Imperia Online България  
Април 20, 2024, 02:38:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стратегия "Отложен старт" (Delayed Start Strategy)  (Прочетена 32776 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« -: Декември 16, 2007, 18:55:49 »

    Бях публикувал тази стратегия в стария форум и то преди да я тествам докрай като целта ми беше да покажа на създателите на играта вредното влияние на 'касичките' върху цялостния геймплей. Основната идея се базира на теорията, че в началната фаза на играта, когато добива е слаб може да се изкарат доста пари от неактивни играчи. Ето и основните стъпки и факти :

    - не активните играчи под 500 не са маркирани като 'каси', но са си там и могат да бъдат атакувани в х10 обхват
    - започвайки играта имате нужда само от следните науки : Уни 1, Арх 1, Шпионаж 2-3, Граница 1, Картография 2-3, Меле 1, Стрелец 1, Търговия 1
    - до 5-6 ден единствената цел е да извади 'по-качествена' армиа. Предпочитанията ми са нещо от рода на 800 меча, 400 копия
    - от 7 до 11 ден започвате грабеж на близки играчи с единствена цел да се постигне крепост ниво 4 със заграбеното, като след първите 2-3 удара и добре да добавите към армията си 200 коня. Трябва да имате около 500 нетни точки на този етап
    - към 12 - 14 ден започват да се появят първите каси, целта са играчи с 50 - 80 точки и не повече, отново основната цел е крепост 5, тука вече е добре на имате военна академия 2 и втора армия. В защита на крепостта имате 400 стрели + 400-600 коня в зависимост какво ви заплашва
    - към ден 14 при добра игра би трябвало да имате крепост 5 със 400 стрелци вътре ( повече няма нужда ), около 2000-2200 меча, 400-600 коня, 1200 копия. При всичко това не трябва да сте надминали 920-950 нетни точки. Основната част започва сега. Следващите 7 - 10 дена ще атакувате само касички, като е добре да имате академия 3 и възможност за 3 атаки + картография 4 или 5. Имате една единствена провинция, която е спряна от развитие и само правите пари.
    - идентифицирането на касичките е основна част от модела. За целта трябва да запомните лимитите на ферма 5, 6, 7 и т.н и да записвате на лист всички играчи достигнали този лимит в които на слухтене има поне 80К злато. Задължително записвате точките на играча, постепенно списъка ще нараства. За проверка използвайте екрана 'атакуване' където няма нужда от рефреш. Пишете името на играча за проверка и ако няма съобщение в червено, значи времето от 7 дни е изтекло и играча е открит за атака, ако точките са променени значи има активност и го махате от списъка.
    - основно касичките са между 90 - 150 точки. Тук крепост 4 е изключена, така че 1600 меча могат да се справят винаги, а ако има войска отпред винаги може да ползвате конете, които са в защита. Препоръчвам да държите 1 армия от 1200 копия, които могат да се справят с крепост 3 , тогава когато вече няма войска вътре.
    - около ден 20-22 целта е да сте събрали около 8-10 милиона злато в зависомост какви каси е имало
    - първите науки са търгвовия 6 и Уни колкото повече добре, около 15-16 е добре. После 6-7 нива централизация, медицина 12 и заделете ресурси за хамбари поне ниво 15 тъй като сте назад с население.

    Заключение : разликата в добива е просто огромна, един играч с тази стратегия може спокойно да прави по 1 мил злато на ден, докато най-развития фермер по това време ще има добив от рода на 150-200К на ден. По тази причина изоставането се компенсира в рамките на още 2 седмици след което благодарение на високите нива науки и големия брой провинции играча става недостижим по точки. Разбира се тук ще се намерят опоненти на това, което твърдя, но този път има неоспорими доказателства : вижте моите точки и класиране в свят 8, вижте разликата с втория и обърнете внимание на класациите в светове 6 и 7 , които са 1 седмица преди 8 и отново първите там нямат толкова точки. След това погледнете класацията в свят 18, където 'iliikata' доминира със същата стратегия и дори се стигна до този комичен коментар :

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=2406.0

    Накрая ще повторя предложението си, да се намали ресурса който се взима от каси примерно на 1/3 или 1/4. Така когато атакувате активен играч, който може да отговори взимате 100% както сега, но от неактивните по-малко тъй като там няма никакъв риск и най-лошото, което може да се случи е някой да ви изпревари ;-)

Поздрави, DimDragon
Активен
seka4a
Гост
« Отговор #1 -: Декември 16, 2007, 19:45:28 »

malka podrobnost..kakto si se setil nqma da moje6 da pohar4i6 zlatoto koeto sabira6 za da ne si vdiga6 to4kite..pone ako si blizo do men imam predvid 4e samo na sluhtene dori da mi pokaje6 100hilqdi a to shte e mnogo pove4e vednaga shte naparavq armiq s koqto da ti stujnq jivota..za drugite eri ne znam qvno tam ne igraqt istinski voini..ne se obijdaite nqmam nishto protiv fermerite ama voinyt si e voin..pak povtarqm DimDragon ako si na 2000 razstoqnie v koito i da e svqt s tolkova pari shte ti gi vzema Smiley
Активен
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #2 -: Декември 16, 2007, 20:11:28 »

Честно казано очаквах повечето отговори да са такива. Спор няма, че непревземаема крепост няма обаче, на практика войните както казваш не са подготвени за подобна битка толкова рано. Замисли се колко къти си превземал 5-ца на 20-ти ден от играта. Ето я задачката за смятане в калкулатора - крепост 5, форт 5, вътре 400 стрели и 800-1000 коня, отвън е армията с която грабя 2000-2200 меча + 400-500 коня, гаранция давам че това всичко е под 1000 нетни, а сега контструирай армия ( очаквам предложения ) , която да може да победи и ще видите че : такава армия има но е 3 пъти повече от защитника поне, което значи доста пари, не се прави за 1 ден и също така е доста точки и е абсолютно задължително играча да не е мислил много науки и взимал 2ра или 3та провинция, което е нормална първа цел на всички. От моя опит на практика става атака - към 13-15 ден вече имам поне 1-2 мил. и тогава почва интереса, всички хора които имат войска имат шпиони ( имал съм до 30-40 вътре ) и почват да правят войска за атака или се отказват, не забравяйте, че един такъв pure military играч, няма кой знае каква икономика и не му е лесно да произведе 100 тарана примерно. След ден 17-18 обикновенно пусках по 200-300 коня всеки ден и вече с 2000 коня просто няма превземане.

Поздрави, DimDragon

P.S. Пак казвам целта ми не е да се правя на велик, дори да не приложиш докрай тази стратегия ами да посъбереш само 1-2 мил. докато те усетят военните играчи пак ще имаш доста по-добър старт от pure farmers. Просто искам да разбия заблудата, че тактиката с 0 атаки и нищо за войска е най-добрата. Обърни внимание на поста във форума на 18, там се казва, че 'най-добрите' играчи едвам се задържат в х3 обхват. Цялата работа е  по-скоро нещо като exploit даже и не бих я нарекал стратегия, но при съществуващите правила си е доста валидна.

Поздрави, DimDragon
Активен
iliikata
Капитан
****

Karma: +27/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 266



Профил
« Отговор #3 -: Декември 16, 2007, 20:22:03 »

malka podrobnost..kakto si se setil nqma da moje6 da pohar4i6 zlatoto koeto sabira6 za da ne si vdiga6 to4kite..pone ako si blizo do men imam predvid 4e samo na sluhtene dori da mi pokaje6 100hilqdi a to shte e mnogo pove4e vednaga shte naparavq armiq s koqto da ti stujnq jivota..za drugite eri ne znam qvno tam ne igraqt istinski voini..ne se obijdaite nqmam nishto protiv fermerite ama voinyt si e voin..pak povtarqm DimDragon ako si na 2000 razstoqnie v koito i da e svqt s tolkova pari shte ti gi vzema Smiley
 
 
ами не знам дали ще успееш да ни вземеш златото но е факт че никой не успя -вече трета ера а сега тая стратегия се прилага в още един свят -няма да кажа кой още- работата е там че за точките в които я прилагаме и с 5-ци крепости а и с много добри армии сме непробиваеми-факта си е факт .Аз в 18 свят съм 44к точки а втория по нетни е  25к -тия дне ще пусна 8 централизирана власт и 7 ниво крепост и просто изчезвам в бъдещето
Активен

seka4a
Гост
« Отговор #4 -: Декември 16, 2007, 20:33:32 »

edva li shte te ostavq da si naprai6 5level to e qsno 4e shte pobyrzam,jalko 4e zaradi prokletite kasi horata hodqt da orat,tuk sum suglasen s teb
Активен
iliikata
Капитан
****

Karma: +27/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 266



Профил
« Отговор #5 -: Декември 16, 2007, 20:40:10 »

edva li shte te ostavq da si naprai6 5level to e qsno 4e shte pobyrzam,jalko 4e zaradi prokletite kasi horata hodqt da orat,tuk sum suglasen s teb
е ти дори няма да разбереш че си правя 5-ца крепост защото аз едва след това почвам да трупам милионите а 4-ката сия пазя с много добра войска
Активен

iliikata
Капитан
****

Karma: +27/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 266



Профил
« Отговор #6 -: Декември 16, 2007, 20:43:28 »

я поне кажи в кой свят играеш че да те поразгледам -явно си много добър воин и може да научи нещо от теб човек Ние дадохме идеи как може да се дръпне напред с материала-дай и ти идея -може да е по добра от нашите
Активен

vinetu_bg
Майор
*****

Karma: +290/-93
Неактивен Неактивен

Публикации: 585



Профил
« Отговор #7 -: Декември 16, 2007, 22:15:23 »

taka tuk iskam parvo publi4no da se izvinya na iliikata za moite samneniya,za6toto i az kato vsi4ki novi igra4i ne znaexme za tezi kasi.no mi se iska da kaja o6te ne6to kato si lider na bgsauz pone otvaryai o4ite na xorata ot sauza si,ne badi samets,za6toto ot v4era po4nax da informiram navsyakade za tezi kasi,dori dadox informatsia na edin ot tvoite savetnitsi.vse pak si bulgarin pone na bulgarite pomagai.tova e ot men i izvinyavai Wink
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #8 -: Декември 16, 2007, 23:45:27 »

я поне кажи в кой свят играеш че да те поразгледам -явно си много добър воин и може да научи нещо от теб човек Ние дадохме идеи как може да се дръпне напред с материала-дай и ти идея -може да е по добра от нашите
вие се базикате с мен аз на 20тия ден можех да изкарам по 1000 тежки коня на ден и още армия не нзма каква си... на мен не ми е за цел да се бия отначаолото иначе и аз щях да бъда недостижим и то не от каси... може и самохвалн ода звучи ама тая 5тица ти я бутам за 3-4 дена... защо няма и такива герои при нас в свят 3. а само да отбележа, че не можах да се развия като хората и съм назад с развитието и то доста нищо, че съм сред първите по нетни... И аз съм против касите, защото се губи интереса всеки гледа да граби каси и така се губи самата тръпка от играта... Аз си имам моя система за развитие отначалото на ерата особено ако ще съм фермер, но аз се развивам така че в един момент ще почна да се бия и не ме интересува фермерстването.. не знам как ви звучи за 26 дена игра всички бойни еденици без паладините и то някои провинции не са ми от най-хубавите. нямам нито една битка в надение.. замислете се над това. може би няма човек около вас който да залага на боя. миналата ера за 2 месеца станах 5ти в крайното всеки може да види злата на славата... което си е факт е...
Активен

seka4a
Гост
« Отговор #9 -: Декември 16, 2007, 23:50:56 »

вие се базикате с мен аз на 20тия ден можех да изкарам по 1000 тежки коня на ден и още армия не нзма каква си... на мен не ми е за цел да се бия отначаолото иначе и аз щях да бъда недостижим и то не от каси... може и самохвалн ода звучи ама тая 5тица ти я бутам за 3-4 дена... защо няма и такива герои при нас в свят 3. а само да отбележа, че не можах да се развия като хората и съм назад с развитието и то доста нищо, че съм сред първите по нетни... И аз съм против касите, защото се губи интереса всеки гледа да граби каси и така се губи самата тръпка от играта... Аз си имам моя система за развитие отначалото на ерата особено ако ще съм фермер, но аз се развивам така че в един момент ще почна да се бия и не ме интересува фермерстването.. не знам как ви звучи за 26 дена игра всички бойни еденици без паладините и то някои провинции не са ми от най-хубавите. нямам нито една битка в надение.. замислете се над това. може би няма човек около вас който да залага на боя. миналата ера за 2 месеца станах 5ти в крайното всеки може да види злата на славата... което си е факт е...
kakto sa kazali horata predi nas : "Divide et impera"  ili prevedeno razgrabvai i pali  >Grin
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #10 -: Декември 16, 2007, 23:51:53 »

kakto sa kazali horata predi nas : "Divide et impera"  ili prevedeno razgrabvai i pali  >Grin
превода не е ли разделяй и владей  Tongue
Активен

seka4a
Гост
« Отговор #11 -: Декември 16, 2007, 23:55:57 »

превода не е ли разделяй и владей  Tongue
da taka e Smiley ama az si go prevejdam po moi si na4in Smiley  Cool
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #12 -: Декември 16, 2007, 23:57:45 »

няма лошо, ама се стреснах да не съм забравил латинския... Tongue
Активен

iliikata
Капитан
****

Karma: +27/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 266



Профил
« Отговор #13 -: Декември 17, 2007, 01:00:48 »

 *bravo* *bravo* *bravo* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *pardon* *pardon* *pardon* *pardon* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *dance* *dance* *dance* *dance* *dance* ще ме убиете от смях ей
Активен

DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #14 -: Декември 17, 2007, 01:04:45 »

Само да отбележа, че в световете от 5 надолу до ден 18-20 ако имаш 3 провинции си супер, защото са скъпи и добива е намален, а войската е 50% по-скъпа, така че към ден 20 около 60-70% от ресурса се прави от 8ма и това за 1000 тежки коня на ден си е гаранция невъзможно по простата причина, че не можеш да имаш централа 4 :-) Затова 100% гаранция, че защитата е само против лека войска, никакви тежки...

Поздрави, DimDragon
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!