Imperia Online България  
Април 24, 2024, 10:03:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и седма вълна  (Прочетена 14518 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2010, 19:14:55 »

значи калкулатора изтеглен от менюто няма да ни подведе нали ?
може да си го ползваме ?
Ако използваш стойноста на армията в сметките, ще те подведе. Иначе за точките няма Smiley
Активен
LUMROG
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2010, 19:17:39 »

Ако използваш стойноста на армията в сметките, ще те подведе. Иначе за точките няма Smiley
мерси до сега не ме е подвеждал ама аз смятам докато бия Smiley
Активен

Нужни са 43 мускула,за да си намръщен,а за една красива усмивка са необходими само 17
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2010, 20:38:31 »

Ха добър вечер! Неудавимият адвокат се появи. Според мен има смисъл и от леки копия и от фаланга. И пак мек център като днес с цифра елитна магарерия тоже!  wassup wassup
Активен

delenda est!
0z1ris
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2010, 20:47:31 »

аз мисля да ги спирам с нещо такова в х1,6 в горите
 фаланга  -30 000
 ел.стрели-10 000
 гвардия   -15 000
 паладини -20 000
 не че е наи добрия вариант ама за това горе долу ще стигне времето,а и ресурса.
 в равнината,ако успея ще извадя малко повече гвардия и фаланги.спирам го за 7-8рунда.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2010, 22:54:14 »

Е то аз ако можех, щях да ги спра и четирите, ама как да извадя 120к фаланги за един ден. Спрях грабежите на косъм  Embarrassed Изобщо съм много зле с армията. Явно с тази тактика, да чакам да видя какво ще пуснат и тогава да почна да правя войска, няма да я докарам далеч вече Smiley За следващата вълна, ще са ми готови осмиците и ще се минава на принципа на мечо пух Smiley
Нормално казармите ти на този етап от играта не трябва да са под 3К, особено пехотата. Но това са 10 наемания, ти имаш 8 за фаланги. Но тези 8 могат да бъдат и 6+4 съответно фаланги + леки копия. Другия вариант е да имаш казарми по 3800(19).

П.П. И по същата система, ако нещо се замоташ и не успееш да наемеш достатъчно пехота, нило то фаланги или гвардия, просто редуцираш броя на това което можеш да наемеш за оставащото време, така че да се получи бройка, така правя аз. Ето сега доста поспах и пропуснах 1 партида фаланги, а и нещо съм си въобразил че имам една партида гвардия повече и следователно сега ще наема 2 партиди по-малко фаланги, за да мога да наема 4 партиди повече копия и да компенсирам Wink А накрая ако съвсем се осереш или просто не стига ресурса, може да направиш като хана и мечовете да са леки, част от тях.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 22:57:45 от ZAX » Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Weldozer
Welderon, BG-7
Редник
*

Karma: +18/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Grow crops, raise goats, make children.


Профил
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2010, 23:06:32 »

Ефективна си е, ама си искам обратно гвардейците.  Cry Cry Cry *crazy* *crazy* *crazy*
*hahaha* Феновете на леки копия за сметка на гвардията... плачат  *pardon*

3а днешната атака нямаше как да съм на линия за да мобилизирам и преместя, затова ползвах вариант да допълня първоначално планираните общо 120к фаланги с 11200 тежки копия.. Но за утре всичко е наред (ако съм буден в 02:50 ч. и в 05:50 ч.) - с 30к фаланга на провка заедно с 6к тежки коне, 4к ЕС, 12к гвардия и 4500 палавници. 42000 копита и ситe са по флангo.  *freak*
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 23:20:35 от Weldozer » Активен

Google > YPPedia - Gulfstream
FeniX
Гост
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2010, 23:35:30 »

*hahaha* Феновете на леки копия за сметка на гвардията... плачат  *pardon*

3а днешната атака нямаше как да съм на линия за да мобилизирам и преместя, затова ползвах вариант да допълня първоначално планираните общо 120к фаланги с 11200 тежки копия.. Но за утре всичко е наред (ако съм буден в 02:50 ч. и в 05:50 ч.) - с 30к фаланга на провка заедно с 6к тежки коне, 4к ЕС, 12к гвардия и 4500 палавници. 42000 копита и ситe са по флангo.  *freak*
Ще се наема и през ноща, няма проблем.
Лошото е, че цял ден смятам и току що забелязах, че съм въвел ТК а не паладини за нападателя.
Явно, че накрая умората ще си каже думата.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2010, 23:37:08 »

*hahaha* Феновете на леки копия за сметка на гвардията... плачат  *pardon*

3а днешната атака нямаше как да съм на линия за да мобилизирам и преместя, затова ползвах вариант да допълня първоначално планираните общо 120к фаланги с 11200 тежки копия.. Но за утре всичко е наред (ако съм буден в 02:50 ч. и в 05:50 ч.) - с 30к фаланга на провка заедно с 6к тежки коне, 4к ЕС, 12к гвардия и 4500 палавници. 42000 копита и ситe са по флангo.  *freak*
Е в тежките копия вече пък съвсем няма смисъл, или копия или фаланги, според това как си с ресурса и времето, какви са тези тежки копия Smiley
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Weldozer
Welderon, BG-7
Редник
*

Karma: +18/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Grow crops, raise goats, make children.


Профил
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2010, 23:47:06 »

Е в тежките копия вече пък съвсем няма смисъл, или копия или фаланги, според това как си с ресурса и времето, какви са тези тежки копия Smiley
Който разбира, че греши, спокойно да си признае... Щом съм спрял атаките, имам население и сега пускам пак медицина, значи има смисъл.  Cool

P.S. ...а и съм постнал 4 доклада, не 2  *hihi*
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 23:53:56 от Weldozer » Активен

Google > YPPedia - Gulfstream
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2010, 23:55:35 »

лошото е че вместо да наемам разпускам досегашните налични .....както стрелите така и фалангата *PUNISH* *PUNISH* *PUNISH*явно вчерашните 11 рунда на наемане през час и половина ми идват в повечко .....абе пенсионерска му работа
Активен

ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2010, 23:58:50 »

Който разбира, че греши, спокойно да си признае... Щом съм спрял атаките, имам население и сега пускам пак медицина, значи има смисъл.  Cool

P.S. ...а и съм постнал 4 доклада, не 2  *hihi*
И аз спрях един пожар в равнина само с фаланги и гврдейци, паладините гледаха от крепостите. След това и аз имах население и медицина пуснах, също като теб, но това прави ли го правилно?
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2010, 00:00:26 »

И аз спрях един пожар в равнина само с фаланги и гврдейци, паладините гледаха от крепостите. След това и аз имах население и медицина пуснах, също като теб, но това прави ли го правилно?

Закс .... всички сме различни с различни стратегии .... каза си мнението .. О.К. ... не го налагаи ...
Ето ЧИНГИЗ разпуска  *beer* Интересен подход ... може и да е правилен  Аз останах без население .... а едвам започвам да наемам ....  *freak*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2010, 00:02:26 »

otnowo не виждам смисъл от гвардията ....ще попълня лекинко с леки мечове ...по добре се държат от гвардията по време на битка
лошото е че вместо да наемам разпускам досегашните налични .....както стрелите така и фалангата *PUNISH* *PUNISH* *PUNISH*явно вчерашните 11 рунда на наемане през час и половина ми идват в повечко .....абе пенсионерска му работа
Е то накрая не останаха никакви елитни. Остава само и паладините да разпуснеш и да обърнеш всичкото население в армия, да не е проблем да палнат 100-200 население, като във втора ера Wink
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Weldozer
Welderon, BG-7
Редник
*

Karma: +18/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Grow crops, raise goats, make children.


Профил
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2010, 00:06:35 »

И аз спрях един пожар в равнина само с фаланги и гврдейци, паладините гледаха от крепостите. След това и аз имах население и медицина пуснах, също като теб, но това прави ли го правилно?
Започнал съм НН с една цел, която съм декларирал... "Целта оправдава средствата" стои на място тук. Ако си изпълня целта, значи е било правилно.
Не е същото и затова не ти е дало резултат, който искам аз да видя. Така, че не търси твоя резултат в моята игра.

 ... Колебаех се между атака меле и военна медицина, но след като съм налял ресурс във ферми, а имам и ресурс да си посрещна атаките спокойно, по-добре да пусна  *HOSPITAL* медицина.  *PARTY* *friends* *hihi*
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 00:18:22 от Weldozer » Активен

Google > YPPedia - Gulfstream
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2010, 00:19:28 »

Започнал съм НН с една цел, която съм декларирал... "Целта оправдава средствата" стои на място тук. Ако си изпълня целта, значи е било правилно.
Не е същото и затова не ти е дало резултат, който искам аз да видя. Така, че не търси твоя резултат в моята игра.
Виждам че говорим на различни езици и ще се опитам да перефразирам, така че да ме разбереш! Това че си ги спрял по този начин, в никакъв случай не го прави най-правилния!

Ако си изпълниш целта, значи не е било достатъчно грешно  Grin

П.П. Каква ти е целта?
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!