Imperia Online България  
Април 16, 2024, 14:33:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой не спи и как го постига?  (Прочетена 12791 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tarankoly
Сержант
**

Karma: +64/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Редови крокодил от ВМС на БА


Профил WWW
« Отговор #30 -: Февруари 16, 2010, 20:55:21 »

Е райхи много лошо кълне Smiley

А будилник, който да чуя няма   *tired*

За съжаление, днес имах много по-важна работа от ИО и ако си бях легнал чак след 10, значи да се успя за нея... А друга 100%-това гаранция да стана на време, освен въобще да не си лягам, просто няма... Рискувах да се наспя един ден и загубих. Следващата ера пак Wink Може би ако не ги пускат когато им скимне, ще мога да си планирам нещата. Сега остава да меря сили за нетна, загубите не са фатални... Според някой дори това е по-добрия ход, но не и според мен Smiley

П.П. Тайно се надявах ортака да хвърли едно око на форума за битката и ако ме няма да ме покрие, но къде този късмет Grin И той зает човека, за безработни си е този турнир...

Що си мислиш че Митака ти е виновен?
Ти сам дръпна дявола за опашката..............за справка можеш да си прочетеш някой от вчерашните си писания....
П.П. А и в последните ти мисли пак грешиш. Турнира не е за безработни, а за организирани хора
Активен

[img]http://s4.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=53073
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #31 -: Февруари 16, 2010, 21:50:21 »

хахаха ...е то Райхи като пророк действа тука ...я за Закси ,я за Славчо ....само поиска облогче и веднага се предават...
Е райхи много лошо кълне Smiley
Що си мислиш че Митака ти е виновен?
Явно нямаш никакво чуство за хумор. Жалко за теб Smiley Ще ти преведа - шегувам се, така както и хана го е направил. Дори да вярвах в подобни глупости, а аз не вярвам  *pardon*

А будилник, който да чуя няма   *tired*
Сега изясни ли ти се кой смятам за виновен  *hahaha*

Ти сам дръпна дявола за опашката..............за справка можеш да си прочетеш някой от вчерашните си писания....
Отново не си разбрал, не съм дърпал дявола за опашката, аз си очаквах това да стане и се надявах написаното да е достатъчно, ако колегата прочете форума преди 10 сутринта Smiley Така го държа в течение.

П.П. А и в последните ти мисли пак грешиш. Турнира не е за безработни, а за организирани хора
И двамата грешим, но и двамата сме прави. Затова ще се поправя - играта е само за безработни(в това число включвам и неучащи и въобще без никакви ангажименти в реалния живот) хора. Т.е. за хора без никакъв личен живот и задължително със сериозни проблеми със съня. Разбира се по-добре е да са организирани, но не е задължително. Докато в същото време е напълно задължително да имат сериозни проблеми със съня и да не могат да спят повече от 2 часа без прекъсване... В съжалявам, но нито съм толкова стар, нито толкова болен, нито толкова пропаднал тип, но някой ден все ще стана и ще успея да постигна и НЕПОБЕДЕН  *hahaha*

Говорим ако играеш и за нетни и за непобеден, иначе няма нищо организирано в това да си изкараш армията 10 часа по-рано, тя си беше готова. Един организиран човек, какъвто аз не отричам че не съм, нито пък искам да бъда, на него му е много по-трудно да излезе от рамката на 24-те часа и да се настрои за 26, на мен не ми е проблем. Един единствен ден имах работа и се организирах за нея и ядох дървото, това е Smiley

П.П. На теб турнира ако ти е по-важен от всичко друго, ми добре. Пожелавам ти да устискаш до края. Аз 2 месеца напълно свободни никога не съм имал... И все пак съм достатъчно "тъп и упорит" и продължавам да се опитвам  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2010, 00:55:45 »

Баси, един ден да отпътувам далеч от София и Закси да се издъни без да гледам от първия ред! Ми не е честно!  *GIRL_CRY*


Приятелю Закс, приеми съвет от доста по-възрастен и невладеещ ни едно бойно изкуство! Голяма хапка хапни, голяма дума не казвай! Особено ако не можеш да си позволиш да се измайтапиш със самия себе си! Успех в другия тираж!
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #33 -: Февруари 17, 2010, 01:33:10 »

Баси, един ден да отпътувам далеч от София и Закси да се издъни без да гледам от първия ред! Ми не е честно!  *GIRL_CRY*


Приятелю Закс, приеми съвет от доста по-възрастен и невладеещ ни едно бойно изкуство! Голяма хапка хапни, голяма дума не казвай! Особено ако не можеш да си позволиш да се измайтапиш със самия себе си! Успех в другия тираж!
Е то вече не е интересно, аз всяка ера по един и същи начин се дъня  Grin Една ера поне да ме набият наистина, че да не ме е яд...

За другата ера Крум ще трябва да пуска по 100К паладини, няма начин. Няма да играя за класация и няма да допусна да си легна да спя, без да съм приготвил армията. Дори в такъв случай като сега... Ако бях извадил паладините 10 часа преди битката, те просто щяха да опасат всички ниви и загубите щяха да са дори по-големи...

Или ако трябва няма да играя сам, което няма да ме удовлетвори, защото искам сам  *wall*

Нали знаеш че бойните изкуства са индивидуален спорт, не случайно не съм имал мераци за футболист например Wink

А да се измайтапя със себе си, мога да си позволя. Защо да не мога Wink Не е в разрез с не малкото ми его Wink Проблема е само и единствено в него или по-скоро в това че съм максималист, а не съм робот... Но за следващия тираж ще стана ако трябва  *SPITEFUL*

Мерси  Wink
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #34 -: Февруари 17, 2010, 01:42:49 »

Е то вече не е интересно, аз всяка ера по един и същи начин се дъня  Grin Една ера поне да ме набият наистина, че да не ме е яд...

За другата ера Крум ще трябва да пуска по 100К паладини, няма начин. Няма да играя за класация и няма да допусна да си легна да спя, без да съм приготвил армията. Дори в такъв случай като сега... Ако бях извадил паладините 10 часа преди битката, те просто щяха да опасат всички ниви и загубите щяха да са дори по-големи...

Или ако трябва няма да играя сам, което няма да ме удовлетвори, защото искам сам  *wall*

Нали знаеш че бойните изкуства са индивидуален спорт, не случайно не съм имал мераци за футболист например Wink

А да се измайтапя със себе си, мога да си позволя. Защо да не мога Wink Не е в разрез с не малкото ми его Wink Проблема е само и единствено в него или по-скоро в това че съм максималист, а не съм робот... Но за следващия тираж ще стана ако трябва  *SPITEFUL*

Мерси  Wink

В допълнение, запомни! Никой не е по-голям от хляба, знам го от баба си, царство и небесно, мъдра жена беше. Това беше по повод егото...... По повод роботите, които работят и се забавляват, ще ти цитирам девиза на свързочниците от не чак толкова далечното минало - умри, но свръзка дай. Не си глупаво момче, прави си изводите.
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2010, 17:41:24 »

Добре де... Защо не ми се получава... Миналите 26 часа, май спах само 2, не помня вече... Но Последните 26 часа съм спал 2+2+5+2+2+2+2+2... Близо 20 часа сън за 24 часа ми се събират, което трябва да компенсира и за вчера. Но така и не можах да се наспя, така както, ако спя само 6-10 часа, но на куп!!! Просто въобще не се чуствам добре, когато издевателствам така над организма си... Но като изключим че ми е гадно и цял ден ще се чуствам като парцал, защо въпреки 20-те часа сън, все пак адски ми се спи... Поне да не ми се спеше... Определено трявба да се промени нещо в този турнир... Не вярвам всички освен мен да са мазохисти и да им харесва това... Поне един не е:

Лично аз смятам, че ограничението в казармите е един от големите проблеми в НН.
Не виждам, особено интелектуално предизвикателство в това да висиш цяла нощ и да наемаш армия. *hmm* *hmm*
Затова и предложих още миналата ера, да се променят казармите, така че да имаш възможност да наемаш повече армия.
Това би дало възможност за по- голяма гъвкавост и би направило играта по- интересна.

П.П. Отон нещо ме обвинява че съм се заяждал с разни хора, макар да е обратното обикновенно Wink Даже някакси, по непонятни за мен пътища, го свързва с това че съм се прецакавал всяка ера и тогава съм почвал... Което просто не е вярно... Но е близо всъщност. Рано или късно недоспиването води до някакво прецакване при повечето хора. В същото време обаче колкото са по недоспали хората, толкова са по изнервени и като гледам, определено не само аз - даже аз съм направо алгелче  Grin Но кой е започнал не е важно... Къде е проблема също не е важно... Важното е някой да има виновен, да си го изкараме на него и всичко е наред, така ли?

И отново ще се обърна към мъдростта на източната философия. Там се твърди, че е много грешна практиката на запада, просто да се търси виновен, вместо да се търси решение. Защото ако само се търсят виновни и биват наказвани, без да е намерено решение, то винаги ще има нови виновни. А ако се намери решение на съответния проблем, когато той бъде отстранен и виновни няма да има. За мен то е промяна на казармите, но може и по-добро да има. Но само не ми казвайте че това е гениална част от турнира. Защото и без това население и ресурс не стигат, такаче предпоставки за грешки има в изобилие. Няма причина да се издевателства по-този начин, над чисто човешките слабости... Просто накрая всички ще почнат да играят на групо с по един общ акаунт, както всъщност забелязвам че става напоследък, а това просто е удар под кръста за индивидуалните играчи, които просто искат и им доставя удоволствие да постигнат всичко сами. Нищо повече!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2010, 19:45:12 »

Добре де... Защо не ми се получава... Миналите 26 часа, май спах само 2, не помня вече... Но Последните 26 часа съм спал 2+2+5+2+2+2+2+2... Близо 20 часа сън за 24 часа ми се събират, което трябва да компенсира и за вчера. Но така и не можах да се наспя, така както, ако спя само 6-10 часа, но на куп!!! Просто въобще не се чуствам добре, когато издевателствам така над организма си... Но като изключим че ми е гадно и цял ден ще се чуствам като парцал, защо въпреки 20-те часа сън, все пак адски ми се спи... Поне да не ми се спеше... Определено трявба да се промени нещо в този турнир... Не вярвам всички освен мен да са мазохисти и да им харесва това... Поне един не е:

П.П. Отон нещо ме обвинява че съм се заяждал с разни хора, макар да е обратното обикновенно Wink Даже някакси, по непонятни за мен пътища, го свързва с това че съм се прецакавал всяка ера и тогава съм почвал... Което просто не е вярно... Но е близо всъщност. Рано или късно недоспиването води до някакво прецакване при повечето хора. В същото време обаче колкото са по недоспали хората, толкова са по изнервени и като гледам, определено не само аз - даже аз съм направо алгелче  Grin Но кой е започнал не е важно... Къде е проблема също не е важно... Важното е някой да има виновен, да си го изкараме на него и всичко е наред, така ли?

И отново ще се обърна към мъдростта на източната философия. Там се твърди, че е много грешна практиката на запада, просто да се търси виновен, вместо да се търси решение. Защото ако само се търсят виновни и биват наказвани, без да е намерено решение, то винаги ще има нови виновни. А ако се намери решение на съответния проблем, когато той бъде отстранен и виновни няма да има. За мен то е промяна на казармите, но може и по-добро да има. Но само не ми казвайте че това е гениална част от турнира. Защото и без това население и ресурс не стигат, такаче предпоставки за грешки има в изобилие. Няма причина да се издевателства по-този начин, над чисто човешките слабости... Просто накрая всички ще почнат да играят на групо с по един общ акаунт, както всъщност забелязвам че става напоследък, а това просто е удар под кръста за индивидуалните играчи, които просто искат и им доставя удоволствие да постигнат всичко сами. Нищо повече!

Винаги съм се чудел защо хората не бягат на изток, а бягат на запад Smiley На изток не е нужно да се търсят виновните, те просто се упоменават Smiley решенията са мн интересни, видяхме примера с Гугъл, но да не задълбаваме Smiley Закс само да ти кажа, че надали на изток някой би търпял така свободно да си изказваш мнението, но пък може и аз да греша  *freak* *freak* *freak* *freak*
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2010, 20:05:22 »

Винаги съм се чудел защо хората не бягат на изток, а бягат на запад Smiley На изток не е нужно да се търсят виновните, те просто се упоменават Smiley решенията са мн интересни, видяхме примера с Гугъл, но да не задълбаваме Smiley Закс само да ти кажа, че надали на изток някой би търпял така свободно да си изказваш мнението, но пък може и аз да греша  *freak* *freak* *freak* *freak*
Прав си! Но пак пропускаш че там просто не се налага Wink

Само сравни педалските дуели на запада, когато все още е имало някакви понятия като чест, макар и доста лицемерно и силно изкривени. Сравни ги с истинската чест на изтока. За мъдростта въобще не може и да се успори дори. Когато докажат че даден политик е корумпиран в Китай и веднага го осъждат на смърт. А в Япония даже няма нужда да го съдят, той не може да понесе срама и си прави сепуко. А в България не само нямат капка срам, ми и става дори още по-нагъли, следкато им се размине... Е предпочитам изтока!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #38 -: Февруари 19, 2010, 20:11:32 »

Прав си! Но пак пропускаш че там просто не се налага Wink

Само сравни педалските дуели на запада, когато все още е имало някакви понятия като чест, макар и доста лицемерно и силно изкривени. Сравни ги с истинската чест на изтока. За мъдростта въобще не може и да се успори дори. Когато докажат че даден политик е корумпиран в Китай и веднага го осъждат на смърт. А в Япония даже няма нужда да го съдят, той не може да понесе срама и си прави сепуко. А в България не само нямат капка срам, ми и става дори още по-нагъли, следкато им се размине... Е предпочитам изтока!

Дааа, американския СПИН бил неизлечим, съветския - непобедим, а ЗАКС е неизбежен като настъпването на комунизма....
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #39 -: Февруари 19, 2010, 20:15:21 »

Дааа, американския СПИН бил неизлечим, съветския - непобедим, а ЗАКС е неизбежен като настъпването на комунизма....
А на изток не е имало адвокати. Споровете са се решавали на ринга - РЕСПЕКТ !
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #40 -: Февруари 19, 2010, 20:33:30 »

Прав си! Но пак пропускаш че там просто не се налага Wink

Само сравни педалските дуели на запада, когато все още е имало някакви понятия като чест, макар и доста лицемерно и силно изкривени. Сравни ги с истинската чест на изтока. За мъдростта въобще не може и да се успори дори. Когато докажат че даден политик е корумпиран в Китай и веднага го осъждат на смърт. А в Япония даже няма нужда да го съдят, той не може да понесе срама и си прави сепуко. А в България не само нямат капка срам, ми и става дори още по-нагъли, следкато им се размине... Е предпочитам изтока!

Еми отиди там Smiley Аз предпочитам нашта си цивилизация, която е в пъти по близо до западната от тази на изтока, но разни хора, разни идеали Smiley
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #41 -: Февруари 19, 2010, 20:54:05 »

"Културните основи на икономическия успех". Самото заглавие на статията на публициста Зигфрид Колхамер е провокация за икономическия позитивизъм: икономиката е наука с претенции за точност, а икономическата практика има конкретни параметри и зависи от реални фактори - какво търси тук такова безбрежно понятие като култура? Обширната статия на Колхамер, поместена в ноемврийската книжка на реномираното списание "Меркур", месечния орган на германската консервативна мисъл, е провокация и за политическата коректност: нима отделните култури въпреки различията си не са равностойни пред Бог и ООН и не са еднакво функционални?
Зигфрид Колхамер смята, че от тези позиции не е възможно да се даде отговор на един кардинален за човечеството въпрос - защо едни са богати, а други бедни (хора, групи, страни). Той отхвърля класическото обяснение за значението на географията и климата, като посочва например, че в това отношение Русия и Канада си приличат, но в икономическо се различават чувствително. Не приема и довода за фундаменталното значение на политическата система. "Демокрацията не е нито необходима, нито дори благоприятна предпоставка за икономическо развитие."
Днешен Китай е най-яркият пример в подкрепа на становището на Колхамер. Но само допреди десетина години 36 милиона китайци, живеещи извън комунистически Китай, произвеждаха повече богатство, отколкото онези 1.2 милиарда китайци в народната република. Тези числа само привидно опровергават твърдението на Колхамер, който контрира с друг пример: китайците съставляват по-малко от 5 процента от населението на Индонезия, но притежават 70 процента от частния капитал, а в САЩ доходът на семействата от китайски произход е с 60 процента по-висок от средния доход на останалите семейства с изключение на евреите. С една дума, китайците са сред икономически най-успелите имигрантски групи в света.
"Обяснението трябва да се търси в разликата между културите. Има явно култури и културни кръгове, които предлагат по-добри или по-лоши предпоставки за икономически напредък и добро управление." Постановката за определящото значение на културата за икономическия живот, разбира се, не е нова: нейният манифест е прочутото есе на Макс Вебер за връзката между протестантската етика и капитализма. Новото при Колхамер е подчертано политическата насоченост на неговото съчинение в контекста на актуалния дебат около сблъсъка между културите.
Той отбелязва, че разлика в благосъстоянието и предимство на едни културни среди пред други се забелязва не само на национално равнище, но обикновено и в границите на една и съща страна: "...Например евреите в Германия, САЩ и другаде, немците в царска Русия и Източна Европа, арменците и гърците в Османската империя, баските и каталунците в Испания, протестантите във Франция." Не по-рядък е и обратният феномен - на последователно неуспешни групи като синти и рома, индианците и чернокожите в САЩ, сицилианците в Италия. "В началото на ХХ в. средният доход на един германски евреин е три пъти по-висок от дохода на християнските му сънародници. В днешна Америка евреите са групата с най-висок среден доход - около 80 процента над останалите американци. Впечатлява изключителната готовност за учене и усъвършенстване на евреите: те съставляват по-малко от един процент от населението на света, но дават 16 процента от Нобеловите лауреати."
Като най-успешни имигрантски общности Колхамер представя евреите, китайците, японците и индийците, които очевидно са голям плюс и за приемащата страна. Но има и други случаи: "Турците дават 2.2 процента от брутния обществен продукт на Германия, но делът им от местното население възлиза на 2.6 процента. Това не означава обезателно, че те не са от полза за Германия, но явно не толкова, колкото други преселнически групи." Колхамер отхвърля аргумента, че по-слабата интеграционна приспособимост и благосъстояние на някои имигранти е следствие от дискриминацията им; според него с отрицателно отношение се сблъскват и най-пробивните групи. "Както виждаме от примера с китайците, японците и евреите, расизмът и дискриминацията не предлагат убедително обяснение за икономическия неуспех на имигрантските групи. Историята показва, че хора от една и съща култура имат сходен успех в най-различни страни, докато хора от различни култури в една и съща страна, при еднакви външни условия и еднакви икономически предпоставки, не реагират и не пробиват еднакво." Причината, иска да ни каже Колхамер, е в различния културен багаж, с който различните групи пристигат в новата си родина.
Значението на културните фактори Колхамер онагледява, като взима за пример мюсюлманите в Германия. Първият ключов индикатор за успешна интеграция, който той привежда и спрямо който мюсюлманите се оказват в много неизгодно положение, са смесените бракове. "Ислямът забранява на мюсюлманките брака с немюсюлмани. Не всички спазват тази повеля, но религиозният и семейният натиск вървят в тази посока." Освен това от жената се очаква да си стои вкъщи, което намалява заетостта и семейния доход при мюсюлманите. По традиция възпитанието на децата е поверено на жената, но колкото по-слаба е нейната интеграция, толкова по-малки са и интеграционните шансове на децата.
Друга основна спънка за интеграцията на ислямските имигранти е семействеността: семейството стои над всякакви обществени ценности, норми и закони, което насърчава непотизма, корупцията и пренебрежението към меритократическите принципи и егалитаризма на демократичното общество. "Икономическата дейност е по същество взаимодействие с други хора. Затова от икономическа гледна точка култури като ислямската или латиноамериканската, в които радиусът на доверие е много малък, се оказват в непривилегировано положение."
Третият основен индикатор в анализа на Колхамер е ученолюбивостта, отвореността към други ценностни ориентации. И тук ислямът получава слаба оценка, тъй като традиционното ислямско общество се смята за най-доброто от всички и следователно няма какво да научи от другите. Тази "културна арогантност" представлява съществена пречка за интеграцията, със съответните отрицателни икономически последствия.
На базата на приведените примери Колхамер заключава: "Тезата, че културата е важен фактор за интеграцията на имигрантите, за техния икономически успех или провал, както и за икономическото и политическото развитие на нациите, изглежда съвсем достоверно и емпирически достатъчно добре подплатено становище." Защо тогава културализмът се посреща на нож? Защото според Колхамер той противоречи на две основни догми: на догмата на културния релативизъм, постулиращ, че всички култури са равностойни и изпълняват по същество едни и същи задачи; и на второ място, на догмата на икономическия универсализъм, предпоставящ, че хората навсякъде са еднакви и реагират еднакво на икономическите стимули. "Очевидно е обаче, че съществува напрежение между културния релативизъм и универсалните ценности и права, фиксирани в Декларацията за човешките права на ООН - един проблем, който дълго време бе подминаван или не се дискутираше."
От 90-те години насам започват да излизат научни трудове (Колхамер цитира етнолога Робърт Едгъртън, икономическия историк Дейвид Ландес, антрополога Лорънс Харисън), в които се изразяват съмнения във функционалното равенство и равностойността на всички култури - явно има такива, които са в състояние по-добре от други да удовлетворяват основните човешки потребности. Що се отнася до възраженията на икономистите срещу културализма, те се изчерпват с това, че културните твърдения не се поддават на строг емпирически анализ; по правило науката продължава да обяснява икономическия неуспех с намесата на политиката в икономическия процес. Колхамер обаче смята този подход за непълноценен и се осмелява да търси обяснение извън тясното поле на икономическите закономерности, без изобщо да затваря очи за явните политически импликации и рисковете, произтичащи от неговия "културалистичен обрат": "Сравнителното изследване на културите от гледна точка на това доколко съдействат или спъват благосъстоянието и добруването на хората, свободата и човешките права, показва наличието на значителни различия. Промените към добро могат да бъдат наложени или стимулирани отвън, но по същество те могат да бъдат извършени само от съответните култури."
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #42 -: Февруари 19, 2010, 21:39:16 »

според мен не отделяш толкова много мисъл в играта колкото на форума. И ако си почиваш(спиш) вместо да пишеш във форума ще се чувстваш по-добре. Мен лично не ме дразниш, да не си помислиш че те пращам в почивка.
По темата ще кажа че и на мен приятели са ми помагили в номадите и в иперията, но и аз също така съм наемал армия през 2 часа. Малко е идиотско да помолиш някой да ти наема посред нощ армия през 2 часа?!?! Приятели са ми помагали в неравната борба с EVN и интернет доставчика ми. Иначе алармата на gsm-а ми върши идеална работа до сега не съм я проспивал.
Активен
6ark
Капитан
****

Karma: +341/-411
Неактивен Неактивен

Публикации: 276



Профил
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2010, 23:52:11 »

вечно он съм никога не спя аз си почивам пред ио  Wink Grin
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #44 -: Февруари 20, 2010, 01:24:20 »

Ако си дам рецептата за ставане в малките часове след изнурителен труд и хронично недоспиване... ще стана за смях. Затова само ще последвам светлия заксов пример за да се изтъкна и начеша егото си (но само с една пубкликация)... Аз съм най-добрия "император" сред заварчиците и може би най-добрия завърчик сред имперците.  *freak*

 Grin доколкото ги знам имперците, определено си най-добрия заварчик между нас.... Grin  *ok*
Активен

delenda est!
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!