Imperia Online България  
Април 16, 2024, 11:35:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Аз съм сънчо идвам от горица, да съсипя вашата игрица  (Прочетена 20952 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #75 -: Май 08, 2010, 09:54:24 »

по-добре е  Embarrassed

какво искаш да кажеш с "равни други условия или независомо от тях"?
сега сметнах твоите предложения явно при теб фланга има значение  *pardon*
Това най-вече, но и не само  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #76 -: Май 08, 2010, 09:57:16 »

Това най-вече, но и не само  Grin

с твоята защита излизат  5 000 по-малко загуба на армия
« Последна редакция: Май 08, 2010, 10:00:09 от smehh » Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #77 -: Май 08, 2010, 10:19:49 »

с твоята защита излизат  5 000 по-малко загуба на армия
Пак ти казвам Smiley Строго погледнато си напълно прав. Но това е вариант за непобеден и при моята защита има пренебрежимо малка вероятност да загубя някоя от битките, но все пак това е вариант за непобеден, където не трябва да има никакви губещи варианти и ако цената е 5К повече загуби, то тогава съм склонен да я платя, няма да рискувам по един осмак за всеки 1К спестени загуби... Да не говорим че тогава май щях да съм в х1.4

Това не е моя вариант, с който ще се бия сега, при наистина моя вариант ги спирам на магия и точно тогава не мога да си позволя дори едно конче да не е на фланга, да не говирм че напълно занулен, последните леки копия стават 1-2 минути след битката Smiley Та съм изтискал пълния максимум от мизерната ми империйка... Просто няма друг вариант...

Р
Копиеносци = 32000
Елитни Стрелци = 6000
Гвардейци = 8000
F Паладини = 10000
ПГх3
Копиеносци = 28000
Елитни Стрелци = 5000
Гвардейци = 8000
F Паладини = 9000

това ще е сега, за х1.2
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #78 -: Май 08, 2010, 10:36:55 »

Никога няма да прозрея употребата на копия пред употребата на фаланги. Виждам разликата в двата примера, но като направиш равносметката на края не е ли по-добре да играеш с фаланги за по-дълъг период от време?!?  *xxx* *xxx* *xxx*
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #79 -: Май 08, 2010, 11:06:48 »

Никога няма да прозрея употребата на копия пред употребата на фаланги. Виждам разликата в двата примера, но като направиш равносметката на края не е ли по-добре да играеш с фаланги за по-дълъг период от време?!?  *xxx* *xxx* *xxx*
Ако те нападат с много силен център, дали там имаш копия или фаланги е все едно, винаги ги избиват.
След битката, разпускаш копията и си избиваш загубата, от разпускането за 24 часа.
Понякога, ресурса не стига и нямаш избор.
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #80 -: Май 08, 2010, 11:27:37 »

При някои специфични атаки, целта ти е много бързо да останеш без център Wink Тогава леките копия са незаменими .... а и влияят положително на доблестта  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #81 -: Май 08, 2010, 11:58:40 »

При някои специфични атаки, целта ти е много бързо да останеш без център Wink Тогава леките копия са незаменими .... а и влияят положително на доблестта  *beer*

Много точно казано. В Р ако се използва по-силен център и повече фаланга, шанса да избягаш от битката значително се увеличава, а при тая атака с толкова много гв и ел стр, фалангите мрът като мухи и реално използването на фаланги води до излишни загуби на нето и ресурс, но пък намалява броя на пладините, които са нужни за спирането и. От друга страна фалангата е скъпа и се прави бавно, а леките копия са евтини и се правят бързо, така за 15ч могат да се направят 10 рунда леки или 5 рунда фаланги, но ако примерно можеш да правиш по 10К на рунд, леките биха стрували 900К желязо, а фалангите 1,5КК желязо, като и в единия и в другия случай в битката ще ги загубиш всичките пики или фаланги и ще въстановиш само колкото ти е % на ВМ Smiley
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #82 -: Май 08, 2010, 12:25:39 »

Отделно че по принцип до сега наемах само от равнината и ги разпусках в планините, при което не само се избиват загубите, но и съм на печалба. За тази атака за пръв път бях принуден да наема от планините нещо различно от паладини... Отделно че спестих максимално и заемчето го теглиш 11 часа преди битката, чак когато ресурса започна да не стига и то всичко с изчакване, а не на опашка, най-вече 10-те партиди леки копия... Всичко съм наел в рамките на 15 часа преди битката, освен първата партида паладини разбира се. Така правя всеки път, смятам че спестявам максимално и ресурс и време и население при всички случаи и пак не съм съвсем сигурен че ги спирам  Grin

Имаше само една единствена атака в която имах възможноста и беше по-изгодно спирането с фаланги или по-точно само с фаланги и аз май точно за нея се успах, а бяха наети  *pardon*

П.П. Изводът какъв е? Леките копия, освен всичко друго не създават предпоставка да се оспиш  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #83 -: Май 08, 2010, 12:39:00 »

Отделно че .............

Закс при теб леките би трябвало да имат обратния ефект. При твоята стратегия с ниска М и 3 ПГ реално многото леки в един момент ще доведат до това, че няма да имаш население, което да го превръщаш във воиска Smiley Внимавай с леките, точно ти Smiley Много рано занули 8ма, което изобщо не е добре, защото имаш много нисък прираст по тоя начин Sad
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #84 -: Май 08, 2010, 12:56:16 »

Е да де... 8-ма не трявбаше да пада под 100К и не падаше, преди да ми палнат две планини, даже беше 150 точно тогава... А стратегията ми беше с много висока М, но и за нея не остана заради същата грешка... Просто не беше предвидено да ме палят, още повече в планините, с това оспиване всичко приключи за мен, сега и аз не знам защо съм такъв мазохист да се мъча да направя нещо невъзможно, а именно да се възстановя, при условие че цяла ера се играе специално срщу мен... Цяла ера всичко се спира с чисти планини, но с планинско гористи не става, оставям на другите да кажат случайно или нарочно, но е ФАКТ... А сега вече и с чисти планини не се спира, но няма значение вече...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #85 -: Май 08, 2010, 13:05:04 »

Е да де... 8-ма не трявбаше да пада под 100К и не падаше, преди да ми палнат две планини, даже беше 150 точно тогава... А стратегията ми беше с много висока М, но и за нея не остана заради същата грешка... Просто не беше предвидено да ме палят, още повече в планините, с това оспиване всичко приключи за мен, сега и аз не знам защо съм такъв мазохист да се мъча да направя нещо невъзможно, а именно да се възстановя, при условие че цяла ера се играе специално срщу мен... Цяла ера всичко се спира с чисти планини, но с планинско гористи не става, оставям на другите да кажат случайно или нарочно, но е ФАКТ... А сега вече и с чисти планини не се спира, но няма значение вече...

какво искаш да кажеш? Дай пример аргументирай се.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #86 -: Май 08, 2010, 13:15:25 »

какво искаш да кажеш? Дай пример аргументирай се.
Говоря за всяко едно разграбване преди това !!!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #87 -: Май 08, 2010, 14:06:50 »

фактите са си факти - няма случайни неща - всичко е личностнонастроена планирана провокация,като главните огранизатори на пъкления заговор срещу Закс са естественно Крум и Отон... дори си мисля,че към екипа на номадите има нает/а ученик/чка на Кашпировски,който/която нарочно кара хората да заспиват, точно преди наемането на определени партиди армийка....та ако на някой му се доспи по някое време да знаете,че е страничен ефект от прилаганите личностни манипулации ...
....даже наскоро блесна светъл лъч  в разкоспирирането  на номадския вещер - да знаете ,че само е Robbyal - в чието име е закодирано спасението от дадените приложими магии ...демек разковничето е в перефразирането на думата RedBull в Robbyal...изводът от цялата ситуация..... докато играете номади - окрилявайте се... Grin Grin Grin
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #88 -: Май 08, 2010, 14:48:17 »

Цитат
Промени са нужни в намаляването на времеемкостта на турнира:
-опашка за наемане на войници(това ще се реализира за следващото издание);
-увеличаване на капацитета на казармите(евентуално);
-премахване на времето за транспорт или увеличаване на капацитета на количките(евентуално).

...

За следващата ера ще трябва да пускам 100к паладини ама не за ZAX, ами за Fight, че няма бутане направо. Той ZAX така или иначе ще проспи някоя атака. Grin Благодаря за участието на всички!
ОБЕЩАНО!

Вие това направете и ако може върнетеи опашката за проучванията и сградите, нея защо махнахте? Пък да видим ще се успя ли  Grin
Искал е да ме опровергае и явно успя, пак се успах. Разминаха ви се 100К паладини и тази ера  Grin

Но до сега не съм бил побеждаван и няма да бъда! А все някога няма да се успя цяла ера и така...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!