Imperia Online България  
Март 28, 2024, 18:27:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шампионът: "Изобщо не ме изненадахте!"  (Прочетена 3645 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« -: Октомври 27, 2008, 15:24:37 »

Каквото и да кажа за представянето на този игра, няма да е достатъчно. Не успя да спечели Ера 1, затова сигурно е решил да ни натрие носовете хубаво в Ера 2. И успя. И то - наистина успя.

Представям ви Абсолютния Доминатор в Ера 2 на Номадските нашествия, играчът, който класира 2 акаунта на първо и второ място. Играчът, който взе 2 индивидуални награди, играчът, който доказа нагледно сентенцията, че... "Има играчи и играчи." Вероятно един от най-добрите, които лично аз съм срещал по световете на ИО, перфектен и безгрешен.

Играчът, който накара Съюза Номади да изглежда зле.
Единственият начин да го прекършим... беше да го изтрием.
Следващата Ера може и да се замислим дали да не го направим.

Име: Марио Балашкович
Възраст: 30
Професия: Учител по информатика в начално училище
Местоположение: Хърватско Загорие, Хърватия
Семейно положение: Женен ("за нещастие" - негови думи), с едно дете, което нарича Bibi (защо ли не се учудвам)

Чудех се как да го наричам по време на интервюто, затова реших да го наричам Tiger - прякорът, с който всички го познават в международния Форум на ИО.

Oton: Първо, поздравления за почти съвършеното представяне в Ера 2 на Номадските нашествия! Човешко същество сте, нали?

Tiger: Да, поне наполовина съм човек.

Oton: Другата половина вероятно е машина?
Tiger: Може би. Шегувам се, нормален човек съм си, но не спя много през повечето дни. Тайната ми е, че имам малко дете и когато то се събуди, будя се и аз. И наемам армия. Благодаря за поздравленията, за да не изглеждам неучтив. (усмихва се)

Oton: От колко време играете ИО?
Tiger: Повече от година и половина. От февруари 2007, когато се сдобих с ADSL интернет връзка и когато стартира Свят 9.

Oton: Играли ли сте Блиц скорост преди?
Tiger: Не. Ако не броим Ера 1 на Номадите и половин ден, когато се пробвах преди няколко ери в Блица, но се отказах. Просто е 4 пъти по-бърза скоростта, няма голяма разлика и в Номадите. Но, разбира се, далеч по-различно е да играеп в Блица в ИО.

Oton: Как, по дяволите, успявахте да управлявате 2 акаунта и да ги класирате 1-ви и 2-ри?!?
Tiger: В интерес на истината, отне ми по-малко време, от колкото да играя с 1 акаунт в Ера 1. Както повечето хора забелязаха, акаунтите бяха близнаци. С 2 браузъра правех едни и същи неща - наемах едни и същи армии, строях едни и същи сгради. И двата ги държах на линия по едно и също време. Щеше да ми отнеме много повече време да ги развивам с различни стратегии. Съпругата ми изчисли, че разликата във военните им точки е 121. Попита ме защо и аз трябваше да й обяснявам. Около вълна 20 късметът ми изневери, номадската армия, атакуваща Beast, се би до много нисък морал, а при Bibi избягаха рано. От там дойде разликата. Затова и Bibi е с повече нетни точки, а Beast - с повече военни.

Oton: Коя от двете Ери бе по-добра?
Tiger: Като оставим на страна геймплея, Ера 1 бе по-специална, защото бе първата по рода си. Общувах с много хора тогава, което я правеше по-интересна в социален аспект. В Ера 2 трябваше да се съсредоточа върху акаунтите си и нямах много възможност да общувам. А трябваше да обръщам внимание и на живота извън играта. Атаките в Ера 1 бяха доста по-предизвикателни. Но и двете Ери бяха много интересни. Тази ера спечелих, усещането е уникално. Но и двете ще ги помня много дълго време.

Oton: Повечето от играчите заявиха, че номадските армии в Ера 2 са били доста по-трудни? Даже - почти невъзможно силни?
Tiger: Определено. Но това не ги прави по-интересни. Много по-трудно бе да се биеш с армиите от Ера 1, на по-малко нетни и с много по-скромни военни възможности. Номадските армии в Ера 2 просто бяха по-многобройни и по-добре балансирани. Така че много друдно се композира съответната противодействаща армия срешу тях. Трябва да имаш армия от всички видове, която и да е голяма. Но един тип военна единица доминираше през тази Ера, която на мен ми е любима. (усмихва се)

Oton: Можехте ли да отбиете всички атаки?
Tiger: Без никакви проблеми, но 8 атаки преди края имах достатъчно ресурси, за да плащам издръжката (1,5 млн. на час към края) + да наемам армия до последния цивилен + да строя сгради и проучвания + да направя голям откъсване на края. Мислех, че атаките ще се засилят, реших да спестя цивилни и армия, да запазя няколко животи накрая. Ако знаех, че атаките ще отслабнат, щях да защитавам. А и знаех, че ако загубя животи, този, който играеше с Belgarion, ужасно много ще се зарадва. (усмихва се)

Oton: Кои бяха Вашите грешки?
Tiger: Имаше такива. В началото отидох да играя баскетбол и футбол с приятели, след това отидохме на по бира. (няколко бири, всъщност. Като се прибрах, видях, че не съм си вдигнал фермите навреме и съм загубил доста прираст. 2 вълни преди края исках да спася малко фаланга в Bibi, като ги преместя, но бях на 7к минус и загубих 20к фаланга. Това са единствените грешки, които допуснах. Много се страхувах да не проспя някоя от нощните атаки. На няколко пъти дори задрямвах, но без последствия. Съпругата ми много се смя, когато се събудих, изключих алармата на телефона си, после заспах, събудих се след 5 минути, питайки кой е изключил алармата на телефона ми.

Oton: Бяхте ли уверен, че можете да спечелите? Имаше ли момент на съмнение?
Tiger: В началото не знаех. Знаех само, че никой не може да ме победи тотално и че няколко хиляди нетни ще решат победителя на края. След като всички приеха, че Belgarion няма да може да ме победи, вече бях доста уверен, но не на 100%, заради това, което се случи миналата Ера. Но последните 5 дни, натрупал голяма преднина, много ресурси и уверен, че Belgarion няма толкова много ресурси, се успокоих, спах доста и дори не наех толкова армия, колкото имах възможност да наема.

Oton: Освен Belgarion... Някой друг от играчите представляваше ли заплаха?
Tiger: Belgarion игра за "Непобеден", не беше реална заплаха за мен, но доста други играчи бяха.  Ma7ee8, Aqua, TTTTT, Iliacrush, с двата си акаунта, Feera, Elrond (защото ги познавам), Spanu, с когото доста разговарях и много други. Не се обиждайте, че не Ви споменавам (смее се). Да, Номадите бяха най-голямата заплаха.

Oton: Успяхме ли да Ви изненадаме изобщо тази Ера?
Tiger: Как ще Ви прозвучи, ако кажа не? Грамадната армия бе ключа към успеха, а аз винаги имах такава. Започнах да наемам непрекъснато няколко дни преди всички останали, за да мога да се държа достатъчно дълго. Единствената изненада беше последната атака. Притеснявах се дали не ги пращате с много големи проучвания.

Oton: Спечелихте наградата "Върховния войн" с Beast... 2 медала... тонове Доблест... добрата военна подготовка изискване ли е, за да спечелиш Номадите?
Tiger: Ами, ако Номадите не си бяха раздали толкова медали, щях да взема още (смее се). Трябва да знаеш как да ползваш бойния калкулатор. Но военният опит наистина е необходим. Също и трябва да си добър фермер. Трябва да си завършен играч, с достатъчно свободно време.А и аз винаги съм обичал повече да се бия.

Oton: Кои бяха нашите грешки тази Ера?
Tiger: Нямаше големи грешки. Всичко, за което се сещам, ще го напиша във Форума. Това, което ще спомена, не са грешки, но някои насоки за подобряване. Тази Ера военният приход ми позволи да натрупам над 900к нетни точки, миналата ера бяха почти 300к. Прекалено голямо влияние оказа този военен приход. 10-20% щеше да е добре. Животите не бяха добра идея, защото загубихте доста играчи, а ние загубихме конкуренция. Номадските армии бяха твърде силни по средата на Ерата и твърде слаби в края. Но като цяло, Ерата беше добра. Харесва ми факта, че всяка Ера е различна. Не обичам да се повтаря едно и също всяка Ера.

Oton. Ок, Tiger, ще Ви дадем $800. Какво ще правите с тях?
Tiger: Първо да ги видя и после ще решавам. Шегичка. Ще дам $100 на детето си (Bibi), вече купих мобилен телефон на съпругата си предварително, уверен, че ще спечеля. А с останалите... Ами. ще отделя още $100, за да се почерпим с приятелите ми, а остатъка ще похарча по дете си. Ще му купя играчки... Но на мен ми стига удовлетворението от победата.

Oton: Ще защитавате ли титлата си в следващото издание на турнира? Предполагам, че ще опитате с 3 акаунта?

Tiger: Да кажа не, за да направя хората щастливи или да кажа да, за да ги направя, хм, не толкова щастливи? (смее се) Вече имам разрешение да играя, но зависи и от свободното време, което ще имам. И няма да защитавам титлата си, защото напълно ме задоволяват резултатите от тази Ера. Просто ще играя, това е. Играта е много обсебваща, а аз съм човек, който се старае да дава всичко от себе си. Да бъда най-добрия за себе си, а не в очите на другите. И мисля, че няма да мога да играя с 3 акаунта. Но... кой знае? Давате добри награди и може и да се замисля. (смее се)
 
Oton: Последен въпрос - победата в Номадите прави ли Ви най-добрия от най-добрите?
Tiger: Задавате този въпрос на всички други. Не се смятам за най-добрия. Bibi е най-добрият, разбира се. (усмихва се) Трябва да имаш и късмет, дори и в Номадите. Трябва да си добър и малко късметлия, и да имаш достатъчно свободно време. Много отлични играчи напуснаха ИО, които аз не познавах. Много от тях не играят Номадите, някои нямат нужното време. Но има един ограничен брой хора, които могат да спечелят този турнир. Аз съм един от тях. Главното ми предимство е, че разбирам играта. Тя не е само "цъкни нещо и се надявай на най-доброто". Но не е и победа на всяка цена. Тя е и удоволствие, възможност да общуваш с други хора. Повечето добри играчи разбират основите на играта. Но пък познавам и такива, които не я разбират, но пак направиха високи нетни точки. Другите ги научха да го правят по правилния начин.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!