, мир и по-бърз път към успеха, когато се откажете непрекъснато да сте прави.
Прав ли съм?


Под емоционална интелигентност (ЕИ), често измервана с Коефициента на емоционална интелигентност (КИЕ), се разбира способността или умението да се възприемат, оценяват и управляват собствените емоции, тези на друг човек или група хора. Това е относително нова област на изследване в психологията. Определението на ЕИ търпи непрекъснати промени.
Основи на понятието [редактиране]

Идеята за емоционалната интелигентност се появява за пръв път още в ранните трудове на Дарвин във връзка със значението на изразяването на емоциите за оцеляването и за адаптацията. [1] През първото десетилетие на 20-ти век, въпреки че традиционните определения за интелигентност придават особено значение на когнитивни аспекти като памет и решение на задача, някои влиятелни изследователи в областта на интелигентността започват да признават важността на некогнитивния аспект. Така например още през 1920 г. Е. Л. Торндайк от Колумбийския университет използва термина социална интелигентност, за да опише умението на субекта да разбере и управлява други хора.[2]

Дейвид Уечслър на свой ред описва през 1940 г. влиянието на неумствените фактори върху интелигентното поведение и подкрепя становището си с аргумента, че нашите модели на интелигентността не биха били завършени, ако не можем адекватно да опишем тези фактори.[1] През 1975 година в книгата си Frames of Mind: The Theory of Multiple Intelligences Хоуърд Гарднър формулира идеята за множествената интелигентност.[3] Тя включва едновременно междуличностна интелигентност (способността да разбираш намеренията, мотивациите и желанията на другите хора) и вътреличностна интелигентност (способността да разбереш себе си, собствените си чувства, страхове и мотивации). Според виждането на Гарднър, традиционните типове интелигентност, като например коефициентът IQ, не успяват да дадат пълно обяснение на когнитивната способност [4]. Ето защо, въпреки промените в наименованието на понятието, остава общото разбиране, че традиционните дефиниции на интелигентността не са в състояние напълно да обяснят резултатите от действията.

Обикновено се приема, че първата употреба на понятието "емоционална интелигентност" е в докторската дисертация от 1985 г. на Уейн Пейн "Изследване на емоцията: Развитието на емоционална интелигентност" [5]. На практика обаче за пръв път то е употребено от Лойнер (1966). Грийнспан (1989) предлага модел на ЕИ, последван от Питър Саловей и Джон Майер (1990) и Голман (1995).

В резултат на нарастващото признаване в професионалните среди на значението и уместността на емоциите за получаване на резултати [6], изследванията по темата се увеличават, но терминът бива широко популяризиран едва след публикуването на бестселъра на Даниел Голман Емоционална интелигентност: защо може да има по-голямо значение от IQ [7] Статията на Нанси Гибс, публикувана през 1995 г. в списание Таймс, за пръв път привлича читателското внимание върху книгата на Голман, с което поставя началото и на големия медиен интерес към ЕИ [8]. Впоследствие започват да се появяват все повече и повече статии за ЕИ както в специализираната преса за академичните кръгове, така и за масовия читател.
Psi2.svg
Тази статия, свързана с психологията, е все още мъниче. Можете да помогнетe   Неоценим си като опитно зайче в случая
« Последна редакция: Май 19, 2010, 01:03:00 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Root
Гост
« Отговор #35 -: Май 19, 2010, 01:04:52 »

ехооо може ли на 2 реда  Grin Grin
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #36 -: Май 19, 2010, 01:19:24 »

ехооо може ли на 2 реда  Grin Grin
ти си ни интилигентa, не аз. с риск да стана банален:

1. Социална интелигентност - система от взаимосвързани умения за изграждане на компетентност в различни области.  Bинаги ще искате да сте прави, ала рядко ще бъде така


През живота си ще гледате как хората лъжат, крадат, мамят и може би дори убиват, за да са прави. Това е заложено в механизма ни за оцеляване. Но истината е, че този механизъм вече не ни е необходим.


Това, което е необходимо в живота ви, е да забелязвате кое върши работа и кое — не. дайте най-доброто от себе си, за да се отърсите от желанието да сте прави, и вместо това се съсредоточете върху това да постигнете резултатите, към които се стремите.


Под емоционална интелигентност (ЕИ), често измервана с Коефициента на емоционална интелигентност (КИЕ), се разбира способността или умението да се възприемат, оценяват и управляват собствените емоции, тези на друг човек или група хора. Това е относително нова област на изследване в психологията. Определението на ЕИ търпи непрекъснати промени.

Идеята за емоционалната интелигентност се появява за пръв път още в ранните трудове на Дарвин във връзка със значението на изразяването на емоциите за оцеляването и за адаптацията. [1] През първото десетилетие на 20-ти век, въпреки че традиционните определения за интелигентност придават особено значение на когнитивни аспекти като памет и решение на задача, някои влиятелни изследователи в областта на интелигентността започват да признават важността на некогнитивния аспект.
Дейвид Уечслър на свой ред описва през 1940 г. влиянието на неумствените фактори върху интелигентното поведение и подкрепя становището си с аргумента, че нашите модели на интелигентността не биха били завършени, ако не можем адекватно да опишем тези фактори. Според виждането на Гарднър, традиционните типове интелигентност, като например коефициентът IQ, не успяват да дадат пълно обяснение на когнитивната способност [4]. Ето защо, въпреки промените в наименованието на понятието, остава общото разбиране, че традиционните дефиниции на интелигентността не са в състояние напълно да обяснят резултатите от действията.

Тази статия, свързана с психологията, е все още мъниче. Можете да помогнетe   Неоценим си като опитно зайче в случая



Закси, виждал съм хора факири в своята област като професионалисти. И не са успели или са изолирани. Само защото не са разбрали простия факт - човекът е стадно животно
« Последна редакция: Май 19, 2010, 01:31:17 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Root
Гост
« Отговор #37 -: Май 19, 2010, 01:38:33 »

не 2 реда  Grin Grin аре че оспамихме темата и отговори как си написа заглавието на кирилица че много ми е интересно  *freak*
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #38 -: Май 19, 2010, 01:55:55 »

Закси, виждал съм хора факири в своята област като професионалисти. И не са успели или са изолирани. Само защото не са разбрали простия факт - човекът е стадно животно
Може би си прав... Но има нещо което ти обягва и то е че за съжаление тези хора не толкова че не са го разбрали, колкото че не искат да го приемат... не искат да са част от това стадо, просто защото не им харесва... Тези хора не могат да бъдат щастливи ако се опитат само да викат "беееее" и да се приобщят към стадото, просто защото не им идва от вътре, като на останалите в това стадо... Тези хора понякога намират своето стадо, дори това да са само 5 души на планетата или пък постигат целите си въпреки многобройните отхвърлили ги стада и само тогава могат да бъдат удовлетворени. Особено ако са като мен и не обичат лицемерната поза, освен всичко друго...

П.П. Вече казах всичко което исках да кажа. Малцина ме разбраха от първия път, други чак от петия... Повечето от тях се направиха че не ме разбират, да не би и те да бъдат отлъчени от стадото, ако кажат нещо различно от "бееее", а трети никога няма да могат да ме разберат и за тях всичко написано от мен винаги ще бъде само спам... И тъйкато аз очевидно нямам място във вашето стадо или в нито едно от вашите стада, ще ви освободя от присъствието си... Оставям ви да си блеете на воля, за моя сметка, в поредната оспамена според мен от вас тема, но според стадото от мен  *pardon*. А отговор или пък полагащото ми се извинение явно няма да получа, само "бееее" има насреща... Остава ми само да започна да ви броя и после да ви кажа "лека нощ"...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #39 -: Май 19, 2010, 02:08:26 »

Понеже закса на теория е спечелил в номадите - нетната,за непобеден,воената и индивидуалната за медали - предлагам  да му връчиме едни теоретични 1000 кредита и една теоретична сума пари,както и едно теоретично плакетче.... Grin Grin Grin
....а и да му купим един теоретичен часовник с кукувица - 2 в 1 - компания+събуждане....та кой е ЗА?
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #40 -: Май 19, 2010, 02:50:21 »

Понеже закса на теория е спечелил в номадите - нетната,за непобеден,воената и индивидуалната за медали - предлагам  да му връчиме едни теоретични 1000 кредита и една теоретична сума пари,както и едно теоретично плакетче.... Grin Grin Grin
....а и да му купим един теоретичен часовник с кукувица - 2 в 1 - компания+събуждане....та кой е ЗА?
Ех, мислех да не пиша повече, но ти с твоята кукувичка... просто не устоях... Не ги искам другите награди, няма къде да ги използвам дори на теория. Един път защото се отказах от каквато и да било награда от турнира, втори път защото Крум вместо да се извини, взе че ме изгони... Виж от хрониките може, нима не печеля и тях безусловно  Grin Но понеже съм изгонен и няма да мога и тях да ползвам, ще трябва и от тях да се откажа... въпреки че според някой имам право да ги правя каквото си искам, аз друго чух  Grin

Та пак се отплеснах типично в мой стил, какво разправяш за часовник с кукувица. Ако ми намериш каквото и да е, което да ме буди сутрин, ще ти изпълня 3 желания и аз като златната рибка, точно като златния ZAX  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #41 -: Май 19, 2010, 13:44:42 »

Ех, мислех да не пиша повече, но ти с твоята кукувичка... просто не устоях... Не ги искам другите награди, няма къде да ги използвам дори на теория. Един път защото се отказах от каквато и да било награда от турнира, втори път защото Крум вместо да се извини, взе че ме изгони... Виж от хрониките може, нима не печеля и тях безусловно  Grin Но понеже съм изгонен и няма да мога и тях да ползвам, ще трябва и от тях да се откажа... въпреки че според някой имам право да ги правя каквото си искам, аз друго чух  Grin

Та пак се отплеснах типично в мой стил, какво разправяш за часовник с кукувица. Ако ми намериш каквото и да е, което да ме буди сутрин, ще ти изпълня 3 желания и аз като златната рибка, точно като златния ZAX  Grin

 *xxx* *xxx* *xxx* *xxx* Господи, прибери си вересиите! Баси! Обикновено тия дето работим, сутрин се будим и без часовници, скъпи ми Закс. И вземи се стегни най-после и стига си плямпал безумия и небивалици.
Активен

delenda est!
kaly69
Гост
« Отговор #42 -: Май 19, 2010, 17:48:00 »

О, боже!!! Пак тема от Закс за Закс  *xxx*
Че я и подхранвате  *hihi*
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #43 -: Май 19, 2010, 17:53:31 »

*xxx* *xxx* *xxx* *xxx* Господи, прибери си вересиите! Баси! Обикновено тия дето работим, сутрин се будим и без часовници, скъпи ми Закс. И вземи се стегни най-после и стига си плямпал безумия и небивалици.
Сит на гладен вяра няма...

Горният ред е за стадото, надолу да не се чустват длъжни да четат, няма да разберат.

Много пъти съм губил работа само заради системно оспиване и никога по друга причина. Обикновенно когато работя на нормиран работен ден, ако няма кой да ме буди, просто си давам поне половината от заплатата за таксита и пак закъснявам, но обикновенно ме търпят доста повече от нормалното, просто защото само аз никога не отказвам извънреден труд... Роботите навити като пружинка, за определен период, ако ги вкарат в друга схема умират прави, а аз поне имам завидна гъвкавост и работодателя предпочита да си затваря очите за закъснения не оказващи влияние на продуктивноста, когато знае че няма кой друг да му запълни всичките дупки, така че явно съм полезен. Лошото е че при смяна на оправата първо аз си заминавам, защото излеждам най-зле на хартия, не съм от стадото, нищо че обикновенно съм най-добрия и което е най-рядко срещаното, почти винаги единствения съвестен работник. Не веднъж преки началници са ме оставяли на работа през главата на такива над тях, точно защото втори като мен няма... Друг е въпросът че ръководните постове по ми прилягат... Дори ми се е случвало да отида вечер на работа и да си мисля че е сутрин... В училище първа смяна не ходех никога преди 9:30, но се е случвало не рядко да закъснявам и за втора смяна и какво - пак дипломата ми е някъде около 5, без учебници да си купувам, с една тетрадка за последните 4-5 години и при нестихваща ненавист от страна всички посредствени учители... Съучениците ми получаваха вместо заслужените двойки, тройки по милост. А аз получавах вместо заслужените шестици, наказателни петици... За капак и паметта ми беше адски скапана, но това започна да ми пречи чак във вишето... Там обаче мога да си ходя когато си искам и стига да не се успивам поне за по-важните изпити или по-лошо, направо да ги забравям... Явно и там ще ми се получат нещата. В последствие може би най-после ще си намеря добра работа, на НЕ нормиран работен ден. Където КПД-то ми е в пъти повече от това на биологичните роботи, които винаги отиват на време на работа и винаги бързат да си тръгнат на време, независимо дали са си свършили работата... Или направо работата им е просто да регистрират присъствие...

Аз ли съм виновен че притежавам такъв ум, но съм пленник на такова тяло? Не зависи от мен кога и колко ще спя, още по малко зависи от мен дали ще мога да се събудя на време. Дори в казармата не можаха да ме научат да ставам сутрин, а си лягах на време, че и по рано, само и само да мога да ставам без проблем, но уви... Пребивал съм хора там, само защото не ме оставят да си легна на време... Даже за малко щяха да ме осъдят че съм бил старшината една сутрин, добре че нямаше свидетели, всички други вече се бяха строили... По-силна е от мен необходимоста от сън, какво да направя? А за скапаното стадо е важно просто да влизаш в рамката...

Да, от медицинска помощ имам нужда, най-вече ако има някаква възможност да ми се оправи паметта, поне тя да е като на роботите. Психиатър, не мисля, освен ако не може да ме научи да не спя когато не трябва да спя... Но така или иначе не мога да си го позволя...

Хубавото е поне, че ако в детската градина всички идиотчта ми се струваха идиотчета и такива си бяха. В началното и основното едвам имаше 1-2 на моето ниво, а в средното и на работното място даже по 4-5 се намираха... Все пак почнах първи клас на 5 и половина, а работа на 14... Чак в средите на спорта се почуствах на място за пръв път, но илюзията беше кратка, само докато бях най-добрият, т.е. докато се състезавах! Но там тренировките и състезанията бяха късно вечер  Grin И чак сега във вишето по-сериозно се доближават нещата до моето стадо, но вече прекалено много измет има и там, колко жалко че не съм роден с 10-тина години по-рано например... Децата на прехода са от друго стадо, това е...

П.П. Но все пак какво общо имам аз и моето оспиване с това че бяха длъжни да забавят битката? Или понеже не съм от стадото, нямам право да го изисквам, нищо че и аз като стадото си плащам. Толкова ли много исках? И пак ще повторя, за мен няма разлика дали ще съм на 10 или 11 или 42 място. Аз играя за непобеден и това е титла която за мен има по-голям приоритет от първо място по нетни, максималист съм, това е. Да си взема 1000 кредита беше по-правилно, така е... Но в конкретния случай се оказа против принципите ми, това е.
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #44 -: Май 19, 2010, 18:26:43 »

Браво на Скелетан който без да играе станал 9-ти  Grin
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!