Imperia Online България  
Май 02, 2024, 16:36:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 1001 въпроса или как да играем ИО  (Прочетена 110425 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Amorphis
I die for my Queen!
Редник
*

Karma: +79/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 28



Профил
« Отговор #240 -: Февруари 09, 2010, 09:50:18 »

Точно на този въпрос е трудно да се отговори. Колкото съюзи - почти толкова формули. Лично според мен най ефективно е според добива:  (дърво*0,5+желязо*2,5+камък+злато)*коефициент
   Ама пък остава момента с ненаетото население по една или друга причина,а те не правят никакъв ресурс.В нашият ги стимулираме да си ги наемат защото квотата е - населението х 1.5 . *hihi*
Активен
motiviraniq
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #241 -: Февруари 10, 2010, 12:03:53 »

Благодаря за отговора и вниманието _LadyBlack.  *rose* Разбира се, че не разчитам само на каси и съм наблегнал на икономиката, но въпреки това намирането на ресурс и от други места като "каси" например не е за изхвърляне. Не желая да играя агресивно и затова зададох този въпрос. Опитвам се да бъда просто "агресивен земеделец"  Lips Sealed  0:)
Активен
hepbha
Редник
*

Karma: +4/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #242 -: Февруари 10, 2010, 16:38:28 »

Ако населението е над 11 % ... пожара няма да се състои .... ще ти отчете загубена битка ... но ще е все едно е полева при отстъпление на армията ....

Ако проведеш защита, която загубиш но армията на нападателя остане под 11 % от населението като бройка, ще ти очете загубата ... военните точки и ресурса от избитите войници но няма да загубиш селяни и няма да отчете пожар ....


Дано съм обяснил разбрано Sad

Не разбрах във втория случай след като нападателя на успява да ме запали, няма ли да загуби и той опита за палежа ? Няма ли и той да има загубена битка, защото все пак палежа си е битка на агресора срещу населението...
Активен
darmon
Лейтенант
***

Karma: +70/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


kabasamura


Профил
« Отговор #243 -: Февруари 10, 2010, 16:42:33 »

 ще отчете на атакуващия победа в нападение,понеже ще е спечелил полевата битка...де-факто пожара и полевата битка се смятат по един и същ модел
Активен
darmon
Лейтенант
***

Karma: +70/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


kabasamura


Профил
« Отговор #244 -: Февруари 10, 2010, 16:45:25 »

разликата между опожаряване и полева битка е,че при първата,след приключване на полевата битка се осъществява и "поробването" на населението...
Активен
hepbha
Редник
*

Karma: +4/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #245 -: Февруари 10, 2010, 17:04:34 »

разликата между опожаряване и полева битка е,че при първата,след приключване на полевата битка се осъществява и "поробването" на населението...

туй хубу, ама въпроса ми беше за противоречието, което съществува в тази ситуация..
от една страна агресора печели полевата битка, но от друга страна, оставайки с недостатъчно армия,  губи в опита си за "пороби" населението... та за тази загуба иде реч...
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #246 -: Февруари 10, 2010, 17:17:33 »

Това са етапи от една атака. Както разграбване можеш да спечелиш полевата но да загубиш срещу крепостта или гарнизона.

Не може да те запали под 11% защото ако има такава опция всички ще почнат да се палят приятелски на под 11%.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #247 -: Февруари 10, 2010, 17:38:32 »

 - не че нещо... - просто информативно....все си мисля,че мога да ви пална и на 10% ....ако сте ми достатъчно далече,разбира се
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #248 -: Февруари 10, 2010, 21:22:19 »

Може и наблизо, като разпусна малко джигити.
 Grin
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #249 -: Февруари 12, 2010, 20:18:33 »

   Ама пък остава момента с ненаетото население по една или друга причина,а те не правят никакъв ресурс.В нашият ги стимулираме да си ги наемат защото квотата е - населението х 1.5 . *hihi*

В нашия съюз пък квотите са 10x точките на играча в злато за 1 седмица

btw искам да попитам дали когато прата на поход армията ми и след това пусна в употреба проучване "брони" или "атака - меле" и т.н., дали то ще има ефект в битката?
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 20:20:58 от mhk_122 » Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #250 -: Февруари 12, 2010, 20:35:42 »

...btw искам да попитам дали когато прата на поход армията ми и след това пусна в употреба проучване "брони" или "атака - меле" и т.н., дали то ще има ефект в битката?

 Да ще има ... само карта ако пуснеш , войската ти няма да си дойде по-бързо отколкото е отишла .
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
darmon
Лейтенант
***

Karma: +70/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


kabasamura


Профил
« Отговор #251 -: Февруари 14, 2010, 10:44:05 »

 Колегата в по-горния пост мисля че се е заблудил. Армията ти ще осъществи битката със проучванията ,с които си имал преди да е тръгнала.Пуснати в употреба след потеглянето на армията ти,проучвания няма да окажат влияние-незвисимо дали са твои лично или съюзни...
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #252 -: Февруари 14, 2010, 11:18:53 »

Колегата в по-горния пост мисля че се е заблудил. Армията ти ще осъществи битката със проучванията ,с които си имал преди да е тръгнала.Пуснати в употреба след потеглянето на армията ти,проучвания няма да окажат влияние-незвисимо дали са твои лично или съюзни...

 Аз винаги греша    ... но поне може да погледнеш отговора на някой модератор по този въпрос . Заповядай , прочети последния коментар . А след като го прочетеш , вземи и пробвай  Grin Grin Grin
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #253 -: Февруари 14, 2010, 22:50:39 »

Защо не ми се появява империалния резерв в другите провинции, а само в 8-ма може?! *xxx*
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #254 -: Февруари 15, 2010, 14:42:34 »

Нали пишеше по едно време че резервът можел да се строи до 10 ниво в 8 провинция и до 5 в другите...
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!